Aktualizace na windows 8

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dorim 3. 1. 2014 13:55

Dobrý den můj počítač momentálně běží na Windows 7 chtěl by jsem si ho aktualizovat na windows 8.Je možné provést aktualizace aniž by došlo ke ztrátě dat?
Dorim
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 3. 1. 2014 14:54

Z Win7 samozrejme ze lze.Priprav se ,ze to chvilku potvra.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 3. 1. 2014 15:08

NEDOPORUCUJI delat in-place upgrade a zatahovat do noveho OS potencialne problematicke veci ze stareho. Cista instalace je cista instalace.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod uiqjirka 5. 1. 2014 12:07

Delal jsem update na vsech pc a noteboocich co mam a vsude probehl upgrade bez problemu a nemam zadne potize.Takze ja doporucuji.Cista instalace se da vzdy dodatecne udelat.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 1. 2014 12:11

Velký Guru radí:
Miroslav Pragl píše: Cista instalace je cista instalace.

Zlatým písmem na úvodní stránku.
uiqjirka píše:probehl upgrade bez problemu a nemam zadne potize

Vzpomeň si na to, až budeš řešit nějaké neidentifikovatelné závady. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 1. 2014 12:40

Hlavne by asi bylo dobre si rict PROC? Co ti to prinese? Davat si misto celkem odladeneho OS neco horsiho.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 1. 2014 14:46

Vzpomeň si na to, až budeš řešit nějaké neidentifikovatelné závady

Na 4 ruznych strojich bez potizi,netreba strasit. ;-) A to uz je nejaka doba,dokonce i update na 8.1 probehl zcela bez potizi a to se jedna o celkem starsi stroje.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 1. 2014 17:19

Pridam jeste jedno moudro z letite praxe: "Ze to funguje, jeste neznamena, ze to neni rozbite". Coz je jinymi slovy to, co psal MR.

Jednou pochopis.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 1. 2014 20:09

S pocitaci uz delam pekne dlouhou dobu,takze casem pochopis nepasuje.
A jak jsem psal,pokud nekomu ugrade nezafunguje,muze kdykoliv cistou instalaci udelat,ale neni ji nutne delat ihned.Nepohlizet na to,ze kazdy update je problemticky ci nepovedeny.Delal jsem upgrade uz u predchozich verzi a ani za roky se nevyskytnul nejaky problem ci nefukcnost.
uiqjirka
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod cyber-Mythius 25. 1. 2014 19:15

Ahoj,
takže instalace Windows 8 se dat nedotkne? (respektive nemam nic proti smazání systémového partition, ale ostatní bych nerad mazal). Zkoušel jsem si spustit instalaci Win 8.1 přímo z Win7 z image a zarazilo mě, že se prakticky nedá nic nastavit =netuším co mi to s čím provede ;-)
cyber-Mythius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majsner 25. 1. 2014 20:03

cyber-Mythius píše:...netuším co mi to s čím provede ;-)

Tvůj strach není na místě. Pokud jsi co k čemu, tak máš všechna data, příp. i bitovou kopii systému zálohovány a v případě, že se něco podělá, to za pár minut obnovíš. Pokud data zálohovaná nemáš, tak už na to ani nešahej a zavolej někoho, kdo Ti vysvětlí, jak velký jsi blázen a co se s tím dá dělat. Protože v tom případě je upgrade systému to poslední, co by Tě mělo trápit...
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod cyber-Mythius 25. 1. 2014 20:16

Už jsem se lekl, že dostanu rozumnou odpověď a zase se našel blb, který má zapotřebí poučovat a odpověď nikde.

Tak jinak - je možnost při upgrade přímo z Win7 zvolit instalace na konkrétní partition?

Nebo se provede cisty upgrade i bez porušení dat na systémovém disku (s výjimkou OS)?

Nebo se provede cista instalace?

Děkuji za odpověď
cyber-Mythius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 1. 2014 20:49

Upgrade se samozřejmě instaluje do stejného diskového oddílu, na kterém je současný systém. Výběr tedy logicky není možný.

Zbylých dat by se instalace dotknout teoreticky neměla. Prakticky se ale může stát cokoliv, jako nejpravděpodobnější je chyba uživatele (nebyl bys první ani poslední). Záloha je teda samozřejmostí.

Data se dělí na zálohovaná a ztracená. Vyber si, do které skupiny patří zrovna tvoje data.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cyber-Mythius 25. 1. 2014 21:57

Děkuji za odpověď. Zálohu mám, slo mi o to, jestli počítat, že mi ten "proces" potenciálně sebere delší dobu (s obnovou dat) nebo jestli je to jednoduchá záležitost, která mi data pravděpodobně neovlivní.

Chci si 8.1 vyzkoušet. Na domácím PC je mi relativně jedno co bude za OS a bohužel mě čeká zanedlouho v práci fasovani nového notebooku, ve kterém bude místo Win7 už Win8.
cyber-Mythius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majsner 25. 1. 2014 22:21

Aha, to jsi měl ale definovat hned na začátku, jaké odpovědi jsou v tomto vlákně přípustné a že všechny ostatní budou odměněny sprostými urážkami. To bych si to samozřejmě odpustil a nenarušoval to nadšené povzbuzování :tleskani , které jsi chtěl slyšet. No nic, moje chyba. :roll:
Majsner
Junior

Další stránka