Instalační medium pro W8.1 - nemám Product Key

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Oldest 11. 2. 2014 18:33

Mám v PC instalován W8.1, který jsem vytvořil jako upgrade W8 přes Store. K předchozímu W8, který jsem zakoupil přes Microsoft jako upgrade z XP, mám potřebný 25 místný Product Key. K W8.1 již product Key namám.

Chci si pro případ havarie systému W8.1 vytvořit instalační medium podle postupu uvedného v návodkách WINDOWS na tomto odkazu

http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... resh-media

Podle návodky spustím "program pro instalaci Windows 8.1 ." (stáhl jsem si jej z netu jako "WindowsSetupBox.exe"). Tento program po mne požaduje 25 místný Product Key. Když mu dám ten platný kód z W8, dostanu hlášení "Tento product Key nefunguje".

V ovládacích panelech W8.1 v okně Systém je vlevo dole jen 20 místné ID produktu, které také nelze použít. Toto ID je hned odmítnuto s tím, že záčíná 00..., a nuly tam prý nesmí být.

Má někdo zkušenost s tím vytvořením Instalačního media pro W8.1? Jak nebo kde se dá sehnat nebo vygenerovat 25 místný kód pro W8.1, které bylo vytvořené přes upgrade ve Store? Měl jsem legální XP, legální W8 a nyní mám legální W8.1, který je aktivován. A přesto se mi nedaří pracovat podle návodky WINDOWS.
Oldest
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 2. 2014 18:41

Pri instalaci tam dej jakykoliv W8.1 klic, klidne piratsky, hned po instalaci zmen klic na tvuj W8. To funguje. Neptej se kterej "manazer" tohle vymyslel, nestoj to za to.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 2. 2014 18:46

Typický OOO.
Stejný OS se znovu neinstaluje do stejného hw.
Co s tím?
Standardní postup je ve FAQ.
Stručně:
Kód: Vybrat vše
sdclt

-> Zálohovat stav OS (do externího média).
-> Vytvořit záchranné médium.
Nejlépe ručně a neplánovat automatiku.
Plánovač + sdclt ve Windows 8.x nejsou právě přátelé. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 11. 2. 2014 18:48

Řešením je pro instalaci použít obecný klíč, např. 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT pro Core verzi, případně XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB pro Professional verzi (jsou to obecně známé klíče, nic tajného), a pak ho po instalaci vyměnit za svůj klíč.
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 2. 2014 18:51

Další typický OOO:
Oldest píše:ID produktu

není PK!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ozzy2 11. 2. 2014 19:05

Myslím, že hledáš tohle:
http://diit.cz/clanek/stazeni-instalacky-windows-8-1

Postup instalace pak popsal "Kroxigor"

Jinak souhlasím s "Milanr1".
Po instalaci zálohovat pomocí vestavěného nástroje "sdclt"
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 2. 2014 19:26

Milanr1 píše:Další typický OOO:
Oldest píše:ID produktu

není PK!

Ma PK pro Win8 ... a klic pro Win8 v 8.1 po instalaci jde pouzit. Nejde pouzit akorat behem instalace.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Oldest 11. 2. 2014 22:53

Dík za všechny rada a náměty.
Jen musím zdůraznit, že mám v PC funkční a bezproblémové W8.1, takže nic aktuálně nemusím instalovat. Také HW mám pořád stejný. Byly na tom HW nejdříve XP, pak jsem koupil v rámci "akce" Win8 za XP legální W8 a nainstaloval je na stejný HW (záměnou za XP). Nakonec jsem na stejný HW nainstaloval W8.1 jako upgrade přes STORE. To jen k námětům na instalaci od Bespi a Kroxigor - "při instalaci tam dej..", ".. pro instalaci použij..".

Minulý týden jsem si podle návodky

http://www.caxmix.cz/2013/11/15/poradna ... e-systemu/

vytvořil na samostatný HDD bitovou kopii systému. Tuto bitovou kopii však mohu využít jen tehdy, pokud budu mít pro W8.1 instalační medium, které umí provést instalaci z té bitové kopie (je to snad jediná možnost jak tu bitovou kopii systému použít, nebo to lze jinak?).

Když nejde instalační medium bez znalosti Produkt Key vytvořit postupem, na který jsem se původně ptal, je nadějné vytvoření instalačního media postupem podle odkazu od "ozzy2". Je to však alchymie hodná dvoru Rudolfa druhého. Mám obavu, abych si při té alchymii nezlikvidoval funkční W8.1.

Mám v PC, kde je HDD s W8.1, druhý odpojený HDD s funkčními XP. Podle popisu od "ozzy2" se mi zdá, že by ta instalačka W8.1 šla udělat i z prostředí XP (fyzicky odpojím disk s W8.1 a připojím ten disk s XP). Zkusím a uvidím. Případný pád XP snadno nahradím.

-- 11. 2. 2014 21:58 --

Milanr1 píše:..... Plánovač + sdclt ve Windows 8.x nejsou právě přátelé....

Jen dotaz, co je to ta zkratka "sdclt" ?
Oldest
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 11. 2. 2014 23:03

Windows 7 po vytvoření bitové kopie nabízí vytvoření "disku pro obnovu systému" windows 8.1 to už neumí?
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 2. 2014 23:15

Oldest: Podle tve reakce se mi zda ze nechapes co sme tu psali a ani nechapes co se pise na tebou uvadenem odkazu http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... resh-media . Je to velice jednoduche a nejde na tom nic zkazit (teoreticky, bohuzel lidi kteri prokazi opak je zaplava).

Poradim tedy. Sezen si ve svem okoli nekoho, kdo but vi co ma nelat nebo dokaze pochopit na dane strance napsany text a zdejsi rady.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Oldest 11. 2. 2014 23:58

Bespi: Určitě máš kus pravdy, že něčemu nerozumím. Žádný učený z nebe nespadl. Proto zde hledám spojence a jsem vděčný za usměrnění, pokud něčemu neporozumím. Nevím zda mám klepat někde na dveře a shánět někoho, kdo mi vysvětlí to, čemu jsem podle Vašich rad neporozuměl. To můžeme všechna fóra zrušit. Neber to osobně, já se na tebe nehněvám, jen se chci ještě něčemu na stará kolena přiučit.

Na druhé straně jsem začínal s počítači od ZX Spectrum v roce 1986. Později jsem pracoval s DOS4, W95, W98, XP a vše jsem si instaloval. Nyní se učím pracovat s W8 (W8.1) zejména tak, abych si ho dokázal nastavit k obrazu svému a hlavně abych si byl schopen zalohovat systém, stejně jako si již léta pravidelně zálohuji sva data . Také jsem si všechny počítače sám sestavil, většinou z vyřazených dílů za babku (můj první PC v roce 1990 měl 8086 procesor). Teprve na poslední PC jsem si před 5 roky koupil nové díly v ALFA v Ostravě. Vždy jsem si vystačil s informacemi z literatury, později s rozmachem internetu z diskusních fór. Jen na doplnění uvedu, že jsem od roku 1974 do roku 1983 pracoval jako technik sálového počítače (T300), který se opravoval hledáním vadných tranzistorů a IO základní řady 7400 apod. (žádná výměna celých sestavených bloků nebo karet).
Nestydím se za to, že něco nevím. A jsem vděčný za dobrou radu. A jak vidíš, dost mne zamrzí rada ve stylu "dej si PC do opravy k odborníkům". Profesně ale nejsem IT technik a systémák pro PC, ale byl jsem elektronik - nyní doslova Oldest.
Jinak vše dobré.
Oldest
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 12. 2. 2014 00:11

1. Link http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... resh-media rika jak ziskat instalacni ISO.

2. Moje a Kroxigorova rada rika jak vyresit zadani klice ziskaneho pri nakupu upgrade Win8 pri instalaci Win 8.1 .

Co je na tom nejasneho ?

-----------
Samozrejme je tu ta moznost zalohy nebo pouziti resetu do tovarniho nastaveni, ale jak jiz bylo receno ma to sve hacky. Krome jinych, preci jen ten system neni uplne cisty a muze to delat neplechu.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Oldest 12. 2. 2014 00:39

Bespi_ píše:Pri instalaci tam dej jakykoliv W8.1 klic, klidne piratsky, hned po instalaci zmen klic na tvuj W8. To funguje. Neptej se kterej "manazer" tohle vymyslel, nestoj to za to.

Tak už jsem se Bespi vyplakal a nyní k věci. Vložil jsem do toho instalačního programu ten druhý klíč od Kroxigor. Program nahlásil že klíč prošel. Dáíle jsem nepokračoval.

Dej mi prosím výklad k té větě "Ma PK pro Win8 ... a klic pro Win8 v 8.1 po instalaci jde pouzit. Nejde pouzit akorat behem instalace.". Asi nechápu v tomto případě ten pojem "instalace" při vytváření toho instalačního média. Chápal jsem to jako instalaci W8.1, a proto jsem asi blbě reagoval, že W8.1 nechci instalovat, a tím jsem tě namích. Pokud budu pokračovat v té instalaci podle pokynu "Po zobrazení výzvy k instalaci Windows 8.1 vyberte Nainstalovat vytvořením média a potom klikněte na Další.", vytvořím si např.,když zvolím USB, instalační medium na USB. Pak píšeš, cituji "hned po instalaci zmen klic na tvuj W8". Jak pak mám v tom instalačním mediu "po instalaci" změnit ten klíč na můj klíč z W8. Právě to mi není jasné.

Takže nyní budu mít: 1.Instalační medium na USB (nebo na CD) a 2. Bitovou kopii systému na HDD. Jaký klíč bude vlastně na tom instalačním mediu (viz výše s tou změnou PK)? Jak to pak využít?
Pokud mi nyní odejde systém (např. vadou HDD se systémem), tak spustím to instalační medium. V počátku instalace bych měl být dotázán, zda chci vytvořit instalaci z té Bitové kopie. Potvrdím že ANO, proběhne nějaká instalace. A jaký PK to po mě bude chtít? A kdy? Nikdy jsem to nedělal a experimety se nemusí vyplatit. Budeš mít trpělivost mne poučit a nasměrovat "polopaticky". Předem děkuji.

-- 11. 2. 2014 23:41 --

Bespi promiň, ty jsi již dopsal, než jsem se já vyjádřil.
Oldest
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 12. 2. 2014 01:47

Moc u toho premyslis, v tom je problem :D .

A ) Tedy pri ciste instalaci Windows 8.1:
1. Vlozis medium s instalackou Win 8.1 a nechas nabehnout PC z toho media.
2. Proklikas se postupne az k dotazu na klic. Zadas napriklad ten klic co psal Kroxigor .
3. Dokoncis instalaci OS.
4. Kdyz je system nainstalovany, provedes zmenu klice http://www.youtube.com/watch?v=8DuTTpzyiHQ (da se k tomu dostat i jinudy nez je na tom videu, ale je jedno jak se to provede) na ten co jsi dostal s upgrade Windows 8, po zadani klice se provede automaticky aktivace.
5. Tim to konci.

B ) Pri obnove z bitove kopie by to zadne cislo chtit nemelo, protoze klic je tam uz z principu zadany. Nikdy jsem to nedelal, protoze nebyl duvod, tak si tim nejsem jist.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod ozzy2 12. 2. 2014 05:52

Trochu to tedy rozvedu. Napřed si ujasníme, co vlastně chceš.
Podle původního dotazu si myslím, že ti primárně jde o vytvoření bootovacího media s Windows 8.1.
Product key máš ale pouze z Windows 8.
Pokud je tomu tak, tak postupuj dle návodu na který jsem ti dal odkaz.
Jestliže budeš postupovat správně nemusíš se bát , že si poškodíš nainstalovaný systém.
Tady ti stačí Product key z Windows 8.

Pokud ovšem chceš provést instalaci ze staženého média, tak tvůj klíč nelze použít pro instalaci.
Použiješ klíč který zde uvedl Kroxigor. Pro aktivaci pak lze použít klíč co máš. Neptej se proč, prostě je to tak.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior

Další stránka