Na rozděleném HDD dva OS ale spouští se jeden

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nulka9 23. 6. 2014 16:55

Na D:mám Windows 7 a na C:jsem nainstalovala Windows 8.1(byl tam OS Win.XP)Po spuštění nemám na výběr OS jede jen Win.8.1,asi se zrušil zavaděč.Prosím o radu jak to opravit abych měl na výběr OS.Děkuji
nulka9
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 6. 2014 19:41

Svěř to odborníkům. Správa počítače není pro začátečníka a/nebo velmi líného uživatele.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 6. 2014 20:03

Instalace OS není pro začátečníky.
Viz Bari007.
Naposledy upravil Milanr1 dne 24. 6. 2014 08:09, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 6. 2014 20:17

stahni si zachrany disk w7,použij ho dle faq,popripade si sezen obdobu easydbcd,posledni co je free a dle manualu obnov moznost vyberu pro multiboot.pokud tato rada je nesrozumitelna nebo nerealizovatelna - moc slozite precist a realizovat za par kacek,piv,flašku,čokoladu povolej asistenta co to udělá za 10 minut.Mimochodem opravit pomoci bcd něco,viz easybcd lze z bezicich w8 naprimo.
Naposledy upravil oooooooooo dne 23. 6. 2014 20:19, celkově upraveno 1
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nulka9 23. 6. 2014 20:19

Tak pánové,nejsem tak chytrá jako Vy ale pořadí instalace umím.A jestli mi nechcete poradit tak Vás určitě vezme Zeman za poradce.
nulka9
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 6. 2014 02:16

lolek jsem rád že se ukazal další debil nebo debilka - probíha o tom velká debata,vzhledem k tomu že ti byl věnovám čas - slovo debil není uražka...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 6. 2014 04:15

Svoji reakci jsem zvolil zcela záměrně takovou, jaká je. Už kvůli právě tomu probíhajícímu vláknu...

Protože jsi přesně ten případ spadající do škatulky "ignorant". Ty totiž víš, jaký máš problém, dokonce i víš, jak ten problém vznikl a i tušíš, jak to řešit. A hlavně ani zdaleka nejsi první, kdo takový problém řešil, naopak je to jeden z velmi často řešených problémů jak zde na fóru, tak i obecně na internetu. Stačí jednoduchý vyhledávací dotaz a řešení máš před nosem dřív, než jsi napsala ten dvouřádkový dotaz do fóra...

Tedy škatulka "ignorant", případně "lenoch". Můžeš si vybrat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nulka9 24. 6. 2014 06:53

Právě že jsem to zkoušela ale nenašla nic.Pořád to bylo řešení s XP.Proč mi nechcete dát link ?
nulka9
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 6. 2014 08:02

Nejmoudřejší radu už jsi dostala hned na začátku:
Bari007 píše:Svěř to odborníkům. Správa počítače není pro začátečníka a/nebo velmi líného uživatele.

Rozumný člověk se nehrabe v ničem, čemu nerozumí.
Jsi si naprosto jistá, že jsi instalovala OS W8.1 z originálního MS média?
Nejedná se náhodou o OEM licenci OS W8.1?
Ověř to: WIN + PAUSE
Viz dole: ID produktu.
nulka9 píše:Na D:mám Windows 7 a na C:jsem nainstalovala Windows 8.1

Obvykle se nestává, aby nový OS zlikvidoval starší.
Při troše snahy bys mohla usnadnit práci odborníkovi, který bude pátrat po příčině havárie.
Co s tím?
Spusť Admin konzoli cmd a vytvoř informační soubor:
Kód: Vybrat vše
bcdedit /enum all >bd.txt

Okopíruj sem obsah souboru bd.txt.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 6. 2014 12:06

https://neosmart.net/wiki/easybcd/basics/
Kód: Vybrat vše
Právě že jsem to zkoušela ale nenašla nic.Pořád to bylo řešení s XP.Proč mi nechcete dát link ?

Tady maš požadovany link - fakt by mně zajimalo jestli ti pomůže víc než můj první přispěvek - nepomůže
https://neosmart.net/wiki/easybcd/dual-boot/bcd-based/
Navod jak se easybcd použivá
Windows Recovery Disks - NeoSmart Technologies
Tohoto najit posledni freee verzi - bootnout
Osobně bych ale použil odkaz 1,odkaz 2,myslimk že ti bude jasné ted už proč jsem ti psal že pokud ti nestačilo to co ti bylo navrhnuty tak je lepši zavolat znamyho at to da dokopy.
Navod maš i s obrazkama - podrobnějši nikdy a nikde neseženeš.ZA w8 si v navodu klidně dosad w7,nebo obraceně ,je to uplně a absolutně jedno vzhledem k tomu že oba systemy pracuji se zavaděčem stejně a pro oba systemya platí stejne přikazy a mechanismy pro obnovu,opravu,vytvoření.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků