Misto na disku mizi...

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cajky 25. 1. 2015 18:01

Ahoj. Kdyz otevru tento pocitat, disk C mi ukazuje z 256GB volnych 26GB. Otveru "C"ecko, oznacim vsechny soubory, ktere v nem jsou, dam vlastnosti a to mi ukaze pouze 91GB.
Kde je "sezranych" tech cca 130GB?
V notebooku mam pouze serialy, ktere maji 71GB, jeden film, par fotek a zbytek nic nemam. Posledni dobou mi prijde, ze kdyz dam neco do kose, kos vysypat, tak fyzicky to misto zustane zabrane, nevite, co s tim prosim?
Cajky
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 25. 1. 2015 18:09

Zobraz si skryté a systémové soubory a pak se podívej, kolik zabírají soubory na disku.
A další místo zabírají system volume information pro obnovu systému do předchozího stavu, jejichž velikost nejsi schopný zobrazit, protože patří systému (velikost můžeš nastavit ve Vlastnosti systému / Systém/Ochrana systému. Zejména u systému zmigrovaného z velkého plotnového disku by zde mohla být nastavená vysoká hodnota.).

Neinstaloval sis nějaké trimovací utility? Ty by mohly nevytrimované buňky označit jako obsazené.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Cajky 25. 1. 2015 18:50

Tak ted uz tomu vubec nerozumim, dal jsem vycisteni disku, ktere mi po analyze ukazovalo, ze mi udela nejakych 500MB k dobru, tak jsem na to kliknul a najednou se po par minutach ukazalo volnych 90GB
Nechapu to, ale hlavne, ze je to v cajku.
Omlouvam se za vyruseni.

PS: nastesti nemusim delat, co jste mi psal, protoze vubec nevim, o cem tam mluvite, jsem pocitacovy analfabet zda se.
Cajky
Junior