WIN8 nechtěný dual boot

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinstudyjih 5. 4. 2015 16:55

Dobrý den, mám tu jeden problém dnes jsem instaloval (win. 8.1) na svůj notebook bohužel při první instalaci jsem před sebou měl obrazovku asi 2h takže podle návodu na netu jsem PC vypl a instalace odznovu... Jenže bohužel jsem nynější instalaci nainstaloval na disk D ze kterého je teď C. Nyní když chci smazat disk kde je chybná instalace + starý WIN tak nelze a při startu PC mě otravuje výběr ve WIN prostředí jestli chci WIN (volume 1) nebo WIN (volume2)... Jak mám tedy odstranit nebo zformátovat disk (oddíl)... Díky moc ! :-)
martinstudyjih
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2015 18:13

položku z boot menu odstraníš načtením dokumentace k bcdedit nebo s ksichtem v msconfig > boot, ale tím se nezabývej, následující postup to vyřeší za tebe...

s oddíly se pracuje mimo živej OS, takže třeba gparted...

je to notebook, takže bude zhusta nastavenej pro hydrid sleep a fast boot, což nejsou zrovna technologie, slučitelný s externím šolicháním oddílů, tak to ber v potaz, než se do nějakejch hrátek pustíš...

po odstranění prvního oddílu a přesunutí toho druhýho na začátek disku, provedeš startup repair z instalačního média...

jestli jsi to instaloval dnes, tak se na to jednoduše vyser a nainstaluj to znovu, tentokrát mnohem líp, ušetříš si spoustu času...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Roda 5. 4. 2015 19:46

Chybnou instalaci smazes tak ze naformatujes část disku na ktere je. Zase zahajis instalaci 8 a pri výběru disku vybereš oddíl a Dáš naformátovat pak se vrátíš zpět nebo restart. Dualboot odstranis v ovladaci panely system upřesnit a vymazes řádek . Ten spravny tam musi zůstat!
Roda
Junior