Windows 10 -> Windows 8.1 with Bing.

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 14:17

Zdravím, ačkoliv jsem myslel, že rozumím trošku IT tak zde jsem ztracen. Mám Asus X205TA, kde byl přeinstalován "Windows 8.1 with Bing". Nedalo mi to a zkusim jsem naistalovat Windows 10 přes aktualizaci. Bohužel na W10 nefunguje wifi a co jsem koukal tak není jiné řešení než zatím nainstalovat zpět Windows 8.1 with Bing". V notebooku mám skrytý recovery oddíl, který jsem nijak neupravoval(Instalace W10 ho snad také neupravuje). Bohužel když zkouším mačkat při bootu F9 tak mi už najede "konzole" Windows 10. Nějak vůbec netuším jak dál. Za každou radu budu rád. Děkuji
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 6. 2015 14:39

čeká tě čistá instalace z instalačního média...

popřípadě velmi nespolehlivej Windows Rollback...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod mople71 14. 6. 2015 14:50

To bude u verze s Bingem opruz...

Zkus recovery partition oznacit jako active.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 15:09

kernel_panic [passed] píše:čeká tě čistá instalace z instalačního média...

popřípadě velmi nespolehlivej Windows Rollback...

Kdyby mě čekala čísta instalace tak bych byl rád ale M$ nenabízí možnost stáhnutí ISO W8.1 edice Bing.

mople71 píše:To bude u verze s Bingem opruz...

Zkus recovery partition oznacit jako active.

Předpokládám, že když ve správě disků je oddíl "modrej" tak je aktiviní? Když kliknu pravím na Oddíl pro obnovení tak mi vyjede pouze Nápověda.

Pokud se to nějak nepovede vyřešit, tak zítra pojedu 40 Km za známou, která má úplně stejnou notebook a tam si zkusím udělat jejího Recovery oddílu na USB. :-\ To by snad mělo pomoc
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 6. 2015 15:16

ve správě disků je napsáno, jaký má oddíl atributy, pokud tam nemáš explicitně napsáno Active, pak není aktivní...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 15:21

http://www.imgup.cz/image/yCM

Takto vypadá správa disku.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 14. 6. 2015 15:27

Windows + X ---> Administrátorská příkazová řádka

Zadat:
Kód: Vybrat vše
diskpart
list disk
select disk X      //misto X dosadit cislo
list partition
select partition X
active

Mackas spravne tlacitko? Je recovery povoleno v BIOSu? Uz jsem se s tim setkal...
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 15:34

Po poslendím commandu "active" mi to vypíše.

The selected disk is not a fixed disk
The ACTIVE command can only be use on fixed MBR disks.

V BIOSu jsem nic nanašel.

Toto jsem našel zde

http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/preview-iso

Po instalaci Windows 10 Insider Preview se pomocí oddílu pro obnovení nebudete moct vrátit k předchozí verzi Windows.

Trošku nechápu M$, všude mi to cpal ten W10 a i podle testu kompatibility by to mělo fungovat a ono prd...Nějak nevím co mám dělat.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 14. 6. 2015 19:12

Pokud sis zničil recovery partition, pak zřejmě budeš muset zaplatit za svou blbost - doslova. Kontaktovat výrobce a poprosit ho o instalačku...

Pro příště - před hraním se dělá záloha disku. ;)

:arrow: Zkus nabootovat nějakou live linux distro a podívat se na recovery partition, co v ní je/není.

Btw. možná budeš muset mountnout ručně. Root konzole:
fdisk -l
mount -t FILESYSTEM DEVICE DIRECTORY

Informace o FS a DEVICE ti konzole vypíše prvním příkazem, jako DIRECTORY použij co chceš, třeba /mnt/...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 21:56

Zítra budu mít k dispozici úplně stejnej notebook, takže bych zkusit vytáhnout recovery oddíl tam.
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 14. 6. 2015 22:14

Před instalací Win10 jste byl upozorněn, že návrat k předchozímu systému nebude možný.
A také není.
Řešení Vašeho problému je mít vytvořené média pro obnovu ( které notebook nabídl a jistě jste si je vytvořil ) a prostě to z nich obnovit ( ty nevyžadují mít na disku nic, vše se vytvoří znovu, včetně recovery partition ). Pokud jste na to hodil bobana, tak si je vytvořte z toho notebooku Vaší známé ( pokud je to přesně stejný typ, tak budou pasovat ), nebo si půjčte její ( pokud byla šikovnější než Vy a vytvořila si je ). Kopie recovery partition na USB je úplně k ničemu, nedokážete to použít.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 14. 6. 2015 22:40

Ano byl jsem uporoznej na to, že návrat nebude možný ale také mi to psalo, že vše bude fungovat a nefunguje...Nikdy jsem zálohy Windows neřešil, je nějaký command do CMD, který mi spustí aplikaci pro obnovu, kterou já potřebuju? Protože vím, že se nějak dá udělat bitová kopie a pak ještě něco...
FatalError.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 14. 6. 2015 22:52

Teď už je na bitovou kopii pozdě, tos měl řešit předtím.
Jinak obnova se spouští po nabootování z instalačního nebo záchranného disku.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 6. 2015 08:42

FatalError.cz píše:Nikdy jsem zálohy Windows neřešil, je nějaký command do CMD, který mi spustí aplikaci pro obnovu, kterou já potřebuju? Protože vím, že se nějak dá udělat bitová kopie a pak ještě něco...
Není třeba hledat příkazy do CMD, zálohování systému máš přímo ve Windows v ovládacích panelech, obraz disku z toho půjčeného počítače vytvoř na externí USB disk. No a "to něco" je Disk pro opravu systému. Ve Windows 8 ho lze vytvořit i na USB flash disk.

Pak připoj ten extrení disk a usb flash ke svému laptopu, nabootuj z flash a obnov disk z obrazu. To ti z tvého počítače udělá identickou kopii toho půjčeného, včetně dat, uložených hesel atd., tedy by asi bylo vhodné provést ještě obnovu z recovery oddílu a to ti uvede systém do stavu po nákupu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod FatalError.cz 15. 6. 2015 15:54

Tak nakonec se mi povedlo z vypůjčeného notebooku vytáhnout jen recovery, které jsem spustil a notebook jede zase na Windows 8.1 Bing.
FatalError.cz
Junior

Další stránka