Zdielanie adresara nezdiela vsetky podadresare. Co s tym?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 1. 8. 2015 13:42

Pekny den prajem,
problem je nasledujuci: Na Win 8.1 som dal zdielat cely druhy disk D: ale ked nan pristupujem z ineho PC z lokalnej siete, tak sa neviem dostat do niektorych priecinkov a dostavam hlasku ze pristup bol odmietnuty a nemam dostatocne opravnenia. Ine priecinky su normalne pristupne.
Ked idem teda manualne zapnut zdielanie konkretneho adresara, tak si pridam uplny pristup pre Everyone a Guest ucet, potvrdim a dostanem hlasku ze Vas priecinok sa neda zdielat. Odkliknem OK, ale priecinok sa javi ako zdielany, dokonca ked si otvorim jeho vlastnosti, tak zdielanie je zapnute, aj mnou zvolene ucty Guest a Everyone maju predtym nastavene opravnenia. Lenze ak otvorim priecinok z ineho PC v sieti, zas mam nedostatocne opravnenia.
Ak vytvorim novy priecinok a z toho problemoveho presuniem data sem, zapnem zdielanie, tak mam pristup zo vzdialeneho PC dovoleny. Ale zial tento trik nefunguje na vsetky priecinky.

Ako priklad uvediem nejaky serial, ktory ma povedzme 20 serii (to znamena 20 podpriecinkov v kazdej so svojimi epizodami). Hlavny priecinok s nazvom ''Serial'' dam zdielat. Napise to chybu ze sa neda zdielat. Pritom ked ho zo vzdialeneho PC otvorim, tak vidim vsetkych 20 podpriecinkov, ale len 19. a 20. mozem otvorit a epizody prezerat. Do ostatnych pristup nemam.

Nerozumiem co je to za sprostost. Keby som nemal pristup nikde, tak viem, ze asi som prehliadol nejaku polozku, ktoru musim zapnut aby sa zdielanie rozbehlo. Ale toto je uplne nelogicke, dokumenty sa zdielaju uplne nahodne (myslim ze nahodne). Predtym bol cely disk rovnakym sposobom zdielany na Windows 7 a nebol ziadny problem s pristupom do ziadneho adresara.

Vedel by mi prosim niekto poradit, co s tym? Dakujem pekne :-)
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 8. 2015 14:39

Zkontroluj nejen nastaveni sdileni, ale i nastaveni zabezpeceni. Kdo chce pristupovat do slozky musi ji mit jak nasdilenou tak tam mit opravneni v sekci zabezpeceni.
Jde o zabezpeceni NTFS.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Imhotep 3. 8. 2015 22:12

To som skusal, pisalo to nejaku chybu enumeracie ci co.

Podarilo sa mi to rozbehat tak, ze som kazdy jeden adresar otvoril (v tych Win 8.1) a ono mi to napisalo, ze na pristup potrebujem povolenie spravcu. Potvrdil som ten pristup a zrazu bol adresar dostupny aj v sieti. Spravil som to s kazdym adresarom a uz idu.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior