problém s Windows 8.1 PRO

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koncik 26. 12. 2015 18:57

Zdravím,

mám problém se systémem na svém počítači, který jsem si skládal sám, je asi 2-3 měsíce starý.
Sestava:
deska Gigabyte 970A-DS3P socket AM3+
procesor AMD FX6300 Vishera 3,5GHz
paměti Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3
disk WD Blue 1TB SATA/600
grafika Nvidia GTX960
zdroj Seasonic Energy Knight SS-500ET
case Zalman Z1
monitor LG22MP57VQ 21,5 palců, IPS
OS Windows 8.1 PRO

Počítač jsem si skládal sám, první spuštění a instalace OS proběhla v pořádku. Sestava fungovala asi 2 měsíce zcela bez problému, po stažené poslední aktualizace začaly problémy se spuštěním, které trvalo nezvykle dlouho a potom se nepustil pc vůbec a vyskočila pouze chybová hláška "disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart". Začal jsem googlovat na noťasu a našel jsem, že je to chyba systému a dá se opravit v příkazovém řádku zadáním parametrů "chdsk /r" po zadaní tohodle mi to napsalo, že disk je chráněn. poté další parametry "bootrec /rebuildbcd", "bootrec /fixmbr", "bootrec /fixboot". Bohužel pro mě se nic nezměnilo a nefungoval ani bod obnovení ani oprava systému. nabootoval jsem instalační flash disk, zformátoval disk a OS nainstaloval znovu. Po instalaci klasika ovladače desky, grafiky periferií, vypadalo to, že mám vyhráno a PC poběží. Bohužel ráno další den pustím PC, opět načítání strašně dlouho a vyskočila hláška "reboot and select proper boot device. Znovu jsem vložil bootovací flash disk, HDD zformátoval a systém naisntaloval znovu. opět to vypadalo, že mám vyhráno bohužel počítač se strašně seká, disk vytížen převážně na 100% a načítací dioada pořád svítí, takže PC pořád něco dělá. Spuštění prohlížeče, otevření koše, jaké koliv složky, PC se sekne a objeví se hláška "neodpovídá".Přes program Tune Up Utilities 2014 jsem disk defragemtoval zkontroloval od chyb a zdá se být v pořádku, to stejný jsem udělal s Registry.

Už fakt nevím co zkusit, tak hledám pomoc tady. Kamarád mi řekl, že to může být klidně i hardware problém, špatný disk, deska, atd. Bohužel nemám možnost disk zkusit na jiném PC.

Budu moc rád za každou radu a přeji pěkné a pohodvé svátky všem.
Koncik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juwa2 26. 12. 2015 19:12

Vypadá to opravdu na HW závadu - disk.
Nabootuj HirensBoot CD a otestuj ho (Windows MiniXP >> HDTune > Error scan)
http://www.hirensbootcd.org/download/
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 26. 12. 2015 20:33

Spustite systém v núdzovom režime a vykonajte kontrolu disku.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Koncik 27. 12. 2015 16:33

Děkuji moc za rychlou radu, kontroloval jsem to v tom Tune UP Utilities, dal jsem dukladnou kontrolu, která se vykoná před nastartování OS. Nechal jsem to přes noc pracovat ale i ráno tam svítilo kontrola disku E 9%, tak jsem to restartoval a napsalo mi to "error loading operating system" Soudím, že to bude odepsaný disk.
Koncik
Kolemjdoucí