Externí disk - nezobrazí se na PC

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cedrik 24. 1. 2016 11:56

Prosím o radu ohledně externího disku.
SMART TV SONY si autorizovala externí disk, ale to jsem netušil co všechno mi to způsobí za problémy.
Disk se přestal zobrazovat na PC, přestože ovladače jsou OK a vše dle windows 8.1 správně funguje. Disk lze nalézt ve správci, ale nelze mu přiřadit žádné "písmeno" a nelze s ním pak reálně pracovat.
Provedl jsem na TV SONY odregistraci disku, ale problém přetrvává a disk je zcela nepoužitelný.
Prosím o radu jak disk zase přivést k životu.
Asi jde o problematiku ACL, ale nejsem PC moc znalý a nevím jak tohle vyřešit.
Děkuji
Cedrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flash.st 24. 1. 2016 13:44

Pokud nechceš ty data na tom disku tak by pravděpodobně stačilo jen zrušit všechny oddíly na disku a znova vytvořit ( diskpart -> clean -> create partition atd.) pokud chceš ty data zpět tak je asi budeš muset vytáhnout přes tu TV , možná nějaký live Linux záleží jak jsou tam zapsané.
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 24. 1. 2016 14:36

Zásada je: Jeden disk výhradně pro TV. Druhý pro PC.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Cedrik 24. 1. 2016 19:45

Prosím kde najdu? To je ve WINDOWS, nebo přes nějakou aplikaci?

DISKPART - CLEAN - CREATE PARTITION

na datech mi vůbec nezáleží. Jen potřebuji opět zprovoznit disk...
Cedrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 24. 1. 2016 20:15

Spusť Příkazový řádek jako Správce a piš...
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 24. 1. 2016 20:27

Vzhledem k úrovni dotazu na diskpart určitě není dobře radit spusť a piš. ...

Koukni sem: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=1864&t=1235730
přeskoč úvod a najdi část o diskpartu - je tam i obrazek ;-)
Hodně si rozmysli, který disk označit
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod radeksss 24. 1. 2016 21:47

Cedrik píše:Prosím o radu ohledně externího disku.
SMART TV SONY si autorizovala externí disk, ale to jsem netušil co všechno mi to způsobí za problémy.
Disk se přestal zobrazovat na PC, přestože ovladače jsou OK a vše dle windows 8.1 správně funguje.

Jde o normální chování popsané v návodu k obsluze, a to nejen u Sony. A asi z nepochopení toho co je ta autorizace.

Autorizovaný disk (ať HDD či flash) se dá použít pro nahrávání z televize a přehrání těchto pořadů v televizi, ale nelze ho použít v PC. Záměrně, u všech značek. Drivery v PC s tím nemají nic společného.
Naproti tomu neautorizovaný (ať HDD či flash) lze použít jen pro přehrávání v TV a lze ho současně použít v PC. Nelze na něj ale nahrávat programy z TV. (polopaticky, stejně to funguje i u herních konzolí).
Stejně tak v návodu najdete i řešení do s tím zpět, viz. zmiňovaný diskpart.

btw: Televize Sony mají dva typy USB rozlišené nápisem - u toho prvního se při připojení disku nabízí autorizace (což lze odmítnout a používat externí úložiště v režimu read only), to druhé USB je jen read only.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Cedrik 25. 1. 2016 18:21

Bohužel v návodu k obsluze TV SONY bylo i to, že disk půjde odregistrovat, ale to se reálně nestalo..
Cedrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeksss 26. 1. 2016 09:31

Autorizace (registrace)disku=TV si ho zformátuje na svůj souborový systém a autorizuje ho =aby nešel pustit v jiný, byť fyzicky stejný TV).
Odautorizace (odregistrace)= můžete ho strčit do jiný podobný TV Sony, zaregistrovat a ona si smaže to co tam bylo a jde tam opět znovu nahrávat a pak i přehrávat.
Pokud chcete disk používat jinde (třeba v PC), je nutné ho znovu kompletně zformátovat na soubororový systém, který to zařízení používá (třeba NTFS, FAT32, ...), což TV neumí.
Důvod: Koupil jste si zařízení pro pouhou reprodukci obrazu a zvuku. Pokud jste to dočetl až sem, tak si nervětě vlasy, takhle se chová 99 % televizí a settopboxů z právních, daňových a celních důvodů.
radeksss
Junior