Jak vynutit u USB zařízení jiné drivery

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wordfish 2. 2. 2016 15:45

Dobrý den,

měl bych dotaz se kterým si nevím delší dobu rady.
Existuje nějaká možnost, jak zjistit jakou sadu driverů používá ve Win8 jedno zařízení, které připojuji přes USB, potažmo, jak vynutit aby začalo využívat jiné mnou dodané drivery?

Předem díky za odpověď.

W.
Wordfish
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 2. 2016 15:59

Jakou verzi ovladačů používáš, zjistíš ve správci zařízení, pravoklik na zařízení / Vlastnosti, Ovladač, jaké konkrétně soubory v menu Podrobnosti o ovladači.

A tam můžeš aktualizovat i ovladače z umístění na HDD, to ti nefunguje? Pokud to vypíše, že už jsou nainstalované novější ovladače, napřed zkus zařízení odinstalovat, smazat záložní verze ovladačů z C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository (nutno převzít vlastnictví a nastavit si práva, jinak ti smazání nedovolí) a pak nainstalovat z umístění na HDD.

Co si vzpomínám, když jsem řešil tento problém s FTDI ovladačem, upravil jsem navíc mým "správným" ovladačům datum a verzi v .inf souboru, aby se tvářily, že jsou z daleké budoucnosti, aby se náhodou nepřepsaly v nějakých aktualizacích. Tvářily se pak bohužel díky této změně datumu a verze jako nepodepsané.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků