pomalé spouštění systému

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pepikd 29. 2. 2016 15:42

Při spuštění systému (Win 8.1 32b) se normálně otevře obrazovka s hlavním panelem, ale bez ikon na ploše. Ty se objeví asi až po 1,5 min. Přitom programy z hl. panelu otevřít jdou. MBAM nic nenašel. Může to mít souvislost s aktualizací systému 26.2.? Velkou zátěž způsobuje Host Process for Setting Synchronization
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 29. 2. 2016 18:49

Co to je za HW?
Pomalý start většinou dělá (pokud je dost pamětí a není pomalý procesor) aktualizace VGA. Zkusila bych nainstalovat ovladač grafické karty a restartovat. Jinak Host Process for Setting Synchronization může zatěžovat aktualizace Catalisty.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod pepikd 29. 2. 2016 19:57

Dík za odpověď.Pro úplnost uvádím celou sestavu, ale problém začal až po automatické aktualizaci OS bez jiného stahování a instalací. Kontroloval jsem podle bodu obnovení. Nepomohlo ani vyčištění Ccleanerem, Eset online našel a odstranil jednu potencionální hrozbu.
OS Win 8.1 x32, MB GigaByte EP31-DS3L, CPU INTEL DualCore E5200, RAM DDR II 2GB CL5, GK NVIDIA GeForce GT 610, SEAGATE BARRACUDA 7200.12 250GB SATAII/300, LG GSA-H20L, Case Midi Tower KME ATX DX-6282, Seasonic Energy Knight SS-400ET-400W, TVK Pinnacle PCTV 310i
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod TenMirim 29. 2. 2016 20:16

Pokud jsi používal CCleaner atd. tak je to jasné = bitová kopie systému!
TenMirim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepikd 29. 2. 2016 20:25

Ccleanerem jsem se snažil závadu odstranit. V minulosti mi pomohl.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 29. 2. 2016 20:29

2 GB jsou docela málo i na W8. Ale jak jsem psala, nainstaluj si vga ovladač z NVidie. Mohlo by to pomoct.
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod pepikd 29. 2. 2016 23:24

Dík za radu, ale na stránkách NVidia jsem zjistil, že můj ovladač je up to date (aktualizoval jsem ho asi před půl rokem). Až do doby před asi 3 dny všechno chodilo OK.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 1. 3. 2016 08:28

Tak se podívej, co se ti stáhlo za aktualizace.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 3. 2016 09:29

Jediné, co se k podezřelému datu stáhlo a vytvořilo bod obnovení je KB3035583. Asi zkusím vrátit k tomuto bodu.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 1. 3. 2016 10:38

Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 3. 2016 11:11

Vrátil jsem před aktualizaci, beze změny, pak jsem zakázal viz níže, možná se znovu automaticky stáhlo

http://sworktech.com/blog/index.php?/ar ... izace.html
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2016 12:45

Chce to zrušit automatický upgrade windows aktualizaci odinstalovat a pak kontrolovat aktualizace a až se znovu objeví tak ji neinstalovat ale zakázat a pak zase můžeš povolit automatické aktualizace....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 3. 2016 13:07

Moderátor z viry.cz mi ochotně zkontroloval systém, ale problém zůstal. Pokud zvolím diagnostické spouštění, pak se ikony objeví bez prodlení. Bohužel nevím, jak dál.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod Climbmart 1. 3. 2016 13:46

Zkus nový profil ve Windows (třeba jen testovací). Pokud bude problém vyřešen, tak jen prekopiruj data.
Climbmart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 1. 3. 2016 13:49

Zkus nastartovat PC s instalačním dvd a dej opravit OS.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 3. 2016 15:21

Díky Moni za rady, problém se mi podařilo vyřešit (po dlouhém pátrání) tím, že jsem zakázal službu Pomocník pro přihlašování pomocí účtu Microsoftu. Zatím jsem tuto službu nepoužíval, tak s tím snad vydržím. Už jsem měl vyhledanou nedávno uloženou bitovou kopii OS.
Ještě jednou díky.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 3. 2016 16:49

Přepni si aktualizace do ručního režimu. Tím se v budoucnu vyhneš podobným nemilým překvapením.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 1. 3. 2016 17:21

A nainstaluj GWX control panel.
Moto One Vision
Sony A7S, A7R2
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2016 17:30

A proč by to instaloval stačí neinstalovat aktualizaci KB3035583 (zakázat ji).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 3. 2016 17:44

KB3035583 se periodicky nabízí znovu. Je třeba ji stále trpělivě ručně odmítat (skrývat).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 3. 2016 18:17

Bůh ví, kam jsem odeslal svůj poslední příspěvek. Ještě jednou všem děkuji za rady a s radostí sděluji, že se mi problém snad podařilo vyřešit. Po dlouhém pátrání jsem zakázal službu Pomocník pro přihlášení pomocí účtu Microsoft a ikony se objevují tak jak mají. Tuto službu jsem zatím nepotřeboval, a tak mi to snad vydrží. Je mi divné, že se dlouho takto neprojevovala.
pepikd
Junior