Nevidím složku s uživatelským jménem v X:/Users

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M4Touch 26. 3. 2016 22:23

Zdravim,
dostal se ke mě od známého disk z noťasu a potřeboval by z něj vytáhnout data, konkrétně měl všechno uloženo pod svým účtem (Dokumenty, Plocha). Účet má zaheslovaný (heslo mi sdělil), takže ho nevidím v Users (předpokládám, že je to zašifrované nebo jinak skryté, právě pro účely ztráty nebo krádeže, opakuji, ale že heslo znám, takže se mi nejedná o cracknutí hesla apod.).

Teď otázka jak se tedy dostat k datům?

Nejjednodušší by bylo samozřejmě nabootovat disk, ale to se mi nedaří, hned na začátku naskočí blikající podtržítko (_) a zbytek černá obrazovka, boot priority atd. mám v BIOSU nastavené správně (používám běžně), ještě zkouším stáhnout ISO s Windows 8, že bych vytvořil bootovací flašku a pokusil se o opravu nebo něco.

Očividně si pokazil nějak Windowsy.
S.M.A.R.T. disku ukazuje 2 chyby:
(0B) Calibration Retry Count 203
(C5) Current Pending Sector 95 (Number of unstable sectors)

Co jsem tak zkoušel procházet po disku, tak to šlo, ikdyž disk už nebude nic moc.

Díky za případnou pomoc.
https://youtu.be/q6gophrddCc?t=59s
M4Touch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 26. 3. 2016 23:05

Tak vezmi nějakou Linux live distro a pomocí ní přetáhni data na jiný fyzický disk. Ten původní pak vyčisti a otestuj nástrojem výrobce, případně sem dodej kompletní SMART log.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Abox 27. 3. 2016 10:42

Pokud to ma pouze zaheslovane (pripadne zasifrovane pomoci windows sifrovani), tak ten adresar musis videt.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 3. 2016 11:16

V optimalizovaném OS musí být tato složka v datovém disku.
V systémovém/bootovacím nemá co dělat = jedna z mnoha fatálních chyb základní architektury OS WNT.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M4Touch 27. 3. 2016 13:11

Vyřešeno Linuxovou live distribucí, díky za tip mople71.

Abox: Vidět ve Windows to opravdu nebylo, jednalo se o klasický zaheslovaný účet.

Milanr1: Je mi to jasný, ale vysvětluj to BFU.

Disk je stejně na vyhození, nějaká data nejsou k přečtení, takže snad bude uživatel poučen o nutnosti zálohy pro příště.
https://youtu.be/q6gophrddCc?t=59s
M4Touch
Kolemjdoucí