Cca 1/3 obrazovky vpravo = modrá

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2016 15:04

Zdravím, menší člen domácnosti zcela náhodným úhozem do klávesnice notebooku s Windows 8 dosáhl toho, že vpravo cca 1/3 obrazovky pokrývá modrá barva. Mám nainstalovaný jakýsi program, který simuluje "plochu" předchozích verzí Windows, ale část grafiky plochy je vpravo prostě umáznutá a je tam vidět jenom modrá barva a tím to hasne. V pravém dolní rohu normálně vyskakují okna např. antiviru, ale pozadí je prostě modré a obvyklá lišta je v trapu. Nevíte někdo, co robiť a kde udělali soudruzi z NDR chybu? :) Díky předem, budu váš velký dlužník.
jednadva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 4. 2016 15:39

Můžeš dát screen?
Zkus na přechodu modré a normální plochy "chytit" tu modrou plochu a s držením levokliku přesuň do "boku" monitoru a tam pustit
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2016 22:06

Díky, taky mě napadlo, že bych mohl udělat screenshot, leč momentálně už po obrazovce levituje jenom kurzor, takže to jde na profi servis (a pak na skládku). :) Ještě jednou díky.
jednadva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 4. 2016 23:13

Držím palce
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod jednadva 11. 4. 2016 23:24

Díky!
jednadva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 4. 2016 23:25

imho se jen povysunul kablík k displeji. Nepředpokládám, že máš doma malé karatisty, kteří by dokázali jednou ranou přerazit základní desku.

btw - stará výpočetní technika nepatří na skládku, ale po odstranění nosiče dat na aukro :D
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jednadva 12. 4. 2016 23:02

Tak nene, karatista to opravdu nebyl :), v profi servisu po cca 5 minutách notebook zapomněl, že nemá fungovat, a mrška se rozběhl, poněvadž ho trápila nějaká dlouhodobá aktualizace. (Ježíšikriste. To jsem ještě nezažil. Na obrazovce jenom kurzor, všude černo, na nic to doma nereagovalo. No nic, no, tak má holt můj kluk za tatínka debila, no...) :) :))

Každopádně všem díky za rady a za morální podporu. Užijte si zbytek večera (noci)!
jednadva
Kolemjdoucí