Win8.1 Nezobrazují se složky na vyměněném HDD

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 23. 6. 2016 15:04

Na HP ProBox 4540s, OS Win8.1 64bit jsem měnil HDD a na tom původním - na oddíle D jsem měl důležité fotky, zálohu a instalačky a další složky, o které nechci přijít. V rámečku jsem se pokoušel HDD připojit přes USB k několika PC, ale všude je to stejné. Stejně jako když vrátím HDD do NB.
Zobrazují se mi jen Dokumenty, $RECYCLE.BIN, System Volume Information. Dokumenty mají 475mb, přitom oddíl je obsazen z 23gb. Další složky se mi jednoduše nezobrazují.
Obrázek
Asi je to zabazpečením, kde je z minulé instalace jakýsi neznámý účet a ten asi kdybych ovládl, tak se mi složky zobrazí?
Jenže jak na to?
Díky za každou radu
Obrázek
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 6. 2016 16:23

Co ukáže nějaký linux (třeba z nějakého live CD)? Ten na windowsovská práva nehledí.

Co převzetí vlastnictví celého disku J s přenosem na všechny složky a podsložky, následně povolení úplného přístupu na disk J s přenosem na všechny složky a soubory?

Co ukáže Windows explorer?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Abox 23. 6. 2016 16:32

Adresare bys videt mel, i kdyz nemas k nim prava. Ten puvodni pises, ze byl rozdeleny. Vidis ty partisny (ve sprave disku)..?

Stahni si z http://www.mindgems.com/products/Folder ... wnload.htm
ten Portable, a spust jako Spravce. Uvidis zaplneni tech adresaru...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod samarit 23. 6. 2016 16:43

Převzetí vlastnictví jsem zkoušel bez úspěchu -získal jsem vlastnictví jen k tomu torzu co je na oddílu D: vidět (Dokumenty...). Měnil jsem vlastnictví různě, buď na sebe v tom PC, kde jsem měl HDD připojený přes USB nebo Everyone - a nic. Pro jistotu jsem změnil vlastníka i u dalších 2 oddílů. Na C: to šrotovalo dlouho jak se měnilo vlastnictví u všech souborů - asi zbytečně. Na D: stále těch 23gb nevidím.
Postupuji špatně? V průzkumníkovi (nebo v TC) kliknu na oddíl J: pravým tl. myši->Vlastnosti->Zabezpečení->Upřesnit->Vlastník->označit toho, kterého chci udělat vlastníkem a potvrdit OK. Vyskočí hláška, že se vlastník změní po ukončení vlasností a znovu otevření. To jsem udělal a nic... Stav stejný i třeba po restartu PC. .
Dobrý nápad s tím linuxem. Zkusím CDminiXP, nebo Clone Ping,
Ty oddíly ve správě disků vidím tak jako v TC na obrázku - hlásí že je v pořádku a udává obsazenost a volné místo
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 6. 2016 17:02

Chybí mi tam klik na "Nahradit vlastníka v podřízených kontejnerech a objektech" - to jsou ty adresáře a soubory.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod samarit 23. 6. 2016 18:26

I to jsem zkoušel
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 6. 2016 21:19

NTFS je hrubě poškozený.
Standardní postup:
Admin konzole cmd
Kód: Vybrat vše
chkdsk J: /F /R /X /B /V

Po úspěšné :?: opravě NTFS:
samarit píše:neznámý účet

v ACL smaž; je už zbytečný.
samarit píše:důležité fotky

a další dokumenty prostě obnov ze zálohy.
Případně se ještě mrkni do SVI.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 23. 6. 2016 22:08

A když ho do toho notebooku dáš zpět jako hlavní? (teda pokud jsi neodstranil z toho HDD winy)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 24. 6. 2016 10:49

Díky moc za rady.
Milanr1 - provedeno, nepomohlo - co je "SVI"? Vypadá to, že mi to teď disk vyčistilo, už je tam obsazeno jen těch 554mb co měly viditelné složky. Neviditelná hromada 23gb je pryč. Takže je to v pr...

Obrázek
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 24. 6. 2016 11:59

SVI = System Volume Information adresar..?
Nebo jinak - body obnovy
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 24. 6. 2016 12:01

Z toho Milanova navodu je dulezite na konci "důležité fotky a další dokumenty prostě obnov ze zálohy"

Pokud zalohu nemas, tak sis doufam udelal kopii toho problematickeho disku a nedelas upravy je na tom jedinem miste, kdy ty data mozna jeste jsou, ze ne?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 24. 6. 2016 12:23

Jo je to všechno v prd€li
Určitě víš, že když složky o celkévé velikosti 23gb na datovém (ne systémovém) disku nejsou vidět, tak je nikam nezkopíruješ.
Zálohu datového disku D: ? Jak? Toto byla právě ta záloha (prostým překopírováním).
Body obnovy na nesystémový disk? Kdo je dělá? Ještě jsem to neviděl.
To jsem teda po$ral.
Naposledy upravil samarit dne 24. 6. 2016 12:33, celkově upraveno 1
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 24. 6. 2016 12:32

všechno ne, ale bavíme se tady o obnově dat, takže každej další zápis na ten disk ti šanci na obnovu snižuje...

před hrabáním na disk, kterej je ve stavu rozpadu filesystému a na němž jsou jediný exempláře důležitých dat, se z takovýho disku udělá image, kterýmu je jedno, co tobě filesystém zpřístupnil nebo ne...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Mizi 24. 6. 2016 14:37

Nezapisovat už nic na ten disk, a donést to někomu kdo ví co dělá.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod samarit 25. 6. 2016 16:26

Nakonec z vyluxovanýho disku částečně aspoň něco zachránila stará dobrá Recuva (výsledek - guláš v hrnci or eintopf) http://www.kozel.cz/data/MediaLibrary/1 ... ghtbox.jpg
samarit
Junior