Výběr tabletu pro studenta

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kozmich 29. 10. 2012 13:49

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o radu. Rozhodl jsem se pro nákup tabletu, ovšem začínám se v tom množství ztrácet.
Využití by bylo především do školy, poznámky z přednášek atp., hlavně bych v něm měl skripta. Dále samozřejmě internet atd., sem tam možná nějaká hra (ale to určitě neřadím na 1. místo).

Ještě bych upřesnil, že se mi jedná o levný tablet (do 6 tisíc).

Mezi hlavní požadavky bych řadil alespoň 16 GB úložiště (příp. 8, pokud bude slot pro karty), výdrž tabletu a rozumnou váhu. Co se týče úhlopříčky tak si nejsem jist, jestli těch 7" není málo, ale zase si říkám, že je to výhoda v přenositelnosti. Čím vyšší rozlišení, tím lépe, jelikož na něm plánuji často číst.
HDMI nemusí být, fotoaparát výhodou.

Doposud byl hlavní kandidát Google Nexus 7. Ovšem po chvilce projíždění obchodů jsem narazil na pár dalších povedených kousků (podle mě), tak bych si rád vyslechl Váš názor na ně, případně návrh jiných. Mí současní kandidáti:

Google Nexus 7
Prestigio MultiPad PMP5080C
Prestigio MultiPad 9.7 Ultra (PMP5197D) - ale ten asi ne skrz velikost, potřeboval bych si ho někde ošahat
Aiol Novo 7 Flame

případně něco mezi nimi (velikostně)

Ještě jeden dotaz - nevíte, kde by bylo možné si tyhle (nebo aspoň některé z nich) naživo ošahat, ať vím, do čeho jdu (nejlépe v Brně)?
Předem děkuji
Kozmich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2012 16:39

já osobně furt přemýšlím jaký je pro mě optimalní mám 10" ale celkem blbě se mi na něm píše, ale když si čtu jsem rád že je tak velký, na druhou stranu Nexus má stejné rozlišení takže se tam toho vleze stejně.

Já osobně bych volil Nexus 7
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2012 16:45

Nexus neni zla vec, za ty penize.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozmich 29. 10. 2012 19:23

Byl jsem se dnes dívat v datartu a velikostně mi nejvíce vyhovovala velikost kolem 8". Větší tablety (+-10") už jsou pro mne moc velké a těžké. 7" jsou také dobré, kapesní, lehce přenositelné. Nevíte, kde si mužu zajit v Brně prohlidnout Nexuse? :)
Kozmich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2012 19:48

Alfa? Alza? CZC? Bohemka? Nikdo nema skladem? Jen strilim. Ale vybalit a ukazat zbozi by meli byt schopni vsude.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadliwt 29. 10. 2012 19:49

Neska sem se byl kouknout prave na nexus 7, za ty penize fakt super, este k nemu davali zdarma nejaky pouzdro... Jediny co mi na tom vadilo je pomer stran. Horizontalne v prohlizeci uvidis priserne malo, dole mas zabitej pruh tlacitkama, nahore zalozky a podobny. Displej to ma peknej, vykon taky, jen tech 7 palcu mi prijde malovzhledem k blbymu pomeru stran... Este me napadlo, co ipad mini ? Sice si priplatis, ale dostanes dobrej fotak, vetsi displej s lepsim pomerem stran, lepsi zpracovani, vetsi nabidku aplikaci...
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 10. 2012 20:00

Vetsi nabidka aplikaci je mytus, kvuli foceni si clovek tablet kupuje tezko ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozmich 29. 10. 2012 20:26

Tak pokud je možnost nechat si zboží nezávazně předvést na prodejně, tak se na něj asi skočím někam mrknout :).

IPad mini - velikostně by mi vyhovoval asi tak nejvíc, ale právě cenu bych moc překročit nechtěl... leda kdyby ho měli někde v nějaké akci :D.

Nebo mě ještě napadlo počkat si na české ceny Ainol Novo 8 Dream, co vy na to?
Kozmich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 10. 2012 21:34

Rozmyslel sis dobře volbu tabletu jako nástroj pro zápis z přednášek? Tohle nemůže dopadnout dobře, pokud k tomu nebudeš mít nějakou rozumnou klávesnici. Ťukat to na dotykový displej znamená malá rychlost a spoustu překlepů.

Osobně čekám na Surface. Cena je sice dvojnásobná, ale na něm už opravdu půjde i rozumně fungovat (už kvůli Office a klávesnici), ne jen hrát hry a koukat na filmy.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ludek25 29. 10. 2012 21:47

Souhlasím s Barim007. Vybírej rozumně, měl jsem možnost si vyzkoušet něco zapisovat na tabletu (10") a je to v praxi úplně o ničem ... svatý sešit a tužka. Na prohlížení webových stránek, krátké odepsání emailů, shlédnutí PDF dokumentů, prezentací apod. je to v poho, ale určitě bych to nedoporučil na zápisky bez přídavné klávesnice!
Ludek25
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 10. 2012 21:53

to dnešní doby Lenovo Yoga a Surface byly a dalo by se říct že stále jsou tablety jen a výhradně pro konzumaci obsahu. Swarm to hezky sepsal zde: http://notebookblog.cz/technika/uvahy/t ... -zarizeni/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kozmich 29. 10. 2012 22:53

Přímo na zápisy to nechci, je mi jasné, že se na tom nedá pořádně psát. Já to myslel spíš jen na nějaké poznámky (termíny, různá zadání atp). Taky abych v tom měl skripta v kterych bych si něco značil a tak. Pak se z toho na cestách učil... Na zapisy mam samozřejmě sešit, ten nemá konkurenci. Takže ta klávesnice pro mě až tak stěžejní není :)
Kozmich
Kolemjdoucí




Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků