Tablet s iOS nebo Android

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod worrapS 29. 1. 2013 12:19

Vybírám tablet pro běžné používání - web, čtení pdf, mapy atd. Na domácí používání máme Samsung Note 10.1 a u něj mě překvapilo, že surfování není ani zdaleka tak komfortní jako na desktopu - např. Youtube aplikace se pauzne pokud není na popředí, některá flash videa prostě nefungují atd. Navíc má nevhodný poměr stran - 16:10 - na výšku se ta fošna nedá držet moc dlouho a pro mě důležité čtení pdfek je na něm nepohodlné, displel je buď moc úzký nebo zbytečně široký.

Proto se dívám po kompaktnějším tabletu, nejlépe s poměrem stran 4:3. Zaujal mě iPad mini, který má na šířku jen o tři desítky pixelů menší rozlišení než Note a pdfka se na něm čtou líp. Nicméně s iOSem nemám zkušenost a trochu mě odrazuje obsence flashe, Opery Mobile a TrekBuddy. Dá se na tom normálně surfovat? Je na to browser který umí text reflow stejně dobře jako Opera Mobile? Funguje Youtube na pozadí? Je dostatek free aplikací? Je na to torrent klient? Jak zobrazím flash video?

Chtěl bych tablet střední velikosti - 8-9 palců. Je jich na výběr málo, ale dal by se třeba sehnat starší Samsung Galaxy 8.9. Nexus 7 je na mě moc malý, je to takový větší smartphone.

Co byste mi doporučili?
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 29. 1. 2013 14:02

Hlavně bych doporučil to, abys neočekával od tabletu, že zastoupí stolní počítač.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod worrapS 29. 1. 2013 16:21

Bari007 píše:Hlavně bych doporučil to, abys neočekával od tabletu, že zastoupí stolní počítač.

Jak jsi na to přišel, že chci tablet jako náhradu pc? :)
Naposledy upravil worrapS dne 29. 1. 2013 22:08, celkově upraveno 1
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod rammstein 29. 1. 2013 19:51

Na tabletu máš max. 10 palců, u stoláku klidně 27.
U tabletu můžeš sice mít klávesnici a myš, ale stejně je ergonomie někde jinde.
Na tablety neexistují některé programy atd.
Rozdílů je spousta, jde o to, jestli by vám tablet opravdu stačil k nahrazení pc.
rammstein
Junior

Odeslat příspěvekod worrapS 29. 1. 2013 22:07

rammstein píše:Na tabletu máš max. 10 palců, u stoláku klidně 27.
U tabletu můžeš sice mít klávesnici a myš, ale stejně je ergonomie někde jinde.
Na tablety neexistují některé programy atd.
Rozdílů je spousta, jde o to, jestli by vám tablet opravdu stačil k nahrazení pc.

Jak jsi přišel na to, že chci tablet jako náhradu pc? :shock: Psal jsem, že S G Note 10 mi z určitých důvodů nevyhovuje a ptal jsem se na alternativy ke konrétním aplikacím na iOS :lol: Opravdu tady iPad nikdo nepoužívá?
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 1. 2013 11:52

Píšeš to hned v druhé větě:
worrapS píše:surfování není ani zdaleka tak komfortní jako na desktopu

Desktop tabletem prostě nenahradíš.
A ani magický ajped na tom nic nezmění (naopak to pravděpodobně bude ještě horší).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kingtheking 30. 1. 2013 13:11

Hoj,
myslím, že se nemáš co obávat.
Absenci flashe jsem nikdy nepocítil, protože snad už skoro všechny webovky mají upravený obsah aby se dal prohlédnout na ipadu. Pokud bys opravdu nutně někde potřeboval, tak můžeš použít prohlížeč kupříkladu Puffin browser. / https://itunes.apple.com/us/app/puffin- ... mpt=uo%3D4

Pro TrekBuddy existuje mnoho lepších alternativ. Tj. můžeš si stahovat offline topo mapy, GPS atd. - používám CityMaps2go, Europe-offline maps, HikeMate.

Opera mini na ios je.

Youtube se chová na ios stejně jako na androidu - pauzne se. Nepřehrává na pozadí.

Torrent jako takovej asi není, ale jsou k dispozici downloadery, takže můžeš rovnou stahovat. Na androidu je stahování, ale jednodušší.

Na ios je přehršle free aplikací. Navíc více než na androidu fungují slevy a nabídky developerů. Často placené aplikace bývají na omezenou dobu zdarma nebo ve slevě.

Celkově mi přijde, že pokud jsou pro tebe důležité aplikace, tak na iOs jich je více. Nebo více, které já vyžaduji :-)

Ale nečekej od toho zázraky. Obě platformy jsou si dost podobné. 4:3 beru jako jednu velkou výhodu.
kingtheking
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 1. 2. 2013 12:55

Díky kingtheking! Ano, jde mi o aplikace, ke žádné platformě nechovám nějaké zvláštní city :) 4:3 na tablet už jedině, širokoúhlé je na čtení nevhodné...
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod kadliwt 1. 2. 2013 13:53

Youtube muze prehravat na pozadi, ale nesmi to bejt oficialni youtube app, ktera zprasena. Treba Jasmine prehrava na pozadi a dokonce jde i pouzivat... Torrent klient neni, flash proste nepreharejes, jen pres puffin browser, ale dneska uz absence flashe neni tak hrozna jako driv. Free aplikace sou, ale urco je lepsi za ty pouzivanejso si zaplatit, nicmene kdyz si pockas tak vetsinu dobrejh aplikaci pak vychytas ve sleve
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior