Tablet nebo hybridni tablet

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Majsner 20. 5. 2013 18:30

Jakto že není? Mraky časopisů, aplikací, her, Youtube, celý širý web? Co bys chtěl ještě za obsah? Ta rozmazlenost a věčná nespokojenost Čechů fakt nezná hranic...
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 5. 2013 06:13

czatlantis píše:VPN je v androidu naprosto naho***. Nejde ani uložit heslo - kdo se s tím má furt vypisovat proboha? Normálně používám 10znaků hesla, ale jen na mobil jsem si prostě musel udělat jednoudchý párznakový heslo, jinak bych to tam vyťukával půl dne... A nenašel jsem ani žádnou rozumnou aplikaci, která by to převzala - očividně je to funkce, která je dost hluboko v andoidu, že do toho jen tak aplikace hrabat nemůže. Pak třeba ani nejde nic moc nastavovat - jen taková blbost, že nechci používat bránu vzdálené sítě - tzn aby se přes to VPN netahaly všechny data, ale jen třeba IP ze vzdálené sítě. To že to WP neumí mě moc nebere - já tady spíš srovnávám Androida s normálníma windows.

http://vpnblog.info/save-vpn-password-android-5vpn.html sice chabota ale sofistikovany řešeni se ani neodvažuju pastnout - toto je takovy pochopitelny i pro ty co radi klikají.Preshared password jde totiž pořešit v ramci poměrně robustniho placenyho řešeni pro sitaře - zlatej android, WP ktery masirovali že to bude foun řešení do firem nakonec ma super vychytavky typu instalace ve firemnim prostředi na firemnich telefonech ale pohřbili to absenci spousty vychytavek v sitich.
Existuje něco jako android market,zkus se mrknout.K wacomu - asi to netušiš ale existují android tablety s nim.Hele nedělam z tebe blbečka ale už mně nebavi lidem tvrdit že něco ví když nevi.Dropsync řika ti to něco když se bavime o dropboxu?Sitě - řika ti něco třeba busybox a obecně linuxovej shell?A řika ti něco obecně linux?
Kód: Vybrat vše
Zatímco mít Androida na tabletu, tak můžeš maximálně pokrčit ramena a říct že je ti líto...

Pravě jsem ti sdělil že což mimochodem netušils že wacom digitizer a android neni problem u jedne značky a několika modelů.A ty mně slavnostně oznamuješ že ho maš s win takže je to něco extra pod win - tedy opět netušils ale komentovals...No a pokud vytukavaš heslo pul dne maš celkem važnej problem - osobně použivam android mimo jine pro praci s konzolí kde pišu hromady specialnich znaků a celkem dlouhe texty.No přiznavám dal jsem si tu praci a mam klavesnici určenou pro programatory a neni absolutně problem.No a vic než facebook otevřit co zminuješ?Co takhle terminal emulator pro,fing s doplnkem placenym,busybox pro,dsploit.Electrodroid s pluginama?Bavim se o věcech ktery mně zajimaji enormně a můžu ti řict že pro každou věc najdeš hodně ale hodně vymakany aplikace- mimo věci omezenych tim na čem dělaš - dotykač,na něm jenom magor bude dělat v cadu a mimochodem lidi co dělaji v cadu tak moc neni ,ani s photoshopem , grafiků,realně 90 procent lidi ma važny problemy šefovat vůbec svoje win na desktop pc, mohl bych škodolibě vytahnout některy přispěvky z fora,minimum s nim bude seriozně dělat i na notasu a mimochodem na androidovi najdeš věci se kteryma si neškrtneš protože budou o level jinde než tvy znalosti pokud nedokazals ani prazaklad v systemu na mobilu nastavit a pochopit.Jinak ma hromady much Android a přivadí mně k šilenství některé ale je to jedinej mobilni system kde muchy můžu v drtivy většině řešit,obejit.Ostatni systemy maji svoje plus a minus jine ale tvrdit že jde jenom otevřit facebook a brouzdat po netu spiš svědči o tom že moc dohloubky se majitel nekoukl.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 21. 5. 2013 10:14

Já tady nechci rozpoutávat nějakej flame, obecně linux moc rád nemám, abych se v něm hrabal na úrovní shellu, ale respektuju ho, protože je důležitej a používá se všude. Co mi vadí, tak že plno takových těch denních vychytávek prostě v tom androidu musíš řešit nějakýma ojebávačkama, těma "robustníma firmeníma řešeníma" a podobně. Už jen to VPN - tady ten program je fakt taková pitomá náhrada co ti jen zkopíruje heslo...když to srovnám s windowsama, kde kliknu na ikonu sítě a připojím se, tak je to naprosto jinej svět...A jjelikož to mám jen v rámci osobního použití, tak nebudu používat to "robustní firemní řešení"....

Pokud vím, tak wacom, nebo něco jako wacom má ten Samsung Note a tahle rodina...nevím jestli je to vyloženě wacom, ale každopádně je to kompatibilní s mým wacom perem co jsme zkoušeli s kamarádem kterej ho má. Ano, tady je produktivita mnohem vyšší a když už tablet, tak určitě něco takovýho.

Dropsync jak jsme psal tak mám nainstalovanej a používám tak rok, ale taky jak jsem psal - on jen periodicky kontroluje změny, neumí v reálným čase stahovat a taky když provedu změnu (a mám hodně souborů), tak než všechny projde, tak to nějakou dobu trvá...zatímco klient na notebooku je zaktualizovanej za 3sekundy...

Dobrý, tak půl dne bylo nadneseně, ale prostě na síťový věci jsme zvyklej mít hesla typu f4dsgfd6gf2xc45, no tak na android jsem si to změnil na nějaký "lidštější", naštěstí to nepotřebuju extra často....ale když chci jen rychle otevřít vzdálenou plochu, tak to prostě trvá. A jako jo, asi by šel nějakej OpenVPN klient nějak hodně hluboko integrovat do telefonu, ale zase to je to, že nemám náladu měsíc zkoušet, jak by mohlo fungovat něco, co ve windows je otázka 3kliknutí.

Jo electrodroida znám, ten je dobrej, vím, že se tam dá najít hodně použitlných aplikací, ale přijde mi, že komfort používání je na tabletu/mobilu naprosto řádově nižší než na windowsech - mně prostě chybí multitasking že si dám víc oken přes sebe - stačí chtít otevřít okno messengeru (facebook, skype), k tomu třeba poznámky (word) a ještě třeba PDFko s nějaýma informacema. No a na tabletu jsem nahranej...

Teď mě třeba štve, že mám mail u Hotmailu a ten jejich klient na Androida je naprostá tragédie, to se nedá skoro požívat, co chvila se to odhlašuje a podobně... (vím, může za to MS, ale prostě mně může být z aktuálního pohledu dost jedno kdo za to může, prostě to nefunguje). No a jen tak přejít na gmail fakt nemůžu.

K tomu linuxu a obecně. Já myslím že s windowsama umím na celkem pokročilé úrovni, Linux mi zase ale k srdci moc nepřirostl, protože tam je dost věcí, který pokud se podělají, tak to musíš spravovat hodně složitě přes ten shell.
No a Android mi přijde dost podobnej. A to je chyba. Já jsem na úrovni pokročilýho uživatele, ale zase ne tak, že bych si tam otevřel shell a valil příkazy a psal si vlastní ROMky. Pokud to chci používat jen jako uživatel (ač pokročilý), tak mám u Androidu (no a u WP a IOS to ani nemluvím...) strašně svázaný ruce - ani třeba odinstalovat předinstalovanej bordel oficiálně nejde. A právě jak jsem psal, tak plno aplikací funguje tak trochu, nebo to nefunguje vůbec, nebo se to musí obcházet nějakým šíleným způsobem a podobně. Pak je to taky pár dobrých aplikací, ale to mi přijdou spíš jako výjimky. Já nevím, ale já bych chtěl mít telefon něco typu Galaxy Note 2 a na něm normální Windows XP/7 s nějakou nádstavbou pro volání a tady ty věci a pak s možností být prostě jen přímo v systému. To bych byl naprosto spokojenej a myslím že tím stylusem by se to dalo ovládat obstojně... (ano vím, že ARM atd že to nejde, ale prostě já bych to chtěl...)
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 21. 5. 2013 11:05

Kód: Vybrat vše
Už jen to VPN - tady ten program je fakt taková pitomá náhrada co ti jen zkopíruje heslo...když to srovnám s windowsama, kde kliknu na ikonu sítě a připojím se, tak je to naprosto jinej svět

To je marny - věř mi že ja to mam na androidovi uplně stejně...Kliknu a připojim se.Na ploše droida mam widget pro VPN kterej acceptuje uloženi komplet nastaveni včetně hesla.Je to fakt marny ale řešeni ti nepostuju protože umí o tisic vic věci než potřebuješ a zvladnešj,ako třešničku ta věc šefuje třeba debian v telefonu,mam ho tam kvuli některym věcem ktery prostě na linuxu jsou o konskou hlavu jinde než ve win.Obrázek

I ten blbej androidvnc a connectbot přinutim k tomu aby se tak choval mimochodem.
Kód: Vybrat vše
Dropsync jak jsme psal tak mám nainstalovanej a používám tak rok,

Dropsync umí v realanem čase stahovat.Je mi lito...Je to o nastavení.Vložiš soubor - synchro - okamžitě.Down,UP,delete.Oboustraně,jednostraně.Podle toho co chci.
Kód: Vybrat vše
ani třeba odinstalovat předinstalovanej bordel oficiálně nejde.

Jde.Nebo adb pro androida vařil nakej jouda z poutě?Vždyt to je věc přimo od nejoficialnějšiho zdroje od nejoficialnějšich.Nech toho prosim tě...Sorry pokročily uživatel vypada jinak.Ja se o těchto věcech fakt nerad hádám ale prostě a jednoduše neumíte a nevíte a nechcete si to přiznat.Tečka dal v tomto threadu nebudu pokračovat.
Kód: Vybrat vše
Teď mě třeba štve, že mám mail u Hotmailu a ten jejich klient na Androida je naprostá tragédie,

že by to byl spiš problem tragédů od Microsoftu než Androida?MS pokladam na poli mobilnich zařizení za největši tragedy pod sluncem a to řikam s plnym vědomim jako dlouholety uživatel jejich produktů a dlouhodoby vlastnik WM,předchudce WP.Cokoliv mobilniho nechapou - zkostnatěli byrokrati co jim ujel vlak.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodlz 25. 5. 2013 21:36

no jak ctu tady toto vlakno a dalsi ruzne clanky...tak to vypada, ze vyjde jedno zda si koupim W8 ci Android. asi bude lepsi se rozhodovat podle HW nez podle OS.

-- 27. 5. 2013 21:27 --

jak je to vubec s aplikacemi pro android jenz bezi na atomu(x86)? bezi na nich i ty, ktere jsou delane hlavne pro ARM?
kodlz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků