Lepší výukový tablet: iPad nebo Android?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Výukové programy jsou
Lepší a je jich více na iPad 3 %  50%  [ 3 ]
Lepší a je jich více na Android 2 %  33%  [ 2 ]
Je to jedno 1 %  16%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 6

Odeslat příspěvekod Grande 16. 9. 2013 23:16

Pokles ceny u iPad mini mě přilákal ke zvážení i této platformy pro výběr tabletu - notabene padne do ruky jak ulitý. Nemám s iPadem reálnou zkušenost a tablet plánuji využít mimo jiné i pro děti předškolního věku až druhého stupně základní školy.

Proto jsem se rozhodl, že hlavním kritériem bude kvalita a množství výukových aplikací pro děti věku předškolního, prvního stupně a druhého stupně.

Který z nich byste doporučili a proč? Jde mi nyní o platformu, konkrétní hardware si dokáži vybrat sám i bez rady {v otázce hardware by zvítězil jednoznačně android už jen kvůli jednoduchosti a unifikaci všech přístrojů v rodině}. Nicméně mám obavu, jestli třeba Apple iPad na tom není náhodou s výukovými programy lépe - a navrch s českými - nejenom angličtina se vyučuje na ZŠ.

Děkuji za rady
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 9. 2013 02:05

Existuje něco jako vyhledavač.Tam zjistiš a můžeš si prohlednout co existuje pro
jakou platformu,včetně ukazky jakou ti nikdy forum nedá.Jo jasně abys to ukecal že nejsi mimon řekneš že chceš zlušeností lidí z obou platforem.Kup Ipad ten je idealni pokud maš deficit iq jakejs předvedls v threadu.

.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grande 17. 9. 2013 20:13

"Vyhledavač", to máš na mysli například google? Jako radši se ptám, jelikož jako mimoň s deficitem IQ bych v tom měl rád jasno.

Včera mě však osvítil závan něčeho, co by se s trochou fantazie dalo označit jako nápad, a zkusil jsem lehce googlit, plus projít si google play, itunes, takže určitou představu mám.

Nicméně tím množstvím se mi prohrabávat nechtělo, takže jsem volil dotaz. Od něj jsem si sliboval, že se dozvím praktické zkušenosti a informace lidí a ne to, co si mohu posoudit sám. Pokud je však toto fórum určené výhradně na dotazy, zda je lepší tablet který má 7" nebo tablet který má 8" a k tomu i USB a jakýkoliv jiný dotaz přesahuje ochotu místních trollů, pak se omlouvám, ale zřejmě sem se spletl. I to se stává.
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod LucassX 18. 9. 2013 17:44

oooooooooo píše:Kup Ipad ten je idealni pokud maš deficit iq jakejs předvedls v threadu.

Docela arogantní, nemyslíš? Radši takovou odpověď vůbec nepiš, zkus se příště zamyslet, než budeš někoho zase urážet o tom, co ví nebo neví.

K tématu:
Mám iPad, skoro pořád je v první desítce nej aplikací nějaká výukovka, typu předškolní brašnička, zvířátka v lese a podobně. Z toho usuzuji (i z toho, jak je iPad populární na školách, iTunes U - učení se čehokoli, kurzy světových VŠ), že iPad je jako výuková platforma populárnější. Na tátově Nexusu když kouknu do GPlay, tak tam moc často výukové aplikace nevidím.
LucassX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dymas 18. 9. 2013 18:27

Ac jsem zastance a uzivatel Androidu z duvodu otevrnosti systemu musim v tomto pripade jednoznacne rict ze iPad je pro tento ucel lepsi. Co jsem vydel u bratra a na ipadu ma mraky ruznych aplikaci pro nejmensi i skolaky a aplikace mi prijdou daleko lepe zpracovane nez pro androida :-)
Dymas
Junior

Odeslat příspěvekod Grande 18. 9. 2013 19:25

Hmm, toho jsem se bál (také mám blíže k Androidu). Ale díky

btw, připadá mi to, že výrazně převládají anglické, ale i sem tam české jsou vidět. Asi na iPad převažují placené, že? Má ten iPad nějaký rodičovský zámek nebo tak něco, aby si tam nekupovali kdeco?
Grande
Junior

Odeslat příspěvekod Dymas 18. 9. 2013 19:46

Co jsem se o tom bavil s bratrem rikal ze je jich velke mnozstvi je free stim ze je tam naka reklama apokud si je zaplatite jsou bez reklamy cena je kolem 30kc za aplikaci coz je parada :-) moz hezky jsou zpracovane hry pro nejmensi kde se uci napriklad zvuky zviratek pripadne skladaji ruzne hudbu ryznymi nastroji opravdu je to moc pekne zpracovane :-)
Dymas
Junior

Odeslat příspěvekod LucassX 18. 9. 2013 20:32

Při nákupu aplikací se iPad ptá na heslo, i co se se inapp týče. Jediné, na co se musí dát pozor, tak iPad nějakou chvíli heslo nevyžaduje, když bylo zadáno (nějaké minuty), aby uživatele znovu neotravoval. Nejlepší aplikace jsou placené.
LucassX
Kolemjdoucí