paměť tabletu - praktická zkušenost

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p.hlavicka 30. 10. 2013 09:03

Rukama mi prošlo několik tabletů různých platforem, ale měl jsem je vždy jen na pár dní na vyzkoušení a neměl možnost zjistit limity paměti (disková kapacita, ne operační paměť).
Z PC praxe vím, že neexistuje disk, který bych nezaplnil. Když mám větší disk, mám tendenci shromažďovat i data, která pak nevyužiju. Menší disk mě nutí uvažovat co smazat, co opravdu nutně potřebuju a mám pak větší přehled kde co mám. Proto rada čím víc paměti v tabletu, tím lépe je k ničemu. Jaké je opravdu reálné a v praxi vyzkoušené použitelné minimum potřebné pro běžné využití tabletu. Chci ho primárně na dokumenty, manuály, knihy. Hudbu na tabletu poslouchat nebudu, hry hrát nebudu. Občas si tam pustím i nějaký film, ale tady neumím odhadnout, jestli budu dávat přednost dívání se na filmy na pohodlnějším tabletu, nebo na větším displeji notebooku. Je 16 GB ještě použitelných nebo mám dát přednost větší kapacitě a případně kolik?

Uvítám rady uživatelů z dlouhodobější zkušeností. Teorie těch, co tablet nemají nepotřebuju - teorií si umím vytvořit sám dost.
p.hlavicka
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 10. 2013 09:16

snad kazdej ma slot na kartu ne?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 30. 10. 2013 09:20

16GB by moho stačit, pokud je opravdu volných 16GB. Dnes už bych do tabletu bral 16GB a výš + pokud je možno mít slot na microSD(HC/XC) kartu.
Pokud tablet nemá slot (například iPad) brát 32.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 10. 2013 09:24

Začals špatně prvni větou
Kód: Vybrat vše
Rukama mi prošlo několik tabletů různých platforem, ale měl jsem je vždy jen na pár dní na vyzkoušení a neměl možnost zjistit limity paměti (disková kapacita, ne operační paměť).

Prakticky prvni den kdy byla realně použitelna aplikace link2sd jsem zjistil že pokud pochopiš jak funguje tak mit 200 aplikaci nainstalovanych neni ani nejmenši problem a ani to nepocitiš.Neplest s ap2sd a podobnymi apkami ktere pouze řikaji to že chceš at se instaluje na sd kartu.Defakto v okamžiku kdy pochopiš co je lib,co vlastni data,co dalvik cache tak jsi omezen jednim jedinym kolik seš ochotnej aplikaci mit najednou nainstalovanych a jaka je kapacita ext3 oddilu ktry si vytvořiš.Platí pro android - ostatni platformy pro mne nestoji za zminku vzhledem k neexistenci věci typu wifi direct a podobně.Přesněji existuji fungují ale pouze ve vlastnim ghetu.
Coi se tyče dokumentů a filmů tak předpokladam žes to napsal jenom tak aby řeč nestala - 100 filmů po giga zabere 100 giga,100 dokumetů po X zabere 100 krat X.Takže je snad jasne že pokud kapacita bude menši než ty nasobky že kapacita nestačí.Pokud ses bavil o aplikacich - jediny rozumny duvod proč vůbec jde takovej dotaz položit - tak viz vyše - link2sd.
Kolik maš totiž dokumentů a filmů a manualů si snad dokažeš spočitat a nepotřebuju se ptat jestli uložiště 16 giga je malo nebo dostačujicí.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p.hlavicka 30. 10. 2013 10:18

To oooooooooo:
Jak jsem psal, rád bych znal reálné praktické zkušenosti a ne teorie. Přečetl jsem tvůj příspěvek několikrát a opravdu jsem tam nenašel odpověď na moji otázku. To cos psal si umím spočítat. Na 10 GB se mi vejde 10x 1GB film. Otázkou ovšem je, jestli neustálé kopírování filmů na které mám zrovna náladu si pustit mě časem neznechutí tak, že se na to vykašlu a budu se na filmy dívat jen na PC. Jde mi o zkušenosti jako napsal Loader. Chci se vyvarovat toho, že si koupím nějakou kapacitu a po pár týdnech budu nadávat, že jsem si měl pár tisíc připlatit a mít větší disk. A stejně tak nechci koupit 128 GB a pak zjistit, že na filmy je to nepohodlné a mít využitých pouhých 5 GB.
To karlos00x: Abych nebyl za úplného vola, tak jsem se ještě jednou podíval a zjistil, že ne všechny mají slot na paměťovou kartu ;-)
p.hlavicka
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 10. 2013 10:31

Otázkou ovšem je, jestli neustálé kopírování filmů na které mám zrovna náladu si pustit mě časem neznechutí tak, že se na to vykašlu a budu se na filmy dívat jen na PC

Na toto se ptaš ve foru?A na toto chceš odpověd od někoho jinehoé než sama sebe?Ne fakt nevim jestli kopiruješ 10 filmů co dva dny.To by znamenalo že pokud ma film 2 hodiny tak za dva dny zvladneš 20 hodin skouknout .Gratuluju- asi nezaměstnanej.Takže co tak použit mozek a analyzu vlastniho chovaní a z te rovnice ti vypadne jestli tě to bavit bude nebo nebude.S tabletama mam zkušenost dlouhodobou a věř mi že na rozdil od tvoji otazky byla duležita spiš moje odpověd kde byla věc kterou daleko pravděpodobněj budeš řešit.
Mimochodem nechci tě nijak znervoznovat ale v mojem připadě kopirovaní tam a zpět probiha vzduchem,bez připojeni tabletu kablem ve ,vnitřní siti.To znamena že pokud svuj život netraviš vleže na gauči tak pravděpodobnost že tě toto otráví je něco mezi nulou a nic.
Abych nebyl za úplného vola, tak jsem se ještě jednou podíval a zjistil, že ne všechny mají slot na paměťovou kartu

Super a nasleduje logicky krok kdy se kupec zamysli a řekne si - potřebuji pamětovou kartu?Odpověd ano - model bez možnosti pamětovky ho přestavá zajímat. :lol:
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p.hlavicka 30. 10. 2013 11:55

To Loader: děkuju za tip, vezmu variantu 32GB.
To oooooooooo: Je vidět, že se jeden bavíme o voze a druhý o koze. Anebo jen máš problém s porozuměním psaného textu. To je jedno. V každém případě díky za tip na link2sd, vypadá zajímavě a doporučení budu dále šířit mezi známé. Platforma kterou jsem si zvolil ale paměťové karty nepodporuje, proto je pro mě bezpředmětné řešit variantu s kartami. A rozdíly mezi verzí 16GB a 128 GB jsou dost veliké. Proto si musím vybrat správně na začátku.
p.hlavicka
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 30. 10. 2013 12:40

Sám musíš vědět, kolik toho TY potřebuješ. Mě třeba na mobilu bohatě stačí 8 GB, někomu ale nestačí 32 GB. Každý ta zařízení používáme jiným způsobem a nic jako „univerzální používání“ neexistuje. Takže jediný, kdo může odpovědět na tvůj dotaz, jsi pouze ty sám.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Abox 30. 10. 2013 12:53

2GB mam na mobilu, 16GB mam na Nexusu7.
Zatim vzdy stacilo (jiste, pokud jsem sberatel a musim mit kdejakou capinu), stacit to nebude...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 10. 2013 13:26

Je vidět, že se jeden bavíme o voze a druhý o koze. Anebo jen máš problém s porozuměním psaného textu.

Rozumim ti uplně přesně.Je pozoruhodne že nechapeš že někomu stači 12 giga a někomu nestačí 100.Pro tvoji informaci mam zařizení kde mně stači 8 giga a mám zařizení kde 32 giga je tak akorát.
oooooooooo
Pokročilý