Dokaže tablet nahradit smartTV?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martineQ 14. 2. 2014 09:50

Ahoj, nemám žádnou zkušenost s tablety. Zajímá mě zda je možné tablet připojit přes HDMI k běžně televizi a získat tak možnost např. sledovat pořady z internetu stejně jako se to dá udělat za pomoci notebooku.

Případně jaký tablet by toto slušně zvládl?

Díky
martineQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 2. 2014 10:52

Proč tablet ? Pokud budeš připojovat přes HDMI tak rPi, za 800kč + LAN a nebo dokoupíš Wifi Dongle a máš to :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod martineQ 14. 2. 2014 16:00

Co je to rPi, zbytku rozumím. Díky
martineQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gotzinger 14. 2. 2014 23:02

Stačí, aby tablet měl HDMI výstup (mini nebo micro a k tomu odpovídající kabel.
Při nákupu tabletu bych volil aspoň minimální parametry:
Dvoujádro (v dnešní době dle ceny čtyřjádro) třídy Cortex A9, alespoň 1GB RAM (2GB), čtyřjádrová grafika, 8GB úložiště, kapacitní displej 1024x600 nejlépe IPS, baterie minimálně 3000mAh. WiFi a přední kamera samozřejmostí.
Na zvážení bluetooth, GPS modul, zadní foto, HDMI (pro tu televizi), slot na SD karty, slot na SIMkartu (pro mobilní internet), odolný materiál, odolné sklo. Základ bez těch optionů se dá pořídit od cca 2000 Kč.
gotzinger
Junior

Odeslat příspěvekod martineQ 15. 2. 2014 08:57

Díky za informace.

gotzinger: Takže myslíš, že by moje úvaha mohla být správná a po připojení k TV přes HDMI by se tablet dal využít k přehrávání videa s internetu. Zamlouvá se mi i možnost použít jej na více TV.

Prosím o radu, jaký přístroj by byl nejvhodnější při ceně cca 2500 - 3500,-?
martineQ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod packy 15. 2. 2014 09:59

No, jestli by ti nestačil jen Android stick (http://www.alza.cz/evolveo-infinity-sti ... 514427.htm) - když to budeš připojovat jen k TV.
Mám to doma už dva roky a jsem max spokojený.
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod gotzinger 15. 2. 2014 11:24

Přesný typ radši žádný doporučovat nebudu, ty tablety se mění týden od týdne. Zkuste začít třeba s výrobcem Ainol Novo podle výše uvedených parametrů, pak se podívejte do diskuzí (Otevřená komunita...), jestli daný typ netrpí nějakými mouchami.
Jinak si dopředu rozmyslete, jestli chcete, aby v tabletu byl vestavěný i TV tuner, protože ten sám pro Android stojí od tisíce do dvou.
gotzinger
Junior