Tablet pro děti

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dany622 23. 3. 2014 18:01

Dobý den,
řeším tablet pro syna k 7. narozeninám. Ne, že bych byla pro tablet u takhle malých dětí, ale vidí to u staršího nevlastního bratra a pořád ho chce půjčit a brácha půjčit nechce. No, a čtyřletý syn se přidává, že chce taky půjčit.
Tak jsem slíbila, že k sedmým narozeninám ho dostane /v rámi zachování mého duševního zdraví ;-) / Jenže jaký vybrat.
Chtěla bych trochu větší 9-10", a protože je to pro děti, tak asi nic závratně drahého.
Vybrala jsem si tři typy, ale nevím. Budou převážně hrát hry a občas video na Youtube. Hledala jsem i v recenzích a pokud nestojí tablet nad 10000,-Kč tak vždy se najde nějaké negativum.
Můžete mi nějaký tablet poradit? I třeba ze zkušenosti?
Já jsem vybrala zatím tyto, ale neumím rozlišit prametry. Pomůžete????

Tento má dobrou cenu a recenze bývá k němu i pouzdro s klávesnicí:

http://www.eproton.cz/Dotykovy-tablet-iGET-N9B-SCHOOL-9-9-16-GB-WF-Android-41-cerny/377734.html?af=1

nebo:

http://www.czc.cz/prestigio-multipad-4-quantum-10-1-pmp5101c-cerna/133882/produkt?q-category-id=14oer469t6hp1831951ide47b8

a do třetice:

http://www.czc.cz/iget-ips-n10e-klavesnice-f10b/141087/produkt?q-category-id=14oer469t6hp1831951ide47b8&q-c-0-producer=s2m6oja1hasj8o8pg5lj2lb57u2
Dany622
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 23. 3. 2014 19:46

jaky je finacni limit, klavesnice musi byt? chces novy nebo muze byt i bazarovy?
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Dany622 23. 3. 2014 21:44

Radši nový a limit tak do 4500,-Kč.
Klávesnice být nemusí, ale to pouzdro mě zaujalo, protože si při sledování pohádky mohou tablet postavit. Ale není to podmínkou.
Dany622
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 24. 3. 2014 07:49

trosku zkusenosti s tablety mam, ale vzdy jsem mel od znacek Samsung, Acer ...... ted jsem koukal ze maji v Datartu akci na jeden Asus, stoji o 500 Kc vic nez limit http://www.datart.cz/Tablet-ASUS-EEE-Pa ... paign=feed
ohledne tabletu od firmy Iget a Prestigio, netusim jaky maji zpracovani a jestli maji funkcni "Obchod play" a android jestli je plynuly bez bugu. jeslti mas moznost jdi do obchodu a nech si je predvezt, na netu muzou vypadat super, ale v realu je to jine.
Obaly ( se stojankem ) resim pre Ebay, na tablety se ceny pohybuji od 150 vcetne postovneho.
http://www.ebay.com/itm/New-Brown-Folio ... 5d4648dd1f

http://www.ebay.com/itm/Case-Stand-Cove ... 1c39edc8ec
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod Dany622 30. 3. 2014 21:01

Děkuji za radu, na Asus jsem koukala vypadá dobře.
Narazila jsem na tablet Lenovo IdeaTab A8-50.

http://www.czc.cz/lenovo-ideatab-a8-50- ... u6re4ltti1

Myslíte, že by byl dobrý? Nejdříve jsem chtěla 10" displej, ale všichni mě přesvědčují, že by stačil nějaký malý , protože syn je malý. Tak jsem našla tento. Jen mě zarazilo v diskuzi, že to nemá slot na karty. Bude stačit paměť 16 GB?
Dany622
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Breby 31. 3. 2014 07:42

Lenovo nevypada spatne, pokud ti bude vyhovovat 8" displey.
Mam synatora ted mu je 4,5 a koupil jsem v loni na podzim 10" tablet, mladej si s nim docela vyhraje, ovlada ho v pohode i kdyz je vetsi. V tabletu mam pamet 16GB a 32GB kartu, na karte mam nahrany filmy a pohadky na cesty. Hry a programy jsou na vnitrni pameti a nemam problem s mistem, spousta her destskych a 1 pro me ( zabira cca 600 MB ) a porad tam je misto. Pokud budes brat tablet jako herni centrum, pamet bude stacit.
Breby
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 31. 3. 2014 08:06

- dcera ma 5 let a nemyslim, ze bych byl proti tabletu v jejim veku. stary casy uz se nevrati.
- 10" mame a klidne by pro deti mohl byt mensi. nemaji problemy s ocima a cim mensi vaha tim lepe. to same vzdalenost na displeji.
- 16GB? Da se s tim celkem v pohode prezit. nic vic, ale taky nic min. z meho pohledu: proste by v aute musela koukat porad na par pohadek dokola nebo bych pred jizdou musel kopirovat do tabletu
- 1 GB RAM je takovy ... no jako da se s tim prezit, ale na hrani her by to sneslo 1,5GB

Rady na konkretni modely nedam, ale myslim ze treba pouzdro je vec kterou lze dokoupit casem(pokud by bylo rozhodovani mezi pouzdrem a treba pameti)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2014 08:46

Lenovo Yoga 8, ta baterka je fenomenalni ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luciana_ 19. 7. 2019 15:15

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tablety, které mají děti podporovat v učení, například GoGen nebo Prestigio. Máte s tím nějaké zkušenosti? Hledám něco pro děti 4 a 5 let.
Našla jsem o tom nějaké povídání tady:
https://cenovyradar.cz/recenze/tablet-pro-deti
Ale nevím, jestli jestli má cenu do toho investovat - máte s tím nějakou zkušenost? Má to nějakou výhodu oproti tomu, kdy ty aplikace pro děti stáhnu do mobilu?

Děkuji
Luciana_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 7. 2019 18:18

Výhoda velkého displeje a "netelefonuje". Běžný slušný tablet za 3000 a více. Před dvěma roky jsem takhle kupoval Acer a "knížkové" pouzdro (kamarád měl iPad , drahý ale krásný zpracování HW i dětský SW). Děti 4 až 6 roků, 8" optimum, 10" je těžký. Aplikace tenkrát koupené asi od PMQ Software, čísla, sečítání, písmenka atd. Teď nechtěne jsem narazil na https://www.forbes.cz/deti-zima-a-table ... chytrejsi/ ...bohužel placené.
Nevím jak chodí levnější, odhadem první výběr by byl Lenovo TAB 4 8 16GB (Android 8. ) https://www.alza.cz/lenovo-tab-4-8?dq=5095758
Třeba se tu k tomuhle někdo vyjádří.
Naposledy upravil meda2016 dne 19. 7. 2019 18:30, celkově upraveno 2
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod bosakov 19. 7. 2019 18:26

https://www.smarty.cz/Huawei-MediaPad-T ... yxEALw_wcB

Doma máme T5 verze 2GB/16GB a na filmy malé dětské hry ok viz v odkazu má lepší parametry. sám používám M5 8,4 palce a super
bosakov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 14. 11. 2019 21:10

Zdravím,
má někdo reálné zkušenosti s tablety z Ali, nebo Wish za cca. 2k? Jde mi o 8" tablet pro dcerku. Max. zátěž budou nějaké jednoduché hry a Youtube. Hlavní je funkčnost v CZ prostředí - t.j. funkční google play a čeština.

Předem děkuji
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 11. 2020 14:31

Ahoj,

vzhledem ke koronavirové krizi a požadavku, aby syn v 1.třídě ZŠ byl v kontaktu se spolužáky ze třídy v termínech určených jeho třídní učitelkou, jsem začal uvažovat o koupi tabletu pro syna.

Jelikož by toto byl první tablet, který bych kupoval, nemám s tímto druhem zařízení žádné dlouhodobější zkušenosti. Proto uvítám a předem děkuji za každou praktickou radu, resp. názor rodičů, kteří byli v podobné situaci jako nyní já.

Syn má zatím ze školy půjčený Apple iPad 6.generace 9.7 (2018) Wi-Fi s interní pamětí 32 GB. Po stránce kvality provedení HW tomuto tabletu asi není co vytknout. Z hlediska SW je to ovšem „masakr“.

Na mobilech jsem doteď pracoval s operačními systémy Windows 10 Mobile, BlackBerry OS 10 i Android. Se všemi se dalo začít rozumně pracovat, aniž by člověk předem musel číst návod.

U iOS byl tablet brzy zralý na vyhození. :-) Jiná logika ovládání, pod ikonami, kde by člověk čekal např. uložení oblíbených položek v prohlížeči Safari, byly úplně jiné volby.
Jasně, i s IOS by se dalo naučit pracovat. Proč ale věnovat čas učení se práce s dalším operačním systémem kvůli jednomu jedinému zařízení?
Tato praktická zkušenost mi tak jen doplnila předchozí informace o uzavřenosti systému, nutnosti nahrávat např. hudbu prostřednictvím speciální Apple aplikace, v porovnání s Androidem vyšším výskytu placených aplikací, které přecházejí na systém předplatného ad.. To vše mne utvrdilo v rozhodnutí, že tablet od Applu v žádném případě nebude.

Zbývají tedy tablety s OS Adroid nebo Windows 10. Podle mých zkušeností a toho, co jsem o nich přečetl, mi vycházejí tyto obecné výhody a nevýhody:

Android
+ otevřený systém
+ velký výběr aplikací (a to včetně výukových)
+ když už placené aplikace, většina je za jednorázovou úhradu (ne předplatné)
+ širší nabídka tabletů v porovnání s OS Windows 10
- Po určité době provozu se systém zahltí a je nutno provést reset zařízení
- Hodně aplikací má prý mizernou kvalitu
- Problematický chod na slabším HW

Windows 10
+ jednotný systém s PC
+ většina placených aplikací je za jednorázovou úhradu
- Omezená nabídka tabletů v porovnání s OS Android, hlavně ve střední cenové třídě

Přepokládané použití tabletu:
1) komunikační programy (Skype, Microsoft Teams, Google Classrooms, …)
2) výukové aplikace
3) YouTube
Nevím, jak moc důležitá je pro budoucí školní použití možnost připojit k tabletu elektronickou tužku nebo podobné zařízení.

Požadované HW parametry:
1. RAM: u Androidu alespoň 3GB
2. Interní úložiště: alespoň 16 GB, spíše min. 32 GB; ne eMMC, spíš SSD
3. Možnost rozšíření paměti paměťovými kartami
4. Wi-Fi + 4G/LTE
5. USB OTG/host
6. Stereo reproduktory
7. Možnost připojení externí klávesnice, myši a případně i monitoru
8. Displej: IPS (lepší pozorovací úhly) nebo Super AMOLED
9. Rozlišení: min. 1280 x 800, spíše 1920 x 1080 a vyšší
10. Konektivita: Bluetooth; alespoň USB konektory
11. Možnost sehnat na tablet obal (přední/zadní kryt) + ochranné sklo
12. Velkou výhodou odolnější provedení (např. kovové šasi)
Dodatečně doplněné požadavky na parametry:
13. Procesor: ne Mediatek
Naposledy upravil jiri.filip dne 10. 11. 2020 11:49, celkově upraveno 1
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 11. 2020 18:09

No vidíte, já mám všechny dostupné platformy a vím, že další tablet bude iPad :) A jeden z důvodů jsou i ty placené aplikace. Obecně aplikace na iOS mají vyšší kvalitu, případně jsou jenom tam. Také moc nerozumím tomu, že Vám vadí představa platit za SW a jeho podporu, ale to je na jiné téma.
Na druhou stranu rozumím vašemu rozčarování, protože logika ovládání iOS musí člověku sednout.

Pokud chcete Windows, kupte synovi notebook nebo PC. Windows v tabletu je ještě větší utrpení, než Vaše jablečná zkušenost. Ten systém není na dotyk připraven, natož odladěn.
Tím Vám prakticky zůstává ve výběru jen jedna platforma - Android. Pokud není moc 5500 Kč, pak s Lenovo TAB M10 Plus, 4GB/64GB neuděláte chybu. Verzi s LTE mají teď na CZC v akci. S ohledem na cílové nasazení, tedy hraní si a konzumaci webu.
Když pozoruji vzdálenou výuku mých dětí, pak vidím, že jednoznačně volí kombinaci telefon/PC.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 10. 11. 2020 11:16

Emil Pastelka: Podsouváte mi něco, co jsem nenapsal. Neřekl jsem, že mi vadí platit za aplikace. Vadí mi, když aplikace - dle informací na webu zatím právě hlavně na iOS - přecházejí z jednorázově placené pořizovací ceny na pravidelné předplatné (model SaaS).
Platit podporu ve formě pravidelného předplatného má pro mne smysl pouze tam, kde aplikace musí splňovat určité legislativní požadavky (např. účetní program), nebo tam, kde je aplikace napojená přes nějaké API na data a to API se občas změní. Jinak ne.
Pokud se v budoucnu někdy rozšíří funkcionalita aplikace, nebo bude třeba ji přizpůsobit vyšší verzi OS, rád si jednorázově zaplatím za upgrade.
Chtít ale předplatné za výukovou aplikaci např. matematiky, kde se nemění ani legislativní požadavky, ani API, ani pravidla matematiky ;-) je podle mne již snahou vývojáře - byť z jeho pohledu pochopitelnou - zajistit si pravidelné tržby za každou cenu. Tuto praktiku nepodporuji.

Ad Windows - na notebook je syn ještě malý. Je třeba počítat i s tím, že ho může někde rozbít, ať vlastní, nebo cizí neopatrností. Fyzicky odolnější a kvalitnější ntb s dobrými parametry stojí aktuálně > 30 tis. Kč. To za ntb pro prvňáčka nemá smysl dávat.
A ty, které stojí mezi 10-15 tis. Kč, mají buď slabé komponenty a/nebo jsou to "plasťáčky", které sotva dožijí konce záruční lhůty (např. panty ve víku displeje u některé značky, z hlavy teď nevím které konkrétně).

U Windows tabletů je nabídka tristní. Tedy aspoň co jsem zatím našel. Buď mají slabé procesory, nebo konstrukce, které vydají choulostivě už na pohled (např. https://www.alza.cz/umax-visionbook-12w ... 770215.htm). Jediné, co vypadá slušně, je toto: https://www.alza.cz/microsoft-surface-g ... #parametry. Před časem jsem ale četl nějaký článek, kde porovnávali různé verze Microsoft tabletů a laptopů a ty levnější modely byly hodnocené jako dost "osekané" po stránce parametrů. resp. výbavy. Musím to ještě prověřit.
PC situaci bohužel neřeší ani teď, ani do budoucna. Syn nyní chodí spolu s ostatními dětmi rodičů pracujících pro IZS do "družiny", kde jsou posbírané různě staré děti z různých škol a tříd. Připojit se do jejich školní třídy, aby se viděl s dětmi, má v době, kdy je v této družině. Proto uvažuji o tabletu.

Ad Android - Vámi uvedená cena není problém. Uvažoval jsem o ceně do 10 tis. Kč s tím, že pokud by to dávalo smysl (parametry, odolnost apod.), mohu limit zvednout na max. 15 tis. Kč.
Teď jsem se ještě díval na parametry toho Lenova. Má procesor od Mediateku, což není zrovna žádná hitparáda. Takže tento tablet raději ne.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků