Lenovo S5000 3G - po upgradu nefunguje GSM

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Honza__w 23. 6. 2014 12:10

Po včerejší aktualizaci systému přestalo fungovat mobilní připojení. Systém najde SIM kartu (T-mobile), ale nemá žádný signál. Před upgradem fungovalo vše normálně.
Vypnutí systému, vysunutí a zasunutí SIM nepomohlo.
Verze: 4.4.2
Číslo sestavení: S5000_A442_102_081_140609_WW_SMS

Máte někdo podobné zkušennosti?
Co s tím?
Honza__w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 6. 2014 12:23

Stahni mobile uncle tools a mrkni se na položku telefony - radio information
Nebo zmačkni *#*#3646633#*#* potom položka telephony
potom cds information
potom se objevi konzole AT+EGMR=1,7
sedi s tim co maš v papirech imei ?
sedí signal strenght?hodnota?
gsm service status?
radio state?
co je v service state?
pastni sem tu obrazovku,nechceš li to dělat v konzoli stahni si zminovany monile uncle tools
Dle typu mobile uncle tools a tekefonu bude položka možna čistě pod radio
stav ma byt radio state - on
sim state ready
curent network tvuj operator

signal strenght -X dosad čislo v dBm
gsm service inservice
system properties info ooperatorovi
location nesmi byt prazdny
call status idle
IMEI a IMSI spravne hodnoty
Pokud tam maš mišmaš back to puvodní rom nebo restore imei postup
Pokud OTA aktualizace neřeš a běž jim to hodit na hlavu.Pokud doma sám,maš o zabavu postaráno.
Ještě jsem zapomněl MUT maš zjednodušenej přistup k veškerymu logovaní chyb+uživatelske urovně logu,error,debug atd.Pokud bys s tim potřeboval někam jit neni problem držet v ruce vystup že problem nastal ihned po nezdařewné OTA aktializaci čimž absolutně vykopnu triumfy z ruky chytrákům co se kroutí že si to zavinil uživatel sám.
BTW moje odpověd předpokladal žes po upgrade opět prolezl zakladni položky aby na tabletu šlo datovat - tzn. ověřeni jestli upgrade nepřehodil vyběr z napřiklad auto na only - za only si dosad pravě to co některe tablety neumí a nejde nasledně datovat na něm..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza__w 23. 6. 2014 13:07

Díky za rychlou reakci. Mobile uncle tools se mi nepodařilo nainstalovat, prý není kompatibilní s mým zařízením. Ale zjistil jsem, že:
- IMEI souhlasí
- radio is off - To bude ten problém

Kam mám zadat kód *#*#3646633#*#*?

AktualizovÁno přes OTA.

Díky
Honza__w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 6. 2014 13:32

Neřeš - pokud přes OTA tak je to opravdu problem aktualizace ON THE AIR a předpokladam že ti běži dvouleta zaruka.Jakmile se v tom začneš hrabat a budeš mit smůlu na schopneho člověka co přebira reklamaci taks doreklamoval - automaticky zamitnuto jakmile pozměnim v engeneering mode položky.
projed si ještě jednou zakladni nastaveni když chceš s mobilem datlovat - uplně všechno včetně AP nastavení,takže něco typu nastaveni sitě gsm/umts a podivej se na režim.Nazvy přistupovych bodů - sichr je sichr ale zkontroluj,nepochybuju že sedí.Na tvojem zařizeni by neměla by položka typu upřednostnovany režim - pokud tam je a maš zatržitko - nema byt zatržený.Pozor neni totožno s položkou sitovi operatoři a ty volby 3g služba,nastaveni sitě gsm/umts -auto režim - only, je to uplně něco jinyho každa rom to ma uplně jinde.
Máš li možnost - jediny ale opravdu jediny před tím než to odneseš prodejcovi je že vlezeš do recovery a daš wipe dalvik cache,restartuješ telefon v tvym připadě tablet,mimochodem zakladni akce po každem upgrade firmware u androida.
Ten kod ma několik variant - někdy se přidává na konec třeba ještě * a 1.Projed zakladní menu telefonu a hledej položku pro vyvojaře - defaultně býva zamknutá - povoluje se v zabezpečení - u sony se odemyka opakovanym zběsilym klikanim na mam pocit menu tlačitko nebo co z hlavy už nevím.Tvůj tablet je MTK8389 takže eng mode by mělo byt dostupny velmi jednoduše,bud napřimo z menu nebo jakoukoliv aplikací typu mobile uncle tools,zadavaní kodu ručně neřeš,taky by se mohlo stát což jsem si neuvědomil že budem hledat pěknou dobu ten pravej..
radio off ti klidně může psát poněvadž netušim v kterem okně jsi pouze to že ti nejede wi-fi,je vyplá...pokud nejsi přesně v okně kde maš byt..
poradím ti jeden trik - zapni airplane mode na 5 minut,potom ho vypni,modul co začne blbnout někdy po takovyto akci naskočí..Opravdu bych byl jinak extremně opatrnej protože pokud maš tablet v zaruce je to jasna reklamace kterou ti uznají v připadě OTA aktializace a do eng mode bych se jen podival a nikoliv se v něm hrabat...
Infojinak jde vytahnout i pomoci aplikace quick system info pro pokud se nechceš trapit s konzolí :-)
Basic info - view properties - phone atd atd položek najdeš tam komplet přehled+rovněž jde zalogovat stav a vytahnout starej log.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza__w 23. 6. 2014 14:59

Díky za rady.
Aiplane mode bohužel nepomohl.
Tablet používám z 98% připojený na Wifi, takže to pro mě není zásadní problém. Počkám do příští aktualizace, zda chybu neopraví. Pak zkusím obnovit tovární nastavení, když ani to nepomůže, tak budu tablet reklamovat.
Na hotline Lenovo mi navrhli, že v jejich servisu udělají downgrade systému. To ale není řešení do budoucna.

Díky
Honza__w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radoch1 24. 6. 2014 17:34

Potvrzuji, že po upgradu Androidu na 4.4.2, kdy se SIM skutečně nenačítala, pomohl tovární restart. Od té doby tablet SIM kartu opět "vidí". Oproti předešlé verzi Androidu je v Nastavení trochu pozměněné ovládání SIM karty, nejde ji například vypnout jinak než přepnutím do modu Letadlo. Ale funkční je a datovat se po tomto restartu už s ní dá. Akorát to nastavení tabletu je zase na několik dní práce.... :-|
radoch1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 24. 6. 2014 17:54

no jo kdyby jste pouzivali gravitybox a zalohovani app vcetne setting je nastaveni do pozadovanoho stavu otazka 15 minu.zkusenost z desitek zarizení.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radoch1 24. 6. 2014 17:58

Diky za tip, mam se jeste hodne co ucit ;-)
radoch1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza__w 25. 6. 2014 09:48

VYŘEŠENO.
Do factory reset se mi moc nechtělo, ale nakonec jsem to zkusil a pomohlo to. Díky za radu.
Gravitybox požadoval root, takže jsem si pomocí aplikace AppBackup zazálohoval alespoň aplikace a nemusel je znovu stahovat.

Nefunkční GSM po upgradu je nepřijemná zkušenost. Na tabletu nemám naštestí nic důležitého, ale stát se mi to v telefonu, tak mě klepne. S Androidem nemám velké zkušenosti, teprve začínám a tohle mě nepotěšilo.

Díky všem za rady
Honza__w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 6. 2014 09:56

Někdy stači wipe dalvik,wipe cache misto faktory resetu a zmrazit komplet vše Mimo systemovych aplikací.Reboot.Odmrazit.Problem je že ne u každeho zařizeni se do recovery dostaneš hmatem,kdo nema zkušenosti s adb je potom v koncich...Upřimně řečeno - rooot je nutnost pro smysluplnou spravu zařízení,chápu že někdo neuzná zaruku když přehraji recovery - dám tam jinou a přehraji rom ale neuznavat kvuli rootu je komedie,legrace je že teprve s rootem můžu si opravdu stroj zabezpečit,napřiklad konečně nastavit jednotlivym aplikacím opravnění absolutně přesně tak jak si představuji já a nikoliv jak ulitla ruka omylem nebo umyslně vyvojařovi.Nicmeně u 99 procent zařizení root-unroot neni problem pokud musiš reklamovat.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza__w 30. 6. 2014 15:11

Tak jsem jásal předčasně. :grr:
V sobotu to zase přestalo fungovat. 3G modul se jeví jako vypnutý a nejde zapnout.
Resetovat to nebudu, nikam to nevede. Počkám na příští update a když nepomůže, tak to hodím Lenovu na hlavu. Soudruzi v Číně asi udělali chybu.
Honza__w
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 6. 2014 15:34

na přiští update můžeš taky čekat rok,taky 14 dní,taky měsíc,taky týden,taky donekonečna...být tebou řešim okamžitě.
oooooooooo
Pokročilý