Tablet s kancelářskými aplikcemi

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod n.martina 25. 7. 2014 22:39

Ahoj, chtěla bych manželovi koupit tablet,měl by na něj tyto požadavky cena: 3000-3500,8"-10", wifi, brouzdání po netu, práce s e-mailem. protože je překladatel, tak by si na něm chtěl kontrolovat a opravovat přeložené texty, tzn. aby tam fungoval word,excel, a daly se tam nainstalovat programy jako Trados a Wordfast, dále aby se mohlo pracovat se soubory v pdf a hlavně, aby nebyl problém z přenášením souborů z tabletu na notebook, na kterém jsou win7.
Existuje na trhu něco takového? Děkuji předem za radu a pokud jsou některé moje požadavky naprosto mimo mísu tak se omlouvám. Už jsem něco hledala na netu a tablet s windows jsou všechny moc drahé a jaké programy fungují na androidu tak tomu docela nerozumím.
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 7. 2014 22:49

Uprimne, na toto je tablet dle mne posledni zarizeni, ktere by melo byt vhodne.
To uz mi prijde lepsi jit do starsiho /z druhe ruky/ konvertibilniho notebooku, napr. Thinkpad x61t. Je to szary model, ale porad jeste muze poslouzit a da se sehnat za par tisic.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Majsner 25. 7. 2014 23:15

Vzhledem k tomu, že dotyčný již má notebook, soudím, že těžká stará krabice s rezistivním displejem, Windows Vista / 7, malým rozlišením a patrně mrtvou baterkou mu nepřinese žádné výhody.
Obávám se, že dané potřeby, pokud už to má být tablet, splní jedině tablet s Windows 8 (nikoliv RT). Androidí tablety i iPady jsou hračky pro děti na hraní her a lajkování na facebooku. Všechno ostatní je na nich parodie.
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 7. 2014 23:18

Odkud mám vědět, že již notebook má?
Jinak máš pravdu v tom, že tablet s Androidem nebo iPad nemá smysl.

Jinak ten rezistivní displej je alespoň použitelný s tou tužtičkou (je přesný)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 7. 2014 00:11

Obávám se že rozpočet ti neumožni koupit žadny tablet dejme tomu s Wacomem nebo jeho alternativou pokud chceš mit opravdu dotykovou plochu citlivou a nešilet s resistentnim displayem o čemž jako majitel byvalej něco vím.S wacomem ti zbyva v normalni cenovy hladině dětsky android kterej až tak dětsky není - klidně si troufnu tvrdit že 90 procent uživatelů win na stolnich počitačich ani nahodou na nich neděla ani zbla nic co by se složitostí bližilo mojí běžne činosti na androidovi.
Od ceny se ovšem odvíjí celkem hromada věcí,potom si musiš ujasnit že jsou aplikace ktere jsou vazane na platformu a dejme tomu alternativa na jine platformě je bud parodie nebo za dobu kdy by člověk ji zvladl ovladat aby to mělo nějakej efekt stejně jako na platformě jiné tak by vydělal mezitím na barák.Což je přiklad naběhaného překladatelskeho software,který navic tyto konkretni aplikace nebudou mit rozumnou alternativu.Takže koupiš dejme tomu kvalitu od MS za pěkný peníze,tablet, kde napřiklad 800 gramů vaha člověk zvažuje jestli fakt si v MS dělaji legraci nebo nepochopili proč víc se prodá lyží v kongu než tabletů s WIN.
Potom možna usoudiš že by manžel ocenil kvalitni notas ale v jiny cenový hladině kvůli práci, nebo tablet čistě na kravinky.
Tvoje cenový rozmezí vylučuje absolutně nějaky řešení ala tablet a u nasobně vyššich cen je lepši volba kvalitni notas než jakejkoliv tablet s wIN.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majsner 26. 7. 2014 05:29

alfah4ns: V prvním příspěvku je notebook zmíněn...

oooooooooo píše:...dětsky android kterej až tak dětsky není - klidně si troufnu tvrdit že 90 procent uživatelů win na stolnich počitačich ani nahodou na nich neděla ani zbla nic co by se složitostí bližilo mojí běžne činosti na androidovi.

Složitost vytahuje ajtík, co si potřebuje porovnávat pinďoura s ostatními. Normálními člověku jde o aplikace. A na androidu seriózní aplikace prostě nejsou. Čímž netvrdím, že to je špatně. Od Playstationu taky nečekám, že na tom budu pracovat s Office, upravovat fotky, stříhat video apod.

oooooooooo píše:... u nasobně vyššich cen je lepši volba kvalitni notas než jakejkoliv tablet s wIN.

To nemůžeš říct, pokud neznáme konkrétní účel. Kontrolovat a opravovat texty na lehátku na zahradě může být klidně vhodnější na tabletu, pokud toho přepisování textu nebude moc. Ale to člověk většinou nezjistí, pokud si to nevyzkouší. Většina lidí si prostě musí pořídit první tablet, aby zjistili, že ho nepotřebují. Krom toho pokud budu porovnávat tablet a notebook s Windows ve stejné cenové hladině (aktuálně cca 8 - 9 tisíc), tak to pro tablet není ani zdaleka předem prohraný boj.
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 26. 7. 2014 06:32

Ajo, prehlidl jsem to, bylo uz pozde... :)
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 26. 7. 2014 08:10

Zbytecne trenice. Zapadla v nich jasna informace pro TAZATELKU, ze za 3500Kc nic co by se jen blizilo pozadavku, nekoupi.

Dokonce za tu sumu nekoupi ani pouzitelny tablet jako takovy (ne s 10" lcd).

Tedy tazatelce doporucim jen dve cesty
1) znacne navyseni rozpoctu (minimalne 3 nasobek, lepe 4 nasobek)
2) vykaslat se na tablet a za ty penize si udelat s manzelem hezky vikend nekde

Pokud za ty penize koupi "tablet" budou to vyhozene penize z okna.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 26. 7. 2014 08:21

oooooooooo píše:...dětsky android kterej až tak dětsky není - klidně si troufnu tvrdit že 90 procent uživatelů win na stolnich počitačich ani nahodou na nich neděla ani zbla nic co by se složitostí bližilo mojí běžne činosti na androidovi.

Složitost vytahuje ajtík, co si potřebuje porovnávat pinďoura s ostatními. Normálními člověku jde o aplikace. A na androidu seriózní aplikace prostě nejsou. Čímž netvrdím, že to je špatně. Od Playstationu taky nečekám, že na tom budu pracovat s Office, upravovat fotky, stříhat video apod.

Vidím, že milujete Microsoft ale podsouvat jiným menšinovou sexuální orientaci je sprosté.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod n.martina 26. 7. 2014 21:43

Děkuji všem za rady. Vidím, že tablet dle představ jaké jsem měla prostě neseženu.Když jsem se na netu dívala na tablety s win 7 byly všechny nejméně 2x tak drahé než je má představa. Jen jsem nevěděla jak je to s těmi androidovými. A z vašich reakcí jsem pochopila, že jako náhrada za nb sloužit nemohou. Ještě jednou děkuji
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 26. 7. 2014 21:52

tyhle požadavky by mohl plnit Asus Transformer Book T100TA. Jsou k tomu dokonce i ty Office (byť v Home&Student verzi).
Akorát je poněkud mimo rozpočet. Na aukru je nejlevnější asi za 5900Kč (bez Office).
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jakub.h 26. 7. 2014 22:56

Trados a Wordfast na tabletu, byť i x86kovém? Tak taková muka si nebudu pokoušet ani představit. Nejen výkonnostně - obzvlášť od doby, co v SDL ten bazmeg po.NETovatěli - ale i rozhraním. Tyhle věci vůbec zkoušet ovládat na tabletu, to mi přijde jako peklo. A když k tomu člověk přidá klávesnici a myš, stejně z toho bude zase notebook.

oooooooooo píše:Což je přiklad naběhaného překladatelskeho software,který navic tyto konkretni aplikace nebudou mit rozumnou alternativu.

Jakožto cynik cítím potřebu poznamenat, že Trados a Wordfast nejsou rozumnou alternativou ani samy za sebe. ;) O:-) (Jejich autoři usnuli na vavřínech před patnácti-dvaceti lety a teď dusí svět a inovace v oboru síťovým efektem. Skoro jako Microsoft.)
jakub.h
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 7. 2014 06:32

Majsner píše:Složitost vytahuje ajtík, co si potřebuje porovnávat pinďoura s ostatními. Normálními člověku jde o aplikace. A na androidu seriózní aplikace prostě nejsou.

Co jsou pro tebe seriozni aplikace?Napadlo ve tvem omezenem pohledu že seriozni aplikace jsou pro každeho něco jineho?Pro mne napřiklad nejsou seriozni aplikace a jejich alternativa na wp,ios...Je to špatně ?Je to špatnej system ?Je to system špatnej pro mne,evidentně dle katastrofalnich prodejů v připadě win a tabletů s danym OS nejen pro mne - pro mne neznamená pro cely svět..Ty tablety kde jsou plnotučne win a šlo by na nich něco dělat maji jednoznačně lepši alternativu lehkem notasu,lidi až tak blbí nejsou a neda se řict že by vzhledem k uplně minoritnimu zastoupení jenže masivní reklamě o tom že existoval třeba surface pro nevěděli.První kterej není propadak totální je Surface 3,doufám že ale ti neuniklo že se bavila o cenach kolem 3000,kde jsem ji řekl že nenajde nic a nad win at neuvažuje už vůbec protože tam neni už lautr nic co by se bližilo i kdyby jenom na dohled cenově a bylo schopny splnit i ty nejminimalnějšípožadavky.
No a v cenach přes deset tisíc tak když tablet tak lehoučka,tenka zaležitost právě do toho tebou zminovanyho lehatka napřiklad,těžky kravy ala parodie hrubo přes 500 gramů maji zakladni problem po kterým nikdo kdo je vezme do ruky a měl někdy v ruce tablet važicí kolem 200 gramů nemůže brát važně.
A mimochodem kupodivu možna sisi toho nevšiml ale to je tak nějak normalní u tebe tak reakce na to jestli je něco hračka a jde na nidělat sofistikovanějši činost byla na tvoje prohlašení
Majsner píše:Androidí tablety i iPady jsou hračky pro děti na hraní her a lajkování na facebooku. Všechno ostatní je na nich parodie.

Tak toho pindika si zase zastrč a nebud z toho celej řičnej z toho že si někdo myslí že tvoje doporučení tabletu s W8 byla ultrablbost.Což byla.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý