iPad na SPŠ (výběr klávesnice, doporučení školních app atd.)

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lokem 17. 10. 2014 18:30

Zdravím, jsem studentem průmyslovky, obor Telekomunikace. Strašně škrábu, tak mě napadlo že bych na zápisky mohl využít můj iPad 3 generace. Takže jestli byste mi nedoporučili nějakou klávesnici (na zápisky) a stylus (na nákresy, nejde o nákresy přesné, jde jenom o nákresy orientační, například nákres sítě atd.) S tím souvisí doporučení aplikací co se týče zápisků. Ideální by byla aplikace kam bych mohl psát zápisky a pod ty zápisky rovnou kreslit nákresy. Zatím jsem se koukal, že bych to psal rovnou na Google disk (kde, se dokumenty vytvořené v Google disku nepočítají do limitu), ale nikde jsem nenašel možnost kreslit rovnou do dokumentu.

Ještě se to pokusím napsat v bodech :)
1. Doporučení klávesnice k iPadu 3 generace, cenu bych neřešil.
2. Doporučení stylusu (strašně se mi líběj ty stylusy co jsou k Galaxy Note)
3. Doporučení aplikace na zápisky, kde se dá zapisovat i kreslit
4. Doporučení vhodného cloudu pro studenta.

Klávesnice na, které jsem se koukal :
http://www.czc.cz/logitech-ultrathin-ke ... 17/produkt
http://www.logitech.com/cs-cz/product/t ... ?crid=1240

Díky moc :)
Lokem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod inkvizition 17. 10. 2014 20:43

Dobrá klávesnice je Apple Keyboard (za 2000) nebo genius 9000, ta je přímo pro apple (i když funguje i na androidu) a prodává se u nás s CZ/SK popiskama, příklep dobrý, na aukru je seženeš i za dobrý peníze (kolem 500), když se tam nějaká objeví.

Jinak s tím perem to bude těžší, je jen pár tabletů s tak dobrou vrstvou (není to o peru ale o displeji) a iPad mezi ně bohužýel nepatří, seženeš maximálně ty s tlustou špičkou, moc toho s nima nenakreslíš. Tady je opravdu top v oboru Samsung Note (měl jsem tu čest s Pro 12.2" verzí a bylo to fakt něco) nebo Lenovo a HP u tabletů vyšších tříd (jedou na Windows).

Zkrátka ty s Wacom vrstvou na dipleji. Apple se bohužel specializuje na čistou konzumaci obsahu... je to logické, moc lidí se v práci napracuje dost, doma chtějí něco pro zábavu. Takže buď se budeš muset spokojit s klávesnicí a obrázky si čmárat prstem, nebo zkus jinou značku.

PS studuju mikroelektroniku, takže vím co říkám, obvody taky nejsou nic, co by vyžadovalo pikasovský um, ale prstem to nejde :)
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kadliwt 17. 10. 2014 21:53

1. Ten logitech je dobrej, ale us layout je problematickej, da se na to zvyknou... Apple keyboard nebrat, k macu super, ale u ipadu se ti hodi fukcni klavesy specificky pro ipad, ktery neumi. Jestli potrebujes klavesnici i jako obal je na tobe, ja vetsinu casu nosim jen ipad se smartcoverem a klavesnici nosim jen na jednani.
2. Hledas Adonit Jot
3. Onenote od MS, dostupnej zdarma. Funguje na vsech platformach (ale mac verze je silene orezana...) i na webu. Je to profesionalni aplikace, este donedavna placena. Podpora kresleni urcite je, ale jeslti na ipadu to ti nepovim. Alternativou muze bejt evernote.
4. Cloud tezko radit, zalezi kolik potrebujes prostoru a jaky zarizeni pouzivas.
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod Lokem 18. 10. 2014 00:14

Díky moc :)
Takže objednám Genius LuxePad 9000. Co se týče stylusu, tak vyzkouším ty aplikace a uvidím jak to bude s podporou kreslení :)
Lokem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DejmiJohn 19. 10. 2014 10:35

Osobne vlastním Galaxy Note 10.1 2014 (LTE, 32GB) a nahradilo mi to všetky zošity aj skriptá na vysokej škole. Presnosť písania poznámok s perom SPen je skvelá, palm rejection funguje tiež super. Musím tiež spomenúť, že na klávesnici budeš môcť písať rýchlo text, ale špeciálne znaky tam nenapíšeš (matematické vzorce, grécku abecedu...) a tam to s prídavnou klávesnicou rýchlo skončí. Takže ak chceš písať a kresliť na tablete, IPad riešením nebude.
Galaxy Note 10.1 2014 32GB LTE
DejmiJohn
Junior