Tablet s WIN, 8-10", teď nebo počkat?

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomNovis 8. 3. 2015 12:25

Zdravím,

rád bych se zeptal na pár rad a tipů k výběru tabletu.
Chci tablet na klasickou konzumaci internetového obsahu, maily, sem tam nějaké PDF, občasné přehrání obsahu z youtube.
Nebudu používat žádné složité programy, MS office je tak vrchol toho, co potřebuju. Nebudu koukat na filmy a poslouchat hudbu. Nechci tablet ani na hry.
Chci windows, protože používám skoro všechny služby od MS a nechci měnit.

Nemám s tabletem osobní zkušenost, proto bych cenu směřoval dolů. Radši bych 10", ale tam cena většinou dost vyskočí, tak tím pádem je to vyřešené a budu kouakt po 8".

Zaujalo mě Lenovo miix3 8, Lenovu docela věřím, líbí se mi, a cena je podle mě prima. Líbí se mi poměr stran 4:3.
https://www.alza.cz/lenovo-miix-3-8-black-32gb-d2289035.htm

Otázky:
Máte lepší tip, co splní moje požadavky, případně nějaký tip na 10" s win?
Mám čekat až přijdou tablety s win 10, nebo to tam půjde zdarma přehrát?
Jsou současný tablety na normální fungování bez problémů, nebo tam je nějaké omezení?

Díky za rady.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 8. 3. 2015 12:59

Malá paměť, na windows alespoň 128 GB, v nouzi 64. Windows se časem hrozně rozlezou (stejně jako na pc) a 32 GB nebude stačit.
Terminator3
Junior

Odeslat příspěvekod ACER.14 8. 3. 2015 13:12

Nepovedal si cenovy limit. Zaujimava volba je Lenovo ThinkPad Tablet 8, ktory sa da zohnat za 6,5k v 64GB verzii. Je tam 2GB RAM, FullHD displej,USB3, HDMI... nevyhodou je slabsia vydrz na baterie. Za 8k zozenies aj 128GB verziu.
Ide uz o starsi model, takze zohnat ho je tazsie. Hovorim o obchodoch na Slovensku, v Cechach to vyzera byt este horsie.

napr.: http://sktechnik.ekatalog.biz/zbozi/tp- ... p=z:342802
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod TomNovis 8. 3. 2015 13:21

Myslel jsem minimálně 32 GB + karta by mohlo být ok, nebudu v tom udržovat fotky, hudbu a nic extra, na tom mám onedrive.

I tak to bude málo?

Cenový limit jsem nedával, protože ho nemám a nevím co je přiměřený, jen nechci utratit hodně a zároveň si nechci koupit něco za 3K, co mi bude za půl roku na prd.

Thinkpad je zajímavej;) díky, pohledám o něm něco.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Shomid 8. 3. 2015 15:21

Thinkpad 8 mám. Jestli se budeš chtít na něco zeptat, tak neváhej.
Shomid
Junior

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 9. 3. 2015 14:55

Pokud ti bude stačit 32 GB paměti (jde navýšit pam. kartou) a nechceš tablet na nic extra náročného, proč ne, volba je to dobrá.

Spíš bych se podíval po kombinaci tablet + klávesnice. Ikdyž tam budeš office používat jen občas, hodí se to (v doku je baterka...).

Zkus se podívat tedy spíš po https://www.alza.cz/lenovo-miix-3-10-bl ... 289039.htm

Má i více paměti, což se hodí ;) Ale jestli je prioritou také cena, pak sis vybral nejspíš nejlépe.

-- 9. 3. 2015 15:56 --

Windows 10 by měl být pro majitele windows 7 a novější zdarma.
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod budedobre 9. 3. 2015 17:11

Za tie peniaze nie je co premyslat. Najrozumnejsie minimum disku je 32 gb, po instalacii office ti ostane asi 7 giga volneho, edit, pisu dokonca ze 20 giga, tak tam nebude oddiel pre obnovenie. Multimedialny obsah budes mat na karte/sieti. Na vecerne citanie, konzumaciu obsahu perfektna vec ale ...

Mam jeho predchodcu miix2 (8" trochu ine rozlisenie 1280x800, teda iny pomer), kupoval som ho presne kvoli tomu co ty, ze mam vsetko co potrebujem k praci na windows platforme.
Vsetko super, ale sa tyka prace je to des. Prstom menu netrafis (ok da sa z casti naucit), kupil som si kvalitnu BT externu klavesnicu (ktora vazi rovnako ako tablet, ms wedge keyboard), bluetooth mys a vydrzal som s tym fungovat na nudzovu pracu mozno pol roka. Na tu velkost displaya a rozlisenie uz musis mat dobry zrak ak to je na stole. Skoncil som pri Asus X205 ktory vazi takmer rovnako ako tablet+klavesnica, ma 11.6" display s rozlisenim 1366x768, cize tolko co "desktopovy" notebook a da sa polozit na kolena.

Z pohladu vykonu sa toho netreba bat, na to na co ho chces v pohode staci. Ak chces tablet so systemom ktory poznas, (predsa len hladat ekvivalent postupov pre android, na to nema kazdy naladu) nemas co premyslat.
budedobre
Junior