Tablet na cesty s Windows 8 vs. Android

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod onclezoid 4. 4. 2015 13:17

Zajimal by me vas nazor na tablety s Windows 8 a tablety s Androidem.

Aktualne vybiram tablet na cesty. Moji prioritou je Wifi (rychly internet), GPS, vydrz baterky, display (8"), vykon procesoru (pro starsi hry + filmy), vaha a cena (kolem 3,5 tis.).

Po srovnani nejruznejsich nabidek se nakonec zamyslim nad temito modely:

ASUS MeMO Pad 8 ME181CX 16GB
Acer Iconia Tab 8 W (W1-810)
Lenovo IdeaTab A8-50 Midnight Blue

Vsechny 3 modely maji vicemene stejne parametry krome operacniho systemu. Dva jsou Androidy, jeden s Win 8.1. Tim se dostavam k otazce, jake jsou vyhody/nevyhody techto operacnich systemu? Co byste mi doporucili?
onclezoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 4. 2015 14:19

Win 8.1 - nemá žádnou schopnou navigaci. Leda free Mapfactor.

(nicméně i na Androidu jsem se sakra zapotil, než jsem našel nějakou intuitivně ovladatelnou ... placený Sygic)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 14:50

Pro rychlý internet to chce dnes už LTE pokud to má být na cesty a ne jen na doma. 3G se už rozšiřovat nebude.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabman 4. 4. 2015 15:05

Já bych zvážil tento. Mám a nemůžu říct křivé slovo.
https://www.alza.cz/lenovo-ideatab-a550 ... 783062.htm

10 hodin čučení na videa z internetu na wifi, 3g modem (lte bych neřešil protože tablet má životnost tak ty dva roky a než se lte dostane z měst ... .), navogaci používám od google žere data ale jsd́e nainstalovat tomtom i něco jiného.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 15:08

Než se LTE dostane z měst nebo do měst? Protože venkov je už celkem slušně pokrytý už dnes. S Vodafonem už v podstatě neznám EDGE. Venkov má LTE a města mají 3G.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 4. 4. 2015 16:19

Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 4. 4. 2015 17:10

Osobně bych volil spíše android a z tvého výběru pak to Lenovo A8-50 :)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 4. 2015 17:24

kromec píše:Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.

a běhá to i na tabletech? Není to tak dávno, co mi to hlásilo "aplikace není určena pro Vaše zařízení".
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roda 4. 4. 2015 21:43

Navigaci je plno ale sygic je nejlepší. Tomtom je zdarma při nájezdu 75km měsíčně. A kdo chce tak si na androida sežene co chce zdarma.
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 4. 4. 2015 22:29

ad navigace
Map Factor ve free - ověřen kolegou v offline kdy fungoval jako jediná navigace pro motorku až do Albánie + přilehlé státy, jediné "zakufrování" nastalo myslím v Albánii, kde naše chápání termínu cesta 3 třídy znamená pořád cestu, ale tam je to už čistá polňačka, která se mění dle počtu projetých povozů :-D
Jinak moje zkušenosti jsou více "mastňácké" - tj. ČR, DE - nebyl problém
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 4. 4. 2015 23:31

myšpulín píše:Než se LTE dostane z měst nebo do měst? Protože venkov je už celkem slušně pokrytý už dnes. S Vodafonem už v podstatě neznám EDGE. Venkov má LTE a města mají 3G.
Nevim jaké s tim máš praktické zkušenosti, ale já hodně jezdím po republice a internet používám a nemyslim si že by platila mapa operátorů ...ma pak si nemyslim, že by byl reálnej rozdíl ve využívání lte nebo 3g. Jistě, lte je rychlejší, ale když někde jedu a použávím navigaci nebo čtu email a intenret tak je mi rychlost ukradená. A sledovat filmy přez data? ... no nevim.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 4. 2015 23:47

Mapa operátorů je v ČR ve všech třech případech velmi, velmi optimistická. Třeba v centru Budějovic, tři boky od náměstí. EDGE country. Nic jiného. To stejné třeba Futurum v HK, tam je uvnitř signál slabý dokonce tak, ze třeba v Samsung Store je místo úplně bez signálu, přípojná se edge a 3G, ale ani sms se neodešle. A to jsou jen dvě místa, co mne náhodou přišla na mysl, kde na papíře a v mapě je cokoliv, ale reálně smůla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 5. 4. 2015 08:50

eLzyx píše:
kromec píše:Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.

a běhá to i na tabletech? Není to tak dávno, co mi to hlásilo "aplikace není určena pro Vaše zařízení".

Teď jsem to zkoušel na 8" tabletu od samsungu a bezproblemu.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 15. 4. 2015 09:31

co člověk to bude asi jiný názor ale Android používám již několik let aplikací je nekonečně a když se chce jsou všechny zdarma 8-) ...před půl rokem jsem pořídil čtyřjádro Galaxy Tab Pro 8.4 a nemůžu si na nic stěžovat, byl jsem taky překvapený jak všechny senzory fungují přesně a spolehlivě líp než v těch nejdražších mobilech ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 26. 4. 2015 09:49

cabman píše: navigaci používám od google žere data.

---
NIE je pravda! Pokiaľ máš GPS v zariadený stači ti wi-fi v mieste kde štartuješ (čiže v mieste kde zistuje tvoju polohu a cieľové miesto) potom môžeš wi-fi vypnúť a stačí ti iba gps
MrFail
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků