Tablet na cesty s Windows 8 vs. Android

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod onclezoid 4. 4. 2015 14:17

Zajimal by me vas nazor na tablety s Windows 8 a tablety s Androidem.

Aktualne vybiram tablet na cesty. Moji prioritou je Wifi (rychly internet), GPS, vydrz baterky, display (8"), vykon procesoru (pro starsi hry + filmy), vaha a cena (kolem 3,5 tis.).

Po srovnani nejruznejsich nabidek se nakonec zamyslim nad temito modely:

ASUS MeMO Pad 8 ME181CX 16GB
Acer Iconia Tab 8 W (W1-810)
Lenovo IdeaTab A8-50 Midnight Blue

Vsechny 3 modely maji vicemene stejne parametry krome operacniho systemu. Dva jsou Androidy, jeden s Win 8.1. Tim se dostavam k otazce, jake jsou vyhody/nevyhody techto operacnich systemu? Co byste mi doporucili?
onclezoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 4. 2015 15:19

Win 8.1 - nemá žádnou schopnou navigaci. Leda free Mapfactor.

(nicméně i na Androidu jsem se sakra zapotil, než jsem našel nějakou intuitivně ovladatelnou ... placený Sygic)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 15:50

Pro rychlý internet to chce dnes už LTE pokud to má být na cesty a ne jen na doma. 3G se už rozšiřovat nebude.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cabman 4. 4. 2015 16:05

Já bych zvážil tento. Mám a nemůžu říct křivé slovo.
https://www.alza.cz/lenovo-ideatab-a550 ... 783062.htm

10 hodin čučení na videa z internetu na wifi, 3g modem (lte bych neřešil protože tablet má životnost tak ty dva roky a než se lte dostane z měst ... .), navogaci používám od google žere data ale jsd́e nainstalovat tomtom i něco jiného.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 4. 2015 16:08

Než se LTE dostane z měst nebo do měst? Protože venkov je už celkem slušně pokrytý už dnes. S Vodafonem už v podstatě neznám EDGE. Venkov má LTE a města mají 3G.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 4. 4. 2015 17:19

Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 4. 4. 2015 18:10

Osobně bych volil spíše android a z tvého výběru pak to Lenovo A8-50 :)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 4. 4. 2015 18:24

kromec píše:Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.

a běhá to i na tabletech? Není to tak dávno, co mi to hlásilo "aplikace není určena pro Vaše zařízení".
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Roda 4. 4. 2015 22:43

Navigaci je plno ale sygic je nejlepší. Tomtom je zdarma při nájezdu 75km měsíčně. A kdo chce tak si na androida sežene co chce zdarma.
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 4. 4. 2015 23:29

ad navigace
Map Factor ve free - ověřen kolegou v offline kdy fungoval jako jediná navigace pro motorku až do Albánie + přilehlé státy, jediné "zakufrování" nastalo myslím v Albánii, kde naše chápání termínu cesta 3 třídy znamená pořád cestu, ale tam je to už čistá polňačka, která se mění dle počtu projetých povozů :-D
Jinak moje zkušenosti jsou více "mastňácké" - tj. ČR, DE - nebyl problém
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod cabman 5. 4. 2015 00:31

myšpulín píše:Než se LTE dostane z měst nebo do měst? Protože venkov je už celkem slušně pokrytý už dnes. S Vodafonem už v podstatě neznám EDGE. Venkov má LTE a města mají 3G.
Nevim jaké s tim máš praktické zkušenosti, ale já hodně jezdím po republice a internet používám a nemyslim si že by platila mapa operátorů ...ma pak si nemyslim, že by byl reálnej rozdíl ve využívání lte nebo 3g. Jistě, lte je rychlejší, ale když někde jedu a použávím navigaci nebo čtu email a intenret tak je mi rychlost ukradená. A sledovat filmy přez data? ... no nevim.
cabman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 4. 2015 00:47

Mapa operátorů je v ČR ve všech třech případech velmi, velmi optimistická. Třeba v centru Budějovic, tři boky od náměstí. EDGE country. Nic jiného. To stejné třeba Futurum v HK, tam je uvnitř signál slabý dokonce tak, ze třeba v Samsung Store je místo úplně bez signálu, přípojná se edge a 3G, ale ani sms se neodešle. A to jsou jen dvě místa, co mne náhodou přišla na mysl, kde na papíře a v mapě je cokoliv, ale reálně smůla.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod kromec 5. 4. 2015 09:50

eLzyx píše:
kromec píše:Pro Android je už k dispozici navigace HERE od NOKIE a zdarma.

a běhá to i na tabletech? Není to tak dávno, co mi to hlásilo "aplikace není určena pro Vaše zařízení".

Teď jsem to zkoušel na 8" tabletu od samsungu a bezproblemu.
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 15. 4. 2015 10:31

co člověk to bude asi jiný názor ale Android používám již několik let aplikací je nekonečně a když se chce jsou všechny zdarma 8-) ...před půl rokem jsem pořídil čtyřjádro Galaxy Tab Pro 8.4 a nemůžu si na nic stěžovat, byl jsem taky překvapený jak všechny senzory fungují přesně a spolehlivě líp než v těch nejdražších mobilech ;-)
► NtB Dell (i7) ♫ Foobar2000 DarkOne v4 ♫ ASIO output ♫ ADL Formula USB ♫ DAC Pre Box S2 Digital ♫ Furutech ADL Alpha ♫ Kimber Kable 4PR ♫ Audioengine A5+ Bamboo ⏹
► iBasso DX220 ♫ iBasso AM05 ⏹
Trifidek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrFail 26. 4. 2015 10:49

cabman píše: navigaci používám od google žere data.

---
NIE je pravda! Pokiaľ máš GPS v zariadený stači ti wi-fi v mieste kde štartuješ (čiže v mieste kde zistuje tvoju polohu a cieľové miesto) potom môžeš wi-fi vypnúť a stačí ti iba gps
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod mpolan 4. 5. 2015 07:41

Za předpokladu, že nezabloudíš nebo nenarazíš na objížďku... v tu chvíli je google bez dat trošku... ztracená.
Není důležité zvítězit, ale pořádně si to užít!
Mám o osm koleček víc!
mpolan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Le_Ze 10. 5. 2015 08:31

Nazdar.
Da se u nás sehnat něco 7"-8" do čeho se dají natlačit 2 systemy?
http://darkyzciny.cz/tablety-79-8/4068- ... t-5mp.html
Le_Ze
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 5. 2015 08:35

A k čemu je to dobrý?!

Pochybuji si vem jen kolik stojí licence na W8...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Le_Ze 10. 5. 2015 10:20

Le_Ze
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 5. 2015 12:40

Si to kup sám. Ušetříš.

Tohle je překupník - dodání 14dní.

Jen malej bonus 32GB je málo na W8 natož na W8 + Droid, ale TVOJE volba :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Le_Ze 10. 5. 2015 17:48

a nemá GPS :hm

Už delší dobu uvažují o Huawei MultiPad tablet 8.0 tak así u toho zůstanu.
http://www.g-mobil.cz/index.php?categor ... 8-0-silver
Le_Ze
Junior

Odeslat příspěvekod baragardan 10. 5. 2015 18:39

baragardan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Le_Ze 10. 5. 2015 20:01

Když lenovo tak radějí Lenovo IdeaTab A8-50, 16GB, 3G.
http://www.czc.cz/lenovo-ideatab-a8-50- ... 66/produkt

S huawei se dá zas i volat.

Poradíte který?
Le_Ze
Junior

Odeslat příspěvekod baragardan 10. 5. 2015 23:33

mně osobně se teda líbí víc ten lenovo yoga- ale tohle je individuální, musíš sám vědět jaký se ti líbí víc
baragardan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zkorumpovanaliska 11. 5. 2015 09:40

Yoga má lepší výdrž na baterii, líp se drží a používá - yoga je jasná volba ;)
Zkorumpovanaliska
Junior

Odeslat příspěvekod Le_Ze 11. 5. 2015 09:51

Na doma jo, ale pokud ho chceš furt nosit sebou :hm
Le_Ze
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 5. 2015 13:32

Dovolím si toto téma maličko oživit. Sháním tablet pro rodiče a jelikož tablety obecně nejsou úplně moje liga, tak potřebuju nakopnout správným směrem.

Určení: Primárně na zahraniční cesty (dovolené autem) jakožto GPS navigace.
Požadavky:
- 10" displej - požadavek, přes který nejede vlak
- ideálně OS Android
- GPS, WiFi, LTE + jiný druh mobilního připojení (v Rumunsku počítám LTE moc rozšířená záležitost nebude), rozumnou velikost interní paměti (16-32 GB ? )
- rozumná (v rámci možností fin. limitu) kvalita zpracování
- na značce ani výrobci nezáleží
Finanční limit: cca kolem 5 000,- Kč (nicméně, pokud se najde VELMI dobrý důvod proč připlatit, jsem ochotnej naše mírně "nakopnout" ke správnému rozhodnutí)

Celkově se ani nebráním nákupu bazarového zboží - tzn., netrvám ani na úplně novém zařízení se zárukou. V rámci fin. limitu by to mohlo otevřít i pár zajímavých možností.. ale těžko říct :)

Za návrhy předem děkuji.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 5. 2015 15:02

Lenovo Yoga, brutální výdrž :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 5. 2015 00:45

Ok, díky - beru v potaz. Byť musím dodat, že výdrž na baterii nehraje moc velkou roli, ten tablet jako GPS navigace bude za jízdy připojen na nabíječku.

Co jsem prolejzal bazary, tak se tu za celkem zajímavou cenu objevily i Samsung Galaxy Tab 3 / 4 s LTE - názor na tato zařízení? Jako nová jsou cenově sice někde jinde, nez mnou určený fin. limit, ale jak jsem psal, nebráním se ani bazarovému zboží (obzvlášť, když je stále se zárukou).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor