Tablet / Digitální domácí nástěnka

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod GenericCZ 12. 2. 2020 18:41

Ahoj,

hledáme řešení do domácnosti v podobě většího tabletu / dotykového monitoru umístěného na zeď

O co mi jde - chceme dotykovou "nástěnku" umístěnou na zeď, která bude sloužit jako kalendář a poznámkový blok, zobrazovač počasí...

- trvale připojeno k napájení
- trvale připojeno k síti
- sdílený kalendář a poznámky

Je mi skoro jedno zda to bude monitor s nějakým donglem který mu vykouzlí uživatelské prostředí, nebo nějaké hotové řešení.

Nějaké nápady, co se dá pořídit, případně DIY? Tak aby to ale nestálo majlant :)

Ď za nápady
GenericCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2020 20:04

rPi 4 + dotykovej monitor.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod AleshM 13. 2. 2020 19:04

Tablet Lenovo Yoga tab smart 10 palců. Je to hotové řešení. Na rozdíl od RasPi 4 a DIY s nějakou televizí nebo chytré zrcadlo, se to jen vybalí, nastaví, pověsí nebo postaví a používá. Tady:

https://m.alza.cz/lenovo-yoga-smart-tab ... 70.htm?o=3

Má výklopný kovový stojánek, jde postavit, položit, jde za ten stojánek pověsit. Má Google asistenta a na tablet dobré mikrofony a reproduktory. Google asistent poskytne informace hlasem, co neřekne, to zobrazí. Jde s ním lecos ovládat hlasem; světla, vysavač, Spotify, televize.... Je to Android, takže obraz z něj jde streamovat na televizi a tím pádem na větší obrazovku. Asi jedinou slabinou tohoto tabletu, pokud nenajdete ještě další, je slabší procesor. Ale pokud neplánujete na něm hrát, na takovéto věci, při kterých visí na zdi nebo stojí na skříňce nebo konzumujete obsah, píšete e-mail...., procesor stačí bez problémů. Tady je pěkné ukázkové video:

https://www.youtube.com/watch?v=55QEkOe ... ture=share
AleshM
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 2. 2020 20:14

GenericCZ píše:Nějaké nápady, co se dá pořídit, případně DIY? Tak aby to ale nestálo majlant :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod AleshM 13. 2. 2020 20:36

Napsal jsem něco špatně? Přišlo mi, že “případně DIY, ať to nestojí majlant” je až ta poslední možnost. Tablet za 6500 Kč, který poskytne víc možností i to co tazatel chce...., 6500 je majlant? To ať si každý zváží.

RPI 4, záleží na modelu, v nějakém setu s adapterem, SD kartou a krytem kolem 1800, pokud nemá starou televizi nebo monitor, musí něco koupit. No možná nějaký levný monitor za 1500 nebo 7” dispkej přímo pro RPI na GPIO + rozchodit to, možná vyjde levnějc.

Ať si tazatel vybere, jestli radši levnější DIY nebo univerzálnější, ale trochu dražší tablet, co se dá i pověsit a pracuje hned po vybalení.
AleshM
Junior