Tablet na VŠ

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bajinka14 17. 6. 2020 20:21

Zdravím, řeším momentálně setup na poznámky na VŠ. Mám představu o tabletu v pouzdře s klávesnicí a stylus na případné grafy atp. Měl by někdo nějaké tipy? Díky. Rozpočet kolem 10 000,-
Bajinka14
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 17. 6. 2020 21:05

Tužku a papír nic zatím nenahradilo...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 18. 6. 2020 06:40

Totální základ (tablet+klávesnice+tužka) je iPad, ten obyčejný, s apple pencil 1. generace a buď nějakou novou BT klávesnicí nebo třeba bazarovou Magic Keyboard... Do rozpočtu se ale rozhodně nevlezeš, 9990 Kč stojí jen samotný tablet, další dvojku nebo kolik Apple Pencil a nakonec se kolem 1000 korun nechá sehnat nová/použitá klávesnice.

Nic jiného jako třeba jen tablet a takové ty kapacitní "tuštičky" co jsou na propiskách bych vůbec neřešil...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Bajinka14 18. 6. 2020 07:13

Nad iPadem taky uvažuju. Je pravda, že Android tablety si asi ne úplně rozumí se stylusy. Asi bude lepší investovat.
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 6. 2020 11:18

Pokud máte rozumný telefon, tak bych se podíval na Wacom Bamboo Slate. Jedná se o klasické řešení tužka/papír, ale s integrovanou funkcí přímé digitalizace a s rozpoznáváním textu. Recenzí je online dost.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajinka14 18. 6. 2020 11:48

Psaní rukou by bylo jen příležitostné. Proto chci i klávesnici, jelikož se mi na ní píše rychleji než rukou. Tužka by byla na nákresy či grafy
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 18. 6. 2020 12:17

Bajinko je to kravina. Mám kolem sebe lidi kteří si takhle za 50k+ kupují ipady pro a je všech vidět jak se vysloveně první týdny nutí do toho to používat. A je jedno jestli do onenote nebo do malování, po 3-4 týdnech to odloží a iPad je na filmy pro děti.

Nevím na jakou VŠ jdeš, ale poznámky jsou už většinou zpracované (takže do nich maximálne něco doplnis / podtrhnes) a já těch pár věcí je lepší tužka a papír.

Navíc čím levnější tablet než zmíněný iPad pro si koupíš tím víc to bude ještě horší...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 6. 2020 12:32

Tak tak, taky jsem byl plný ideí a touhy využívat moderní technologie, ale papír a tužka je nepřekonaná.

Jo občas jsem využil notes v laboratořích, abych si těch pár výsledků měření napsal rovnou do tabulky, ale ušetřilo mi to tak 15 minut času...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 18. 6. 2020 13:32

Tak to já zas na tablet/notebook na VŠ nedám dopustit... Pravdou je, že od střední píšu jako prase a toto byla jediná možnost, jak mít poznámky aspoň trochu čitelné. Takže za mě iPad s periferiemi je naprosto top volba...

Určitě má Doggg pravdu v tom, že proti noťasu, kde máš Agendu nebo Evernote to chce trošku cviku a snahy se to naučit používat správně (protože to workflow je opravdu trošku jiné) ale na většině VŠ je to imho lepší než noťas (v podobné cenové relaci).

Já mám za sebou ekonomku a marketing - pro studium obojího je iPad stejně nebo lépe použitelný, než noťas.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Bajinka14 18. 6. 2020 14:16

djkubas91 píše:Tak to já zas na tablet/notebook na VŠ nedám dopustit... Pravdou je, že od střední píšu jako prase a toto byla jediná možnost, jak mít poznámky aspoň trochu čitelné. Takže za mě iPad s periferiemi je naprosto top volba...

Určitě má Doggg pravdu v tom, že proti noťasu, kde máš Agendu nebo Evernote to chce trošku cviku a snahy se to naučit používat správně (protože to workflow je opravdu trošku jiné) ale na většině VŠ je to imho lepší než noťas (v podobné cenové relaci).

Já mám za sebou ekonomku a marketing - pro studium obojího je iPad stejně nebo lépe použitelný, než noťas.

Já právě taky celou střední a vlastně i půl základky funguju s ntb či tabletem a už bez toho nechci při studiu fungovat. Dost mi ulehčuje práci, jelikož psát delší texty nebo podtrhovat rukou je pro mě obtížné kvůli mému tělesnému hendikepu.

-- 19. 6. 2020 11:52 --

Zatím mám teda v merku iPad 10,2" 2019 + Smart Keyboard + Pencil 1. generace
----------------
Barbora Skopalová
Bajinka14
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků