Připojení k Mobilní síti

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 2. 7. 2020 16:33

Zdar,
Při pokusu o připojení tabletu do Mobilní sítě systém vrací zprávu „K této síti se nedá připojit. Mobilní data nefungují správně. Zkuste to znovu později.“ Co může být příčinou? Jaký systém asi generuje takovou zprávu?
viz
t-mobile.JPG

Tarif Twist Online, tablet Lenovo Miix 320, Windows 10/2004/19041 home 64bit.

Tablet používám jen občas, pokud ano, tak s wi-fi připojením k domácímu routeru. Mobilní LTE síť má sloužit pouze jako nouzové připojení při výpadku sítě mého ISP (UPC/Vodafone). Při prvním lokálním blackoutu byl přístup k internetu bez problému, při druhém pokusu o připojení, po pátečních bouřkách a výpadku sítě UPC, se připojení nedaří.
Nepředpokládám, že problém souvisí s úterními poruchami sítě T-Mobile, ale zákaznická podpora T-Mobile zatím nereaguje a domluva asi lehká nebude...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2020 18:49

Problém na straně TMO stále trvá , nejedná se jen pouze o ,,úterní ,,poruchu .
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 2. 7. 2020 19:06

Obávám se, že máš pravdu... TMO sice dnes oznámil zprovoznění všech systémů, ale například uložené SMS stále bloudí sítí (MT není můj přítel, dění v sítích nesleduju, na to jsem příliš přestárlý)...
Přesto, co generuje uvedenou hlášku ? Je to OS Windows ? Na základě čeho ?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 7. 2020 20:30

Bych tipl,že nejde účtování. Systém TMO nedokáže spustit data na sim.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 3. 7. 2020 11:35

Mozna zavisi na lokalite, ale ja vcera vybalil novou a neaktivovanou SIM s tarifem Twist Online, okamzite naskocil signal a nebyla potreba aktivace (coz me prekvapilo, predchozi bez toho nefungovali) a s pripojenim v mobilu nebyl problem.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2020 11:54

OT: K cemu pouzivate ty TWISTy? Zase nejaka bouda na data zdarma, jako vloni? Nesleduji to, nebot vyuzivam k plne spokojenosti "muj svobodny tarif M a neomezena data MAX" ... a prestoze deni na mobilnim trhu nemam duvod* sledovat, chci zustat v obraze.

* Snad krom 5G, ale to bude v tom nasem "Andrejistanu" zalezitost tak padesatych let. A to jeste budeme radi, kdyz tohohle stoleti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Retiree 3. 7. 2020 12:44

Dnes se (po 5 dnech) ozvala operátorka zákaznického centra, pokus o řešení vzdala, pokus o přepojení na techniky taktéž, čekám na telefonát...
Návrh operátorky vyjmout a zasunout SIM jsem odmítl, zkusil jsem aktualizovat ovladač (byl aktuální, teda podle MS), poté jsem ovladač odinstaloval, po restartu PC se driver znovu instaloval, stav stejný...
V podrobnostech ovladače jsou pouze události z 29.5.20, kdy proběhla aktualizace Windows (1909>2004, na jvyžádání). Další události jsou pouze z dnešního dne, odebrání, instalace.
Také netuším, zda, případně jak zobrazit něco o SIM...
Problém je, že jsem Mobilní síť použil pouze jednou, takže nevím, kdy problém nastal. Podezřívat MS si tedy netroufám...
@ KineCZek Jak píšu v úvodu, jen a jen jako záloha v případě blackoutu
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 7. 2020 14:27

Jak už je tam dlouho?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 3. 7. 2020 15:10

Jako kde a co? Pokud myslíš SIM ve slotu, tak asi rok...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 3. 7. 2020 17:31

A kredit jsi dobijel? Plati rok od poledniho dobiti.
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 5. 7. 2020 10:31

Žádné nápady?
Na zákaznické podpoře TMO si technik nevěděl rady, na dotazovně MS si zřejmě také nevědí rady ...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 7. 2020 11:12

Nějak nechápu co řešíš....

Prostě T-mobil má problémy.

Takže simku vytáhnu a vyzkouším jinde - v telefonu, jiném PC atd...

Jinde funguje tak bude problém v SW.
Jinde nefunguje tak je problém v T-mobilu a nebo u tebe že jsi nechal simku - kredit propadnout.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Retiree 5. 7. 2020 11:40

Já právě hledám někoho, kdo pochopí, co řeším...
T- Mobile ústy svého mluvčího problémy vyřešil, tuším v pátek v poledne
T.Mobile se velmi úspěšně brání jakékoli přímé komunikaci, web T-Mobile dělali (schvalovali) debilové pro blbce, spousta nefunkčností, nedodělávek, neznalostí...
T-mobil (ústy technika na zákaznické podpoře) si neví rady
SIM je datová,v mobilu ji nedokážu vyzkoušet...
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 7. 2020 12:28

Retiree píše:SIM je datová,v mobilu ji nedokážu vyzkoušet...

A to proč?

Bez ověření, že je SIM funkční, nemá cenu nic dalšího řešit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 7. 2020 12:40

Ja v mobilu datovou sim nosil nekolik let. Na jedne SIM voice tatif a na druhe DATA - s dualsim telefonem pohoda. A duvod? Data jsem mel za bezkonkurencni cenu u O2 a hlas zase u Vodnich Fonu. Jako kombinace to bylo sveho casu neprekonatelne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Další stránka