Mikrofon nefunguje (softwarově asi)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MatyOrg 12. 1. 2020 18:35

Mam mikrofon a kdyz ho zapojim takse rozpozna ale pak kdyz skusim ho pouzit ve hre nebo v nejakem programu treba na discord tak proste nefunguje. vse mam nastaveno spravne ale proste to nefunguje. a mikrofon jsem i skousel zapojit do jinych direk ale neslo to. a ten mikrak funguje, zkousel sem to na jinych pc a na mobilu. nevite co s tim muze byt a jak to opravit?
MatyOrg
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 1. 2020 19:05

Všechny termíny použité v dotazu, kterým se říká podstatná jména, je nutné při očekávání odpovědi pojmenovat.
Mikrofon - název a typ; Hra - jaká; Jiné dírky - jak označené; Na mobilu vyzkoušeno - jakém a jak připojeno.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 1. 2020 00:10

Podobně mi na PC integrované zvukové kartě odešel mikrofonní vstup. Pokud jste si jistý, že nemáte mikrofon ručně ztlumený, nebo že jej nemáte zakázaný mezi vstupními zařízeními (a v Discord je zvolený jako vstupní zařízení, pak může být opravdu chyba ve vstupu zvukové karty.
Nicméně nic nepokazíte lepším popisem viz výše.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod MatyOrg 13. 1. 2020 08:12

ok. na discordu jsem ho nastavil) ale drive to vse bezproblemove fungovalo. a mikrak nefunguje jen na discord ale ani na csgo atd...(vse jsem spravne nastavil jak to ma fungovat) proste nikde. ted nekdy budu davat komp na neco do servisu tek se jich muzu zeptat at to skusi opravit. ale nahore jsem napsal vse co vim o tom. nevim jake to mohou bytproblemy ale mikrofon funguje, dirky vsechny nedovno taky vsechny fungovaly. mikrak strkam do ruzovych direk a jeste tech oznacenych mikrofonkem(mikrad driv fungoval i na dirkach pro sluchatka.) jinak dalsi info zvuk mam nejaky Realtek od asusu.mikrak sem vsade nastavoval mutly ani vyply neni ale nefunguje to. nevite nejaka jina nastaveni ktera jsem neznal kde by to slo nastavit? i troubleshooter jsem zapnul ale podle nej mikrak funguje. muze teda byt problem ve zvukover karte?
MatyOrg
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 1. 2020 12:52

A jak jsi kontroloval mikrák v "dírkách pro sluchátka" v PC a v mobilu? Šel do něho zvuk???

"Podle něj mikrák funguje" znamená že vidíš pohyb sloupce na měřiči úrovně?
Jinak se jen detekuje impedance mikrofonu.
...Nainstaluj Audacity, stiskni ikonu Mikrofon a zvol Spustit sledování, sloupec ukazuje zvuk (potom stejně Zastavit sledování).
EDIT: Ve W10 . panel Zvuk můžeš zvolit pod Vstup (zvolený vstup mikrofonu) tlačítko Odstranit potíže.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MatyOrg 13. 1. 2020 16:05

ok zkusim to audacity... na telefonu z mikraku normalne sel zvuk ale i z neho vychazel (jo ten mikrak asi ma v soube i reproduktor). neco je zle u pc.

-- 13. 1. 2020 16:11 --

aha? žtakze audacity bezproblemove slysi muj mikrofon a po nahravani jsem normalne vse slysel. asi neco je spatne nekde ve softwarovych nastavenich. nevite cim by to teda mohlo byt?
MatyOrg
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 1. 2020 21:16

Při zapojení mikrofonu do sluchátkových zdířek si mu dal asi kouř - není na to dělaný. Že jsi slyšel zvuk z mikrofonu asi znamená, že je dynamický, tedy s cívkou a membránou.

Teď víš, že Windows ho používá a umí i zvuk nahrát.
Dál ve hrách a v Discord neumím poradit, nepoužívám. Vyzkoušej nějakou diskuzi, fórum hráčů.
Na Živě je také ale nijak aktivní https://forum.doupe.zive.cz
meda2016
Junior