Zapamatování velikosti a polohy oken

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mila_s 3. 5. 2021 08:13

Přestalo mi fungovat zapamatování velikosti a polohy oken při otevření pro některé aplikace, např. Firefox.
Win 10 Home, Lenovo Idea Pad Y50-70, 8 GB RAM, HDD 1 TB, Intel Core i5.
Mila_s
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 5. 2021 09:32

Pokud to dělá jen Firefox, může být chyba v profilu (informace o rozložení oken je uložena tam). Zkus jak se chová nový čistý.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mila_s 3. 5. 2021 10:38

Děkuji za tip, trochu mne to nasměrovalo. Bojím se (zatím) vytvářet více profilů. Dočetl jsem se, že "xulstore.json This file stores toolbar and window size/position settings." Zkusil jsem ho trochu zeditovat (v Notepad++), ale nepomohlo (pak jsem tam verátil ten původní). Nevěděl bys, jak to udělat? Děkuji.
Win 10 Home, Lenovo Idea Pad Y50-70, 8 GB RAM, HDD 1 TB, Intel Core i5.
Mila_s
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 5. 2021 10:47

Jednou jsem řešil profil pokažený při upgradu z velmi staré verze (prohlížeč si nepamatoval maximalizovaný stav), a ač sem se to snažil zachránit editací uvedeného souboru, nepomáhalo to. Patrně tam mají vliv i další věci. Problém se mi vyřešit nepodařilo, respektive se nakonec udělal nový profil, kde už vše fungovalo korektně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mila_s 3. 5. 2021 11:26

Zkoumám dál. Našel jsem toto:
https://support.mozilla.org/en-US/kb/ch ... -not-saved

V podstatě z toho plyne: ke korupci xulstore.json dochází asi když se použije Win + šipka pro zobrazení okna na půl obrazovky (což dělávám).Řešení je smazat jej (či přejmenovat), FF si vytvoří nový. Což jsem zkusil, ale ztratilo se mi leccos z mého nastavení. Vracím jej zpět a prozatímní závěr je, že s tím musím žít.
Win 10 Home, Lenovo Idea Pad Y50-70, 8 GB RAM, HDD 1 TB, Intel Core i5.
Mila_s
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků