Wake on LAN - Win 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod crazyboydom 3. 8. 2015 15:41

ahoj, chci se zeptat zdali ve win 10 funguje WOL při vypnutém PC. Je to pro mne celkem důležité jelikož mi PC funguje jako domácí server a občas ho vypínám a zapínám na dálku.

U WIN 8 jsem to nerozchodil a jediné kde mi to funguje jsou Win 7. Díky za rady
crazyboydom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Retiree 3. 8. 2015 21:22

Na W8.1 fungoval, po zcela automatickém upgradu na W10 rovněž funguje, na obou OS (samozřejmě jen Pro edice) s jistými občasnými výhradami a zádrheli..., obé na pc většinou jen s RD.
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 3. 8. 2015 21:34

Není důvod proč - by neměl jít odeslat/přijmout magic packet....
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod crazyboydom 4. 8. 2015 12:27

Díky, vyzkoušel jsem a funguje. Je potřeba vypnout faststart a taky jsem musel použit ovladače síťovky pro Windows 7. Nové ovladače nefunguji. Vyřešeno a funkcni při úplném vypnutí
crazyboydom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 7. 2022 23:33

Dokud se těžilo, PC jelo nonstop a nebyl problém. Pak se těžit přestalo, já PC začal uspávat a potěšilo mě, že Plex si pošle WOL paket a počítač si sám probudí. 2 týdny to fungovalo a teď mi něco počítač probouzí neustále chvíli po uspání. Powercfg ukáže, že je to PCIE zařízení (takže předpokládám síťovka), ale jde zjistit, co konkrétně mi ho budí? Odkud chodí WOL paket?

Díky
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luckmoden 16. 8. 2022 15:33

Mělo by to fungovat jako ve W8.1
luckmoden
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavoluhliarik 17. 8. 2022 19:40

Chlapi nechcem zakladať nové téma - keď si chcem nastaviť wol aké internetové pripojenie mám mať verejné alebo súkromné ďakujem.
Pavoluhliarik
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 8. 2022 21:37

WoL jako takovej prostupnej z netu fakt nechceš. Co bys ale mohl chtít, je mít veřejnou IP adresu a WoL používat přes VPN.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 10. 2022 20:21

V červenci jsem se tu rozplýval, jak to krásně a samo bez jakéhokoliv nastavování funguje. Teď jsem upgradoval na W11 (čistá instalace) a najednou to nefunguje. Wake on Lan (z mobilu) funguje, jen ten Plex se zmůže jen na hlášku, že server je asi offline. Používáte to někdo tímto způsobem?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků