Software mapující změny v systému

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 10. 2022 14:01

Zdravím. Mám takovou prekérní situaci, že program mi ukládá postup někam, kam by neměl a já to nemůžu najít. Chci se tedy zeptat, jestli existuje nějaký program, který bych mohl pustit v pozadí a mapoval by mi veškeré změny, které se stanou. Jde mi vyloženě jen o najití toho nového souboru, který vznikne novým uložením v programu.
Aby bylo jasno, v programu si nejde umístění souboru změnit a instalační složka obsahuje jen staré uložené soubory, které jsou staré už cca 2 roky.
BaldaP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 10. 2022 15:17

Sysinternals Process Monitor, ke stazeni ze stranek Microsoftu. Pokud se tedy bavis o Windows, to jsi nejak zapomnel uvest. Na Linuxu (a asi i Macu) by ti mohl pomoci prikaz "strace"
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 10. 2022 16:12

Díky za odpověď. Bohužel Process Monitor mi nepomohl. Možná jsem se špatně vyjádřil, hledám vyloženě ten soubor, který se uloží. A ano, jedná se o Windows. Neuváděl jsem to z důvodu toho, že jsme ve složce Windows 10.
BaldaP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 10. 2022 16:37

Pravda, "Windows 10" jsem prehledl, pardon.

Neni mozne, ze by ti Process Monitor nepomohl. Umi zaznamenavat vsechny operace s diskem, provedene standardnim zpusobem, takze tam ten zapis tveho souboru a jakakoli prace s nim proste nekde je. Jen proste nebyva jednoduche tu spravnou vec najit, behem par vterin tam budes mit tisice zaznamu. Podstatne je chytre vyuzit filtrovani, ktere ma v sobe ten nastroj zabudovane.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 6. 10. 2022 17:29

Ukládá někam, kam nemá a neměl by. Není to nějaký z těch "virtuálních" adresářů..?
C:\Users\jmeno_uzivatele\AppData\Local\VirtualStore
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BaldaP 6. 10. 2022 17:51

Jo a jo, našel jsem to. Díky díky díky moc :)
Přichází tedy otázka, proč to najednou ukládá tam a ne na původní místo? Jak říkám, nic jsem se softwarem nedělal dva roky. Počítač se trošku změnil - aktualizace windejsů, přidání RAMky, výměna disku, ktery program nevyužíval.
BaldaP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 6. 10. 2022 18:26

Když to nemůže zapsat (třeba tam nemá práva), tak se to řeší takto...

https://knowledge-base.havit.cz/2013/10 ... ual-store/
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků