Windows 10 zdarma pouze na staré šroty?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod megablog 20. 7. 2015 10:49

Představte si situaci:
Máte počítač, který není zrovna nejmodernější (rozuměno: 3 roky staré PC) a plánujete použít možnosti bezplatného přechodu na Windows 10 z instalovaných Windows 7,které vám běží na tomto počítači.
Po nějaké době se rozhodnete, že si OBMĚNÍTE HARDWARE , zejména základní desku, na kterou je vázaný ZDARMA PŘECHOD WINDOWS a teď nastane VELKÝ PROBLÉM. LICENCE BUDE NEPLATNÁ.
Budete MUSET PŘI OBMĚNĚ PC ZAINVESTOVAT NAVÍC 3.000 KČ DO WINDOWS 10 ,NEBO POUŽÍT INSTALACI WIN7.Pokud stihnete obměnit svůj hardware do jednoho roku,od vydání Windows 10 ( 29.7.2015-28.7.2016)a nainstalujete na nový pc licencované Windows 7, budete moci zdarma přejit na Windows 10.
Nebo se pletu a všechno je úplně jinak?
Děkuji za názory.
Naposledy upravil mople71 dne 20. 7. 2015 11:54, celkově upraveno 1
Důvod: název, příště si prosím přečti FAQ
megablog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 20. 7. 2015 11:20

Pokud jsi domácnost, tak bych to vůbec nekomplikoval. Máš platnou licenci na W7 + vylepenej štítek?

Upgraduj na W10 v souladu s podmínkami MS a udělej si pak disk image zálohu.

V případě změny hw reaktivuj licenci přes telefonní linku MS (kdysi jsem to tak dělal).

*pokud by to reaktivace z nějakýho důvodu pak nefungovala, normálně si ty windows opatchuj/crackni je to jedno licenci máš platnou a nikdo to kontrolovat nebude

Jestli jsi firma, tak stejně máte někoho s kým sjednáváte nákup nebo pronájem licencí a řešil bych to tam.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 7. 2015 11:33

Můj současný, 2 roky a 10 měsíců starý šrot stále bude využívat windows 7. Na desítky možná přejdu cca za rok. Záleží zda se mi bude chtít. Ale na win 10 přejdu až s dalším počítačem. Což ale bude možná až za další 3 roky, protože výkonově mi ten stávající plně stačí.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 7. 2015 11:36

megablog píše:nainstalujete na nový pc licencované Windows 7
Máš krabicovou verzI? U OEM to v principu ani udělat nesmíš.

(Taky by mě to zajímalo, protože já krabicovou verzi W7 mám a můj stávající počítač je natolik nadupaný, že ho neplánuji v průběhu příštích 12-ti měsíců obměňovat, pokud náhodou neklekne.)
Naposledy upravil vladimir dne 20. 7. 2015 11:47, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 20. 7. 2015 11:45

Windows 7 64bit jsou po XP poslední uživatelsky příjemné, současně stabilní a nezaplevelené Windows, takže s tím přechodem imho není kam pospíchat, jestli bude W10 opět nepoužitelná sra. čka jako W8, tak stejně nebude mít smysl předcházet.

MS má sice plnou pusu slibů jak sjednotí platformu mobilních Widlí a desktopů, ale kdo sledoval jakým vývojem se ubíraly všechny dosavadní updaty od dob W7 a updaty WP bez zpětné kompatibility... a jak dlouho trvá než si MS poradí s HI DPI panely ten mi dá za pravdu, že jestli nová platforma bude skutečně produktivní a fungovat podle slibů MS se pozná až tak za 3 roky a schopnost efektivní práce s vyššími hodnotami rozlišení bude trvat další 2 roky. Do tý doby budou v případě nutnosti stačit pohodlně W7... Kdu nutně widle nemusí, tak dá přednost Linuxu.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 7. 2015 11:48

Sis ráno přečetl Blesk, nebo kde bereš tu moudrost? Desítky jsi podle toho, co píšeš, vůbec neviděl, ale hlavně že víš, kdy a na co půjdou používat. :))
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 7. 2015 12:02

Však já nikam nespěchám, pouze by mne zajímalo, pokud je podkladová licence W7/W8.1 přenositelná na nový hardware, zda bude získaná licence W10 bez nějakých podvodů nebo kliček taky přenositelná, to jsem se zatím nikde nedočetl.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 20. 7. 2015 12:06

The Shitman píše:Sis ráno přečetl Blesk, nebo kde bereš tu moudrost? Desítky jsi podle toho, co píšeš, vůbec neviděl, ale hlavně že víš, kdy a na co půjdou používat. :))

používat právě moc nepůjdou, nejednotnej design aplikací, ergonime nových office je tristní

vzhledem k tomu jakejch kopanců se ms dopoští tipuji, že 10 budou zase stát za starou belu, ale přeji jim, aby tomu tak nebylo

pro mě osobně je lepší volba ububtu a anddoid než widle
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod megablog 20. 7. 2015 14:19

Mople 71:
Nadpis je špatně. Prosím co konkrétně je na nadpisu špatně? Děkuji

Václav Klaus:
Dobrý tip s reaktivací Windows 10 po telefonu. Mám obavu, že vzhledem k tomu ,že instalace win10 je vázaná na konkrétní základní desku a pokud přenesu nainstalované win10 v harddisku na nové pc, s novou základovkou, poté, pokud chápu správně, licene win 10 nebude platná. A přechod z krabicových win7 na win10 není v bezplatném převodu uveden.

Nargon:
Taky zvažuji tyto vámi uvedené varianty,výkonnostně mi pc přestává stačit.

Vladimír:
Mám jak OEM verzi tak i samostatnou na OEM verzi nezávislou krabicovou verzi win7.

Pokud chápu tvrzení Microsoftu správně, kde uvádí: Přechod zdarma je možný z windows 7 na windows 10 na konkrétním pc, přechod bude vázaný na typ základní desky.Rozumím tomu tak, že mohu nahrát licencovaný win7 v krabicové verzi a bezplatně do roka požádat o přechod na win10 , či toto nelze? Nová základní deska, licencovaný win7, přechod v termínu.

The Shitman: U blesku čtete jen nadpisy a prohlížíte obrázky, nebo čtete občas i texty?
A pokusil jste se přečíst články o win10 na stránkách zive.cz, či dokonce jako čtenáři computeru, nový článek v aktuálním vydání? (Vydání 8/15)
megablog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 7. 2015 16:01

megablog - Reagoval jsem na Vendu, ale když už ta otázka padla, zajímám se zásadně jen o obrázky. Číst bohužel moc neumím, ale má to výhody - je mi pak úplně jedno, co o mě kdo píše.

Mimochodem, co tě vede k předpokladu, že jsem čtenářem Živě nebo dokonce Computeru?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod anti66666 20. 7. 2015 16:50

VaclavKlaus píše:Windows 7 64bit jsou po XP poslední uživatelsky příjemné, současně stabilní a nezaplevelené Windows, takže s tím přechodem imho není kam pospíchat, jestli bude W10 opět nepoužitelná sra. čka jako W8, tak stejně nebude mít smysl předcházet.

MS má sice plnou pusu slibů jak sjednotí platformu mobilních Widlí a desktopů, ale kdo sledoval jakým vývojem se ubíraly všechny dosavadní updaty od dob W7 a updaty WP bez zpětné kompatibility... a jak dlouho trvá než si MS poradí s HI DPI panely ten mi dá za pravdu, že jestli nová platforma bude skutečně produktivní a fungovat podle slibů MS se pozná až tak za 3 roky a schopnost efektivní práce s vyššími hodnotami rozlišení bude trvat další 2 roky. Do tý doby budou v případě nutnosti stačit pohodlně W7... Kdu nutně widle nemusí, tak dá přednost Linuxu.

Prechod na Windows 10 neni povinný,kto chce tak upgradne,hrači upgradnu,lebo direct x12 to si je celkom Microsoft isti, a na zbytok tvojich žvas..t nereagujem.
Ps-Linux si nechaj neni som taky bohaty aby som si kupoval lacne veci :-))
Edit : Aj ja chystam upgrade, ale iba preto,že su tam Microsoft Solitare Colletion O:-)
anti66666
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 7. 2015 20:10

megablog píše:Pokud chápu tvrzení Microsoftu správně, kde uvádí: Přechod zdarma je možný z windows 7 na windows 10 na konkrétním pc, přechod bude vázaný na typ základní desky.Rozumím tomu tak, že mohu nahrát licencovaný win7 v krabicové verzi a bezplatně do roka požádat o přechod na win10 , či toto nelze? Nová základní deska, licencovaný win7, přechod v termínu.

Z krabicové verze je bezplatný upgrade samozřejmě možný. Ale určité nejasnosti zůstávají. Např. jak to bude s upgradem, pokud se podkladová licence přenese během roční lhůty na nový PC.

//opraveny překlepy
Naposledy upravil r34ktor dne 20. 7. 2015 20:46, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pety 20. 7. 2015 20:39

Je to vcelku prosté. Upgradem získáš licenci Windows 10 Upgrade OEM. Ta bude vázaná na základní desku počítače, který budeš upgradovat. Microsoft bude vědět, z čeho jsi upgradoval. Zpočátku bude možný upgrade jen přes Windows Update, později i čistou instalací z ISO souboru - na disku před čistou instalací desítek bude muset být předchozí OS. Instalátor si jej ohmátne a dovolí disk smazat. Takto by měla jít udělat i změna na jinou bitovou verzi - přes Windows Update ne.

Pokud přestavíš počítač do roka, zrušíš si na webu licenci na desítky, nainstaluješ sedmičky a znova zdarma upgraduješ.

Pokud přestavíš počítač později, buď zůstaneš u svých sedmiček, nebo si desítky koupíš. Ceny budou cca stejné, jako dnes ceny osmiček.

Počítač, který jsi už upgradoval, budeš moci kdykoli přeinstalovat desítkami načisto - až budou k dispozici instalační ISO soubory.

Osobně hodlám PC zgruntu renovovat v září až v říjnu - až budou v prodeji grafické karty GTX950. Pak vím, že mi v pohodě vydrží pět, šest let, možná déle.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 7. 2015 20:48

Lze tvoje tvrzení někde ověřit?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 7. 2015 20:57

Upgradem z fpp NEZANIKNE původní licence, k té se půjde vrátit. Upgradovaný systém opravdu bude oem.

Tzn má ten člověk v podstatě pravdu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Další stránka