Upgrade na Windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adam.bartos84 28. 7. 2015 19:18

Dobrý den,

nezobrazuje se mi na PC možnost aktualizovat Windows 7 na Windows 10. Když postupuju podle návodu a vytvořím soubor ReserveWin10.cmd a otevřu ho v cmd několikrát za sebou se objeví to, co je v příloze. Nevíte, jak to spravit ? Nebo budu muset přeinstalovat Windows ?

Děkuju za odpověď
Přílohy
Bez názvu.png
adam.bartos84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 7. 2015 20:08

tvoje konzola postrádá admin práva...

netvrdím, že poté to bude funkční; script jsem neviděl...

pokud ti systém upgrade nenabízí, zřejmě k tomu má důvod...

z mnohaletých zkušeností si neumím představit, že bych dokázal fungovat na jakýmkoliv OS, na kterým proběhl takovejto "divokej" upgrade; když už bych chtěl dělat MS betatestera, zvolil bych čistou instalaci...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod dejvidek 29. 7. 2015 14:58

Nevím co to je za prapodivnej nápad, stačí čtyři kroky k instalaci W10.

1. Zapni si automatické aktualizace ve Windows Update.
2. Smaž vše v adresáři C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\ (pokud ti vše nejde smazat, tak se odpoj od netu, stahují se právě nějaké aktualizace)
3. Pusť příkazový řádek s právy admina a zadej příkaz "wuauclt.exe /updatenow"
4. Koukni do Windows Update a mělo by začít stahování W10, pokud ne vyvolej ho ručně "Vyhledat aktualizace".

Proběhne upgrade systému na W10, není třeba zadávat žádné licenční číslo. Čistá instalace v tuto chvíli nejde, nemáš licenční klíč k W10 (a klíče z W7/W8 to nebere).
dejv
dejvidek
Junior