Po asi minutě neaktivity se vpne

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jirin_cz 20. 8. 2015 22:44

Zdravím,
snad od upgradu na W10 se mi děje, že se po cca minutě neaktivity vypne PC, resp. přejde do režimu spánku. První co jsem kontroloval, bylo nastavení napájení a dal jsem jak vypnutí monitoru, tak režim spánku po 45 minutách. Ale nic nepomáhá... Koukal jsem do Prohlížeče událostí, ale tam je jenom tohle, coý uý je spíše k samotnému přechodu do režimu spánku.

Firmware systému změnil registry MTRR (Memory Type Range Register) v rámci přechodu ze stavu režimu spánku (S4). Výsledkem může být snížený výkon při obnovení z režimu spánku.

Nějaké tipy co s tím?
jirin_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 8. 2015 00:53

Nekompatibilní hw?
Nepopsal jsi hw sestavu včetně verze BIOSu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 21. 8. 2015 07:10

Mě to dělá taky. Jen ta minuta je vždy různě dlouhá.... U mě je to nekompatibilním chipsetem NV 710/630 na 775 desce. Až budou peníze nazbyt, tak udělám přerod na haswell.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod jirin_cz 21. 8. 2015 17:49

Jde o ntb Lenovo SL510: https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-sl510-d147225.htm . Zmena je jenom v pametech (2x4GB CORSAIR DDR3) a SSD disk (M4-CT128M4SSD1).

BIOS je tam stejny od vyroby 6JET83WW (1.41 )

Zkusil jsem dat v tom nastaveni napajeni vsechno na nikdy a hura uz se nevypina/neprechazi do spanku, zkusim s tim jeste nejak laborovat, treba se nekam dostanu casme:-)
jirin_cz
Junior