Jak se zbavit NEŽÁDANÉ aktualizace v Home verzi ??? :-(

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sus 21. 8. 2015 15:02

Jak se prosím v Home verzi zbavit PROBLEMATICKÉ aktualizace, když verzi Professional si dovolit nemohu ??? :-(

Používám nejnovější AMD Catalyst 15.7.1 a "molocha" Control Center (hlavně kvůli přetaktovaní, ale i jiným nastavením, abych nemusel shánět jiné utility), jenomže teď mi to pořád vnucuje nějaké jiné ATI drivery, se kterými vůbec nejde Control Center spustit, už jsem je tedy odinstaloval (a jen kvůli tomu vypl. automatickou aktualizaci úplně všech ovladačů) a nainstaloval zpět Catalyst 15.7.1, ale neuplynulo ani pár minut a mám ty NEFUNKČNÍ a NEŽÁDANÉ ovladače zpátky znovu ... :-(

Gpedit (ve který jsem doufal) vypadá, že v Home verzi (zřejmě) na aktualizace nemá žádný vliv ... :-(
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 21. 8. 2015 15:15

K zakázání problematických aktualizací vydal MS nástroj. Použij ho.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Sus 21. 8. 2015 16:44

Bohužel ten nástroj skrytí právě této aktualizace vůbec nenabízí a to i když jsem před jeho použitím ten update (včetně ovladače ve správci zařízení) odebral... :-(

Paradoxně tu tiskárnu co je tam vidět mi zase naopak v aktualizacích ani nenabízí, ale tu ani (raději) aktualizovat nechci, když funguje ...

http://web.quick.cz/vs165/TMP/ATI.png
AMD RYZEN 7 1700, ASUS PRIME X370-PRO, 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16, Gigabyte Radeon HD 7790, SSD ADATA SP900, Seagate ST1000DM003-1CH1, Corsair ATX 430W CX430, W10 x64 Pro - http://web.quick.cz/vs165/TMP/W10Muj.png
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 8. 2015 20:40

Zapnul jsi zase tu aktualizaci ovladačů? Pokud by byla vypnutá, ten nástroj možná nemá, co by ukázal.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod alex 46 21. 8. 2015 21:45

mno,taky verze home,prográmek od microsoft ani nepoužívám ale ošetřil jsem to tak že otevřu zařízení mám tam multimediální zařízení,tiskárny a zařizení a tam počítač kliknu pravým a z menu vyberu nastavení instalace zařízení a zruším automaticky aktualizovat ovladače,dám ručně vybrat akci a tady lze odkliknout nebo zakázat stahování ovladačů z webu nebo přes win.uptade........................

-- 21. 8. 2015 21:56 --

vevezi home neobsahuje gpedit.msc lze to ošetřit pomocí návodu,vyzkoušeno,funguje

http://www.askvg.com/how-to-change-wind ... nistrator/
alex 46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sus 21. 8. 2015 22:54

Díky - měl jsi pravdu, muselo se to dočasně zapnout aby to ten nástroj viděl, ale ještě pořád jsem vytočený ...

Akorát když jsem nástroj pouštěl, tak "blik" jak mi to tam akorát ten bastard stačil zase vrátit (asi jsem měl vypnout sí'tovou kartu, ale nečekal že se to stane) - no nic, tak jsem to odinstaloval, nainstaloval a nakonfiguroval požadované Catalysty (dnes snad už po osmé) a myslel že mám vyhráno, když to po restartu dost dlouho tu aktualizaci nevidělo, ale ono houby a zase se to (samo) nainstalovalo GRRR.

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, zkusil jsem to tedy odinstalovat a úmyslně v registru sebrat systému práva na tu instalační položku, tak zatím nevím jestli je vyhráno (jak už jsem si jednou myslel), akorát nevím jestli se to nebude minimálně snažit stahovat a dělat zbytečný bordel na disku a ještě se musím podívat pomocí FolderSizes jestli někde nezůstalo něco zbytečně velikého (instalační balíčky si to občas po odinstalaci taky nechá taky rádo) a jak si to instaluje do ATI Technologies, ATI, AMD atd. a teď nevím jestli i tam (podle času instalace) opravdu něco zbytečně velkého (i po normální korektní odinstalaci) nenechal, mazat je to trochu riziko, i když se to dá samozřejmě zkopírovat a ty Catalysty raději přeinstalovat znovu, protože si vzpomínám jak mi dělaly potíže pod 8.1 přeinstalovat drivery pro AMD chipset (které v původních 8 šly instalovat bez problémů) a asi 3 dny starou zálohu, co jsem toho teď v systému zatím měnil docela dost (a není záruka že se bastard po obnově nestačí hned nainstalovat) se mi zrovna obnovovat nechce - jak já to "miluju" když někdo rozhodne "co je pro mně dobré" a nenechá to raději na mě, jen aby donutil i "nezodpovědné" uživatele instalovat všechny aktualizace ... :grr:

-- 21. 8. 2015 23:07 --

alex 46 - ano, verze Home opravdu gpedit neobsahuje, ale přiznám se že ta moje už ano, protože mi dost chyběl ...
Ale právě je problém, že mi to instalovalo i s tím automatickým zakázaným stahováním ovladačů z webu a i po zakázání tím nástrojem ...

Tak hodnota "5" v gpeditu pod W 8.1 fungovala a tuším že jsem to dělal ještě i v insider verzi, kterou ale mám professional a ještě to bylo v době než odstranili Windows Update z "klasických ovládacích panelů" - tady ve verzi Home jsem to (samozřejmě) zkoušel právě taky, ale v tom novém "Nastavení" mi to ignoruje - to je právě to, co bych potřeboval aby (zase) fungovalo, ale ve verzi Home je to teď nejspíš už opravdu smůla ... :-(

-- 21. 8. 2015 23:14 --

Ten AUOptions ale je asi bohužel stejně jen pro "Ovládací panely" a i když se dá v novém "Nastavení" alespoň "vyhledat ručně" (jak už jsem to nastavené měl), tak by se asi musela úmyslně "domršit" v registru cesta na WU těch driverů, což by zase určitě otravovalo hláškou o "metadatech" kterou jsem zrovna nedávno opravil, jak jsem byl v předchozích 8.1 tu cestu nastavit jinak aby to fungovalo ...
No uvidíme, zatím co jsem sebral právě na ten "instalační klíč", tak to ještě tu aktualizaci nenabízí, tak abych to "nezakřikl" ...
Sus
Junior

Odeslat příspěvekod alex 46 22. 8. 2015 11:19

no,přeložil jsem ti to..........
POZNÁMKA 1: Píšu tento návod, speciálně pro systém Windows 10, ale tento návod bude také pracovat ve všech předchozích verzích systému Windows.

Poznámka 2: Tento návod byl napsán pro systém Windows 10 preview buduje, ale také pracuje ve finální RTM verzi systému Windows 10.
Poznámka: Systém Windows 10 Home edition neobsahuje Zásady skupiny Editor. Pokud používáte Home Edition, podívejte se metodou 2. Ostatní uživatelé vydání můžete sledovat Způsob 1.
Poznámka pro Windows 10 uživatele:

Po použití změn v Zásady skupiny editoru otevřete Aktualizace Windows zobrazíte v aplikaci Nastavení. Nyní klikněte na tlačítko "Zkontrolovat aktualizace" přinutit Windows 10 použít změny. Poté, co postupoval, že open Windows Update možnosti a uvidíte nové nastavení byly úspěšně použity.

Další Přečtěte si: Upevňovací systém Windows 10 Automatické aktualizace instalačního problému

Metoda 2: Použití Editoru registru (Regedit.exe)

Pokud nemůžete používat nebo nechtějí používat editoru Zásady skupiny, můžete si vzít pomoc Editor registru pro stejný úkol. Stačí sledovat tyto jednoduché kroky:

1. Zadejte příkaz regedit v RUN nebo Start vyhledávací pole a stiskněte Enter. Bude otevřete Editor registru.

2. Nyní přejděte na následující klíč:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows

3. Vytvořte nový klíč pod klíčem Windows a nastavit jeho jméno jako WindowsUpdate

4. Vytvořte další nový klíč pod klíčem WindowsUpdate a nastavit jeho jméno jako AU

Takže klíč Finální by bylo:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WindowsUpdate \ AU

5. Nyní vyberte tlačítko AU a v podokně pravé strany vytvořit novou AUOptions DWORD a nastavte její hodnotu na některý z těchto dle Vašich požadavků:
◦ 2 (Pro upozornění pro stahování a upozorňovat na instalaci)
◦ 3 (Pro automatické stahování a upozorňovat na instalaci)
◦ 4 (Chcete-li automatické stahování a plánovat instalaci)
◦ 5 (Chcete-li umožnit místnímu správci změnit nastavení)
PS: Nastavte hodnotu AUOptions až 5, aby bylo možné zvolit možnosti rozevíracího seznamu v na Windows Update stránce nastavení.

6. Ukončete Editor registru a otevřete stránku nastavení Windows Update. Nyní budete moci změnit požadované nastavení.
AUOptions až 5, aby bylo možné zvolit možnosti rozevíracího seznamu v na Windows Update stránce nastavení. toto je zásadní!
Poznámka pro Windows 10 uživatele:

Po provedení změn v Editoru registru, restartujte počítač. Po restartu, otevřete Aktualizace stránka Windows v aplikaci Nastavení. Nyní klikněte na tlačítko "Zkontrolovat aktualizace" přinutit Windows 10 použít změny. Poté, co postupoval, že open Windows Update možnosti a uvidíte nové nastavení byly úspěšně použity.
vše jsem nastavil a funguje ^^
alex 46
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sus 22. 8. 2015 17:18

Tak zatím dneska ještě pořád dobré a neotravuje, ale jen nevím jestli zabral opožděně ten nástroj, anebo ta čuničárna co mne napadla s těmi sebranými právy v registru a naštěstí to tak ani žádné chyby do logů nehází, čehož jsem se trochu obával ...

To by mne zajímalo jestli by ještě pořád fungoval starý dobrý ovládací panel na Windows Update když ještě ve starších insiderech fungoval a jestli by mu stačil jen ten *.cpl soubor anebo potřebuje ještě něco jiného, ale bohužel už sty staré buildy a ani jejich instalačky nemám, abych to mohl zkusit.
Sus
Junior