Televizní tuner - nejde obraz

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mitochond 5. 12. 2015 11:39

Mám tuner Gigabyte U7300, který pravděpodobně neběhá na Windows 10, protože jde jen zvuk a obraz ne. Nevíte někdo o nějakém řešení?
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 5. 12. 2015 11:54

Přejít na podporovaný OS nebo koupit nový tuner s podporou W10.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod mople71 5. 12. 2015 14:50

Jen to ne...
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod lubokubo76 5. 12. 2015 15:47

máš ovládače v OS? Mne DTV 1800 H nevzalo ovládače cez setup, ale manuálne cez správcu zariadení to šlo
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Mitochond 6. 12. 2015 10:26

Právě že ovladač pro Windows 10 není, hledal jsem přímo na stránkách Gigabyte. Takže asi jedině pořídit nový tuner.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 12. 2015 10:56

Tuner poskytuje OS ten jeden program - zvuk + obraz takže pokud zvuk jde a jde přepínat kanály a zvuk se mění podle pořadu tak bych to viděl na zmršený kodek videa - skus nějaký program nahrát a vysledný soubor přehrát jak v w10 tak jinde a budeš vědět zda chybí kodek v OS a nebo se jenom video rozhraní nedomluví s tím obsluhujícím SW co používáš na ovládání.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jogyn 7. 12. 2015 15:40

Používám pro tuner program dbviewer. Po instalaci W10 jsem měl navlas stejný problém. Nakonec stačilo v nastavení dbvieweru položka DirectX změnit používaný kodek.
jogyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mitochond 10. 12. 2015 14:24

soban píše:Tuner poskytuje OS ten jeden program - zvuk + obraz takže pokud zvuk jde a jde přepínat kanály a zvuk se mění podle pořadu tak bych to viděl na zmršený kodek videa - skus nějaký program nahrát a vysledný soubor přehrát jak v w10 tak jinde a budeš vědět zda chybí kodek v OS a nebo se jenom video rozhraní nedomluví s tím obsluhujícím SW co používáš na ovládání.

Zkusil jsem stažený program přehrát na PC v práci kde mám w7 a taky bez obrazu, jen zvuk.
Mitochond
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 10. 12. 2015 16:36

Tak potom to chce změnit program který zajištuje nahrávání a ovládání - protože potom to dělá ON a nebo přímo Ovladače.

Ještě bych skusil pokud ten tuner můžeš v práci připojit něco nahrát v práci kde by to mělo být OK a pak ten soubor skusit na těch W10.

Ale asi bude jednoduší pořídit tuner kde je podpora W10.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krc1 10. 12. 2015 17:08

Takový jsem taky hledal, ale neúspěšně. Ani u nás, ani na ebay.
krc1
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 10. 12. 2015 19:21

Pod DVB Viewerem mi chodily různé tunery, dokonce i exoty z Číny (W10)... Zkoušel jsi DVB Viewer demo?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod krc1 10. 12. 2015 20:22

Ano, zkoušel.
krc1
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 11. 12. 2015 10:01

máš ovládače? Resp. sú v správcovi zariadení?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod krc1 11. 12. 2015 10:52

Ano. Správce zařízení říká, že pracuje správně - přesto se nic nenaladí. V jiných OS je bez problémů.
krc1
Junior

Další stránka