Návrat z konta Microsoft na lokálne konto

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jaro N 10. 1. 2016 16:08

Po čistej inštalácii som si založil okrem administr. konta aj lokálne používateľské konto. Toto konto sa mi však "prehodilo" na konto Microsoft. Nemá niekto skúsenosť, ako je možné vrátiť to späť? Pozor, nie vytvoriť ďalšie lokálne konto, to viem, ale ako odstrániť prepojenie už vytvoreného lokálneho konta s Microsoft kontom, ak to je vôbec možné.
Jaro N
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 1. 2016 19:49

Moudré řešení:
Jaro N píše: lokálne používateľské konto

MS vývojáři se stále ještě nenaučili nabídnout vytvoření pracovního účtu automaticky už při instalaci OS. :-(
Jaro N píše: odstrániť prepojenie už vytvoreného lokálneho konta s Microsoft kontom

Standardní postup:
Control Panel -> User Accounts and Family Safety -> User Accounts -> Make changes to my account in PC settings -> Your Account -> Disconnect

Btw:
Lokální účty vytvářej nejlépe standardně jako v předchozích verzích OS WNT:
A/ z GUI:
Kód: Vybrat vše
lusrmgr.msc

B/ z cmd:
Kód: Vybrat vše
net user xxx heslo /add
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaro N 11. 1. 2016 08:43

Ďakujem za odpoveď, škoda, že som si ju prečítal až teraz (neprišlo mi upozornenie, neviem, či som ho mal vypnuté, musím si ešte raz pozrieť nastavenie, ale to je teraz vedľajšie).
Nakoniec som to vyriešil takto (píšem, ak by mal niekto tiež podobný problém):
- začnem ešte raz opisom problému: pri inštalovaní W10 som urobil dve lokálne konta, jedno adm. a jedno používateľ. To používateľské bolo nazvané mojim menom a priezviskom, dajme tomu Jožko Mrkvička
- pri práci s PC a prihlásení do Microsoft konta sa mi moje použ. konto preplo na Microsoft konto.
- Nebol by to až taký problém, pretože v nastaveniach konta je možné použiť "Prihlásiť sa namiesto toho s lokálnym kontom".
- Lenže ja som mal meno Microsoft konta rovnaké ako meno pôvodne založeného lokálneho konta, čiže "Jožko Mrkvička" a tak ma nepustilo nastaviť prihlasovanie s lokálnym kontom s rovnakým menom. Nechcel som však toto meno meniť.
- Skúsil som preto radšej zmeniť názov konta Microsft napr. na "Jožko Mrkvička - MS konto". To sa napriek zmene na internete stále nezmenilo v PC
- Dnes (na druhý deň) sa to však už zmenilo aj v PC a tak som išiel cez nastavenia "Prihlásiť sa namiesto toho s lokálnym kontom", kde ma už pustilo dať pôvodný názov lokálneho konta: "Jožko Mrkvička".
- Našťastie nič z toho nemalo vplyv na názov v priečinkoch C:/Users..., ani mi nevzniklo ďalšie používateľské konto, čo som nechcel, čiže znova je to ako na začiatku: dve lokálne konta s názvami, aké som na začiatku zadal.
(Poznámka: ja som nechcel úplne zrušiť konto Microsoft, to potrebujem, len som chcel, aby som sa v PC mohol prihlasovať lokálnym).
Uvidím, či nenastanú ešte s tým nejaké problémy, dúfam, že nie.
Jaro N
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 1. 2016 09:03

Milanr1: "MS vývojáři se stále ještě nenaučili nabídnout vytvoření pracovního účtu automaticky už při instalaci OS.", ale ono to jde zcela v pohode odzacatku. Staci umet cist a nikoliv klepat NEXT NEXT bez rozmyslu.

Jaro N : Jaky je dle tebe rozdil prihlasovat se MS uctem a lokalnim ?
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Jaro N 11. 1. 2016 09:50

Len v samotnom prihlásení do PC nebol v podstate žiaden rozdiel.
Jaro N
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 1. 2016 10:30

MS ucet umoznuje reset hesla pri zapomenuti. Jinak kreme dalsich funkci spojenych s cloudem zadny rozdil neni.

Tedy je opravdu potreba prechazet na lokani ucet ?
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Jaro N 11. 1. 2016 10:47

To ukáže až čas :-) . Pre mňa je dôležitý určitý pocit, že si PC nerobí sám niečo, čo si má robiť iba s mojim vedomím (napr. tá zmena účtu). Tiež niektoré zložky boli pomenované nie menom ale emailom a pod. Ďalej svoje používateľské lokálne konto mám bez hesla, avšak konto Microsoft s heslom (a samozrejme ho s heslom aj chcem). Bolo by asi toho viac, na mnohé maličkosti prichádzam až používaním. Možno drobnosti, iným to nevadí, ale mne na nich záleží. A do účtu Microsoft sa môžem kedykoľvek prihlásiť. Takto sa mi to zatiaľ páči.
Jaro N
Junior