Více účtů bez hesla

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod elipsoid 27. 3. 2016 23:05

Mám pc doma, nikam ho nenosím, používám ho jen já a přítelkyně. Chceme ale mít různé účty (kvůli nastavení programů atd.). Nepotřebuju ale mít ani na jednom heslo, abychom mezi nimi mohli co nejrychleji přepínat. Bohužel mi tohle Win10 neumožňují, nebo aspoň nevím jak. Zapnul jsem autologin po spuštění počítače, ale počítač stejně nevypínám, navíc to neřeší problém přepínání mezi účty. Dá se někde heslo úplně zrušit?
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod dalen 28. 3. 2016 08:22

Do vyhľadávania zadaj príkaz netplwiz, spustí sa aplikácia kde zrušíš zadávanie hesla.
dalen
Junior

Odeslat příspěvekod elipsoid 28. 3. 2016 10:36

To už jsem udělal - zrušil zaškrtnutí u "users must enter a username and password to use this computer". PC teď nabootuje do vybraného účtu bez hesla, ale když chci přepnout na jiný účet, pořád to vyžaduje heslo...
elipsoid
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 28. 3. 2016 12:55

Bohužel ti neporadím, jen poznámka na okraj. Mě se povedlo mít účet bez hesla - myslím, že jsem jej při vytváření uživatele prostě nezadal. Jenže potom mi to startovalo vždy do toho prvního a nedokázal jsem to zastavit na login screen, kde bych si mohl vybrat.

Nakonec jsem dal heslo jeden znak (asi by mohl být i pro různé účty stejný) a prostě jej zadávám. :-[
p\o.
pointops
Junior