Grafika windows 10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukybil 18. 4. 2016 18:11

Dobrý den, mám velký problém, kvůli tomu, že mám téměř nefunkční cca 9 let starý počítač, jsem se rozhodl pro koupi nového. V základu má Windows 10. Problém je v tom, že jsem již měl tu smůlu s Windows 10 pracovat a vůbec nejsem rád, nepopírám, že jsou lepší, ale když vidím určité funkce a vůbec celý design, leze mi mráz po zádech :-) Kdybych přeinstaloval systém na sedmičky, porušil bych záruku... Zajímalo by mě, jestli nevíte o nějaké aplikaci/modifikaci, která mi umožní používat grafické rozhraní se všemi náležitostmi sedmiček na jádru desítek (bez zásahu do biosu). Nevím, jestli jsem to řekl přesně, jsem budoucí IT technik na popud otce a tento obor je mi absolutně cizí... Děkuji předem za odpověď.
Smutný mladík, jež pohřbí svou téměř dekádu trvající lásku :-S
Lukybil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 4. 2016 18:14

???? Instalací jiného OS ztrácíš záruku? To je co za nesmysl? Takovou mašinu bych prodejci omlátil o hlavu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 18. 4. 2016 18:24

Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 4. 2016 18:25

To je snad nesmysl. Dej konkrétní odkaz na ten PC
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukybil 18. 4. 2016 18:28

Nevím jak u ostatních, ale u tohoto to tak je, jde mi o to (je to trapné, ale co nadělám), že to není moje volba, ale tátova, vybral (pro něj) přijatelný počítač a řekl, že mi na něj dá 8 tisíc (mých cca 6 měsíců brigády) a já si 6 tisíc zaplatím... Jiný mi nezaplatí a já nemám 14 tisíc abych si koupil počítač, co bude vyhovovat mě (včetně záruky, tvaru, váhy atd.). Proto hledám cestu nejmenšího odporu. Že mám toutchpad bez tlačítek mi až zas tak moc nevadí, že mám zbytečně velký display taky ne, bez vypalovačky můžu fungovat, ale operační systém je dost zásadní věc. Jinak bych Vás s tím neotravoval :-(
Lukybil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 4. 2016 18:52

Dobrý postřeh:
Lukybil píše:když vidím určité funkce a vůbec celý design, leze mi mráz po zádech :-)

:-)
W10 nelze srovnávat s W7.
Je to funkčně brutálně ořezaný OS s ohavným GUI.
W7 z toho neuděláš žádným způsobem. :roll:
Nesdělil jsi edici W10.
Co s tím?
A/ Pro:
Máš plné právo na instalaci OS W7 Pro.
B/ Home:
Musíš koupit licenci W7.
Což jsi měl ovšem udělat už v okamžiku nákupu PC. :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 18. 4. 2016 19:16

Koupit OEM zároveň s notebookem asi byla nejlepší možnost. Krabici už neseženeš a GGK (pro tebe jediná možnost) je zhruba stejně drahá a přitom nepřenosná. Taky není jisté, že seženeš všechny ovladače pro sedmičky, když máš desítky v základu.
Na design desítek jsem si rychle zvykl a startovací nabídka je lepší než XP/7. Taky se mi líbí kontextové menu otevřené pravým tlačítkem na ikoně startovací nabídky, protože jsou tam je hodně užitečných funkcí pohromadě.
Pokud jde o design a uživatelské rozhraní, možná by ti pomohlo chvíli pracovat v Mac OS X nebo v Linuxu. Potom budeš vděčný i za ty desítky.
Co se mi na desítkách nelíbí, je chybovost a nedodělanost, jak jsem psal dnes v jiném vlákně. Ale jen kvůli designu bych downgrade neřešil, když bych neměl na výběr.
borekz
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 18. 4. 2016 19:32

Milanr1: Ty se s tema kecama jdi uz konecne nekam vycpat. Win10 neni funkcne oproti Win7 nijak omezen, prave naopak. Uz kolikrat ti byly vyvraceny reci o Win 2012 Serveru, Win 8 i Win10 a stale kecas stejne nesmysly dokolecka.

Lukybil : Co kdyby jsi uz konecne sdelil co konkretne je to za HW. Takhle nelze nijak odpovedet. Jinak k vyberu zamestnani/budouciho smerovani - delej co te bavi, ale nejvetsi sance jsou u technickeho zamereni, nemusi to byt jen IT. Ono ani v IT neplati ze jsou automaticky vysoke platy. Statistiky jsou hodne zkreslene.
Jinak nez dostudujes tak i ty Win10 budou stary OS a Win7 nebudou mit podial ani jako WinXP v soucasnosti.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 18. 4. 2016 20:01

Lukybil píše:Proto hledám cestu nejmenšího odporu. Že mám toutchpad bez tlačítek mi až zas tak moc nevadí, že mám zbytečně velký display taky ne, bez vypalovačky můžu fungovat, ale operační systém je dost zásadní věc. Jinak bych Vás s tím neotravoval :-(


Hele to je nějaká recese a nebo seš vážně tak línej a omezenej? To jako na Windows 10 se třeba na klávesnici místo á busí načkat bé, že je OS nějaký problém? Stejně v tom systému jako takovým vzhledem věku nic neděláš a řešíš jenom omalovánky.

A co se týče vztahů s tatíkem a životního směřování, tak to opravdu nevyřeším - bohužel. Vím, ale jedno, pokud budeš všechno obcházet cestou nejmenšího odporu, tak skončíš v prodloužených zádech.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 19. 4. 2016 09:22

Instalaci jiného OS o záruku nepřijdeš. Zkus se kouknout na G2A, kinguin nebo /r/softwareswap po licenci na Windows 7 Home Premium.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Milil 19. 4. 2016 10:14

Lukybil: vzpamatuj se čoveče, píšeš jak stoletej stařec, který je zmaten z toho, že má najednou hnědý boty místo černejch. Nech tam desítky a neřeš kraviny.

P.s.: Jak už bylo řečeno, Milanr1 píše blbosti.
Samsung S8
Milil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 4. 2016 11:44

Milanr1 píše:Dobrý postřeh:
W10 nelze srovnávat s W7.
Je to funkčně brutálně ořezaný OS s ohavným GUI.
W7 z toho neuděláš žádným způsobem. :roll:


ve vší úctě ... brutálně ořezané tady nejsou W10, ale něčí mozek.

Je vidět, že jsi w10 v žtivotě neviděl, a celá tvé "w10" knowhow pochází z príspěvků na poradně na živě.

Fakt (a to nepopiratelný) je ten, že W7 nesahají W10 ani po kotníky. systém je to výrazně rychlejší, odladěnější a příjemnější ... ale chápu, že pro někoho, pro koho jsou "kritériem" funkčnosti omalovánky, to vypadá jako nefunkční systém ...

-- 19. 4. 2016 11:45 --

a co že ti tedy na těch W10 nefunguje? nebo jen kvůli tomu , že to není barevný jak matějská pouť tam budeš cpát nefunkční sedmičky?
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 19. 4. 2016 12:43

Kdo prošel celou anabází Windows od 3.1, tomu se dizajn tzv. minimalistického grafického prostředí Winodws 10 nebude líbit.
Dlouhá léta vytvářeli programátoři uživatelské prostředí. Nyní se vše zavrhlo a jedeme podle nového. Opět se to od osmiček znovu systémem pokus/omyl "vylepšuje"...
Nejde jen o GUI - pro člověka, který desítky používá na KsichtoKnihu a surfování po netu to nemusí znamenat žádné omezení.

Ale i notoričtí hráči mohou narazit na problémy s automatickou aktualizací ovladačů grafiky.
Nejde v několika řádcích vyjmenovat pochybné "výhody" desítek.
Že jsou desítky rychlejší než předchozí systémy? To přece každé Windows po čerstvé instalaci jsou "živé". Mám je na dualbootu s 8.1 a nejsou ani náhodou rychlejší...
Microsoftí mágové se zapřísahají, že fungují o na starším hardwaru. Ano fungují, ale s generickými ovladači, které mají omezené možnosti. A nové ovladače nejsou a nebudou.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 19. 4. 2016 12:55

pardon, ale všechny ty pindy o automatické aktualizaci ... jsou jen pindy. zrušit všechny tyhle automatické updaty je záležitost asi šesti kliknutí myší.

neporovnávám win 10 s win 8 .. tam je ta "rychlost" v podstatě identická.

porovnávám se sedmičkami - které dostávaly na frak v "rychlosti" už osmičkami ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 19. 4. 2016 13:41

nuvi_joe píše:Kdo prošel celou anabází Windows od 3.1, tomu se dizajn tzv. minimalistického grafického prostředí Winodws 10 nebude líbit.
Dlouhá léta vytvářeli programátoři uživatelské prostředí. Nyní se vše zavrhlo a jedeme podle nového. Opět se to od osmiček znovu systémem pokus/omyl "vylepšuje"...
Nejde jen o GUI - pro člověka, který desítky používá na KsichtoKnihu a surfování po netu to nemusí znamenat žádné omezení.


Zatímco ten co programuje &simuluje v Matlabu je jako omezen Win10 v čem (třeba)? Nefunguje tam třeba klávesa F5 a nebo CTRL+U? Nebo se musí psát na klávesnici nohama? Nebo IDE je otočený o 180 stupňů?
radeksss
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků