Po automat.vypnutí displeje už se nerozsvítí ale NB pracuje.

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 13. 7. 2016 13:38

piErcE - díky. Takže teď když jsem si NB upgradoval z W7 na W10, všechny instalace, data a nastavení z předchozího užívání W7 mi zůstaly, jsem vcelku spokojený, tak ty bys doporučoval teď abych si stáhl odněkud z netu instalačku pro moji extensu, vytvořil instalační médium, spustil instalaci, systémový disk naformátoval, nainstaloval čistou Win10 a pak všechen další SW instaloval, nastavoval a vrátil všechna data odněkud, kam jsem si je předem schoval? A pak mi to bude chodit ještě lépe? Uf! Fakt je, že když udělám test rychlosti zápisu a čtení (např. DiskMark), tak to není žádná sláva proti předchozím W7. Je to opravdu pocitové zlepšení, které nenaměřím.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 13. 7. 2016 13:42

Instalačku si stáhneš přímo z webu microsoftu, ovladače najdeš buď na webu výrobce , a nebo pokud je to starší model, tak můžeš bez obav použít ovladače určené pro W8/8.1

Systém nainstalovaný zcela čistě bude obecně stabilnější, vyředši to problémy způsobené bordelem v ovladačích apod... na rychlost to ani tak vliv mít nebude, i když úklid a opětovné instalace sw ... nejsou úplně od věci :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 13. 7. 2016 14:18

Čistá instalace W10 je určitě lepší volba. Je i doporučována hlavně v případě problémů po upgrade. Mnohdy (ne vždy) to "vyřeší" případné problémy.

Již nějaký ten měsíc není třeba řešit klíč a nejdříve provádět upgrade a čekat na aktivaci.
Jinak k čisté instalaci doporučuji viewtopic.php?f=1959&t=1249028
- stažené ISO z tohoto návodu je novější, než přes nástroj microsoftu (Media Creation Tool) a výrazně ušetří čas instalace
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 13. 7. 2016 19:12

Díky za odpovědi. Trochu jsme odběhli od tématu, ale nevadí.
Ještě bych chtěl vědět:
když používám personal firewall s interaktivním nastavením, které procesy od Microsoftu mohu povolit a které raději zakázat? Samozřejmě jsem nepoužil při nastavení "expresní nastavení " a podle všelijakých návodů jsem přístup Mikrosoftu k systému NB omezil. Např. Cortana u nás nefunguje, ale i přes zákaz v firewallu se mi sem cpe a v procesech běží i když s vyžitím CPU "suspendet" stejně jako ShellExperienceHost, Microsoft.Msn.Weather, Solitaire, RuntimeBroker a další
Dík za každou radu.
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 13. 7. 2016 21:43

No řekl bych, že raději všechny povolit, ale z tebou vyjmenovaných je potřeba jenom ShellExperienceHost a RuntimeBroker.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 14. 7. 2016 08:06

Toto není pravda - dopustil jsem se omylu! Problém z nadpisu není vyřešen.
Shodou náhod, při změně ovladače, jsem měl k notebooku připojenou externí USB klávesnici a myš. Ty mají v záložce "Řízení spotřeby" zatrženou volbu "Povolit zařízení probouzet pořítač" . Takže jsem notebook probouzel pomocí externí USB klávesnice.
Obrázek

Na rozdíl od integrované klávasnce a touchpadu, kde tato záložka není, ale prý se lze na ni dostat volbou "Změnit nastavení" v záložce "Prostředky". To tlačítko "Změnit nastavení" je ale šedé=neaktivní.
Obrázek
Jak tlačítko "Změnit nastavení" aktivovat, aby bylo možné probudit notebook integrovanou klávesnicí a myší?
Dík za každou radu

-- 20. 7. 2016 06:05 --

Problém nakonec vyřešen přeinstalací té upgradované verze čistou verzí Win10
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků