Win10 - zamrzání po Anniversary Update

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 8. 2016 11:00

To je dost pravdepodobny duvod problemu, az budu doma vyzkousim.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 8. 2016 12:41

Mám ten samý problém ... ale na desktopu .. a dělo se mi to i před updatem na anniversary...

Typicky tak minutu až dvě po bootu počítače se windowsy výrazně zpomalí (až zasekne) na cca půl minuty... ale pak se vše dospustí ... a do dalšího restartu už to nenastane.

Jediné, co se mi povedlo zjistit (jednou jsem měl náhodou puštěný task vieewr na záložce s daty o disku), tak že v době, kdy toto "nastane" dojde k výraznému prodloužení přístupové doby na SSD (běžně v řádu jednotek milisekund, ale v této době se pohybuje kolem 2-3 sekund) ... ovšem nevím, jestli je to příčína, nebo také jen důsledek "zaseknutí" ....

EDIT: aa, ted koukam, ze tazatel tento jev s diskem také má ... takže to vypadá na identickou příčinu.

a k tomu, aby tento jen nastal, ani nemusí být počítač něčím zatížen (nebo být spouštěna nějaká aplikace).

mno .. ovladače zkusím checknout :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 8. 2016 18:18

Tak zkontrolovano, nainstalovany spravne ovladace a zatim se zda ze problem zmizel. Sem na ty ovladace mel kouknout driv, i kdyz na to nebyl cas. Nechapu proc system neprevzal ty puvodni z puvodniho systemu :-( . Nicmene si myslim, ze takto zakladni ovladace by mely byt spravne i na instalacnim mediu. Co jsem koukal, tak to vsude napere ten zakladni ovladac SATA z roku 2006 at je to jakykoliv radic.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 8. 8. 2016 18:21

Ja bych to datum tak neresil... Build toho ovladace byl 14393.... Takze to takovy pruser nebude
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 8. 8. 2016 18:49

to je mozne, ale problemy s tim ovladacem evidentne jsou a nejsou zanedbatelne.
Bespi_
Junior

Předchozí stránka