Notebook nenajde wifi tiskárnu

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jaroslav52 21. 8. 2016 19:26

Mám problém s tím,že multifunkční tiskárna Epson SX435W přes wifi síť v pohodě skenuje,ale tisk jde jen přes kabel(při instalaci ovladačů a konfiguraci se tiskárna a notebook nenajdou.Skener má vlastní ovladač a stačila jen instalace do notebooku bez párování.Mám Windows 10.Má prosím někdo nějaké nápady?
jaroslav52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 8. 2016 09:26

Funguje přes wifi ping na IP-adresu tiskárny? Zkoušel jsi nakonfigurovat tisk přes standardní TCP/IP port?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslav52 22. 8. 2016 20:57

Díky za nápady.Nakonec jsem řešení našel na netu:viz.níže,kdyby někdo potřeboval.

Musíš mít ten počítač s W10 nastavený, že je připojený v domácí síti (ne ve veřejné) a musíš mít v nastavení sdílení zapnuté zjišťování počítačů v síti. Někdy se mi stane, že mi to nechce najít, v tom případě mi jen stačí otevřít "Tento počítač" a zvolit "Síť", čímž znovu proskenuje síť a zobrazí všechny dostupné počítače. Potom je sdílená tiskárna u jednoho z PC v síti dostupná.

Tímto děkuji i autorovi,že tuto radu na netu zveřejnil.
jaroslav52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 8. 2016 13:36

Popsal jsi jednu z mnoha fatálních bezpečnostních chyb ve W10:
automaticky spuštěná extrémně nebezpečná služba upnphost.
Co s tím?
Standardní a relativně bezpečné standardní řešení přesně popsal Vladimir:
vladimir píše:nakonfigurovat tisk přes standardní TCP/IP port
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslav52 23. 8. 2016 21:39

Takže když mám zapnuté zjišťování počítačů v domácí síti ke které je možné se připojit jen pomocí hesla je to špatně?Jsem trochu zmatenej.Jsem laik a tak se rád nechám poučit.A jak prosím konfigurovat tisk přes standardní TCP/IP port?Díky
jaroslav52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 8. 2016 22:15

Google nefunguje?
Viz např. český návod krok-za-krokem:
http://www.myartse.com/jak-pridat-sitov ... -podle-ip/
Perfektní postřeh:
jaroslav52 píše: mám zapnuté zjišťování počítačů v domácí síti ke které je možné se připojit jen pomocí hesla je to špatně?

Každý, kdo ovládne router, je pánem LAN včetně všech IoT + OS, kde běží služba UPNP.
Hacknout lacinou SoHo krabičku je triviální.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroslav52 24. 8. 2016 17:17

Google funguje,jen mě to prostě hned netrklo :-).Za ten odkaz velké díky,určitě vyzkouším.
jaroslav52
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků