Nelze psát v programech a nabídkách hlavního panelu W10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rockab 19. 2. 2017 18:28

Ahoj, mám dotaz ohledně psaní textu v nabídkách hlavního panelu W10. Pokud kliknu na hlavním panelu ikonu "Prohledat Windows", nemůžu psát text. Pokud spustím aplikaci ze Store, např. kalkukačku, Messenger, Facebook, nebo spustím Nastavení windows, kliknu do "Najít sestavení" prostě nefunguje klávesnice :-| Když spustím windows v nouzovém režimu, vše jde normálně. Ještě jsem si všiml, že mě zmizela ikona přepínání jazyků. Kde je prosím chyba? Děkuji.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 2. 2017 08:35

Fungovalo to niekedy? Ak ano, tak OBNOVTE systém k dátumu, kedy to ešte fungovalo.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rockab 20. 2. 2017 08:51

Jasně fungovalo, už jsem byl bezradný, tak jsem přeinstaloval windows. Pak asi týden bylo vše v pořádku. Teď to zase nejde. Obnovu bohužel nepoužívám. Pokud v nouzovém režimu všechno jde, nemyslím si, že je důvod obnovy nebo přeinstalace.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 2. 2017 08:55

Asi blbá otázka, ale máte připojenou klávesnici?
Případně co taková klávesnice na obrazovce, funguje psaní přes ní?
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 2. 2017 09:32

Opravte systémové súbory.
- vložte inštalačné DVD do mechaniky
- spustite "príkazový riadok SPRÁVCU"
-vypíšte sfc /scannow
- ENTER

Kód: Vybrat vše
https://support.microsoft.com/sk-sk/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system-files
Naposledy upravil Ansam dne 20. 2. 2017 09:38, celkově upraveno 1
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 09:33

Podobné chování jsem zažil i ve Win7. Asi se to moc v SSSR M$ nepohnulo. Nikdy jsem nevypozoroval spojistost a okolnosti mizení panelu jazyků. To samé hlasitost, prostě zmizla. Po pár hodinách zase vpořádku, nevím
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod rockab 20. 2. 2017 09:37

Omlouvám se, špatně jsem to celé popsal. Ono něco jiného je, když to vidíte na vlastní oči a pak to máte popsat. Klávesnice funguje úplně bez problému ve všech programech, prohlížečích. Nejde psát pouze v novém prostředí Win 10 v Hlavním panelu, jak jsem psal, třeba když kliknu na Prohledat windows, pak nefunguje kalkulačka, psaní v aplikacích Store apod. Prostě nejde pouze v rozhraní, nabídce Start. Zdá se, ž e je to hloupost, ale hodně to otravuje. Jinak Win 10 mám cca 1,5 roku, tohle se mě stalo az minulý týden.

-- 20. 2. 2017 09:39 --

sfc /scannow jsem zkoušel, ale nepomohlo
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 2. 2017 09:39

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 09:43

Přikláním se k Ansamovi, pokud se závada projevila opět po týdnu, po reinstalaci, je to volaké čudné. Nejspíš brouček :))
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod rockab 20. 2. 2017 09:53

Ano, to se přiznám, nešly aktualizace win, firefox chtěl při vyhledávání captcha kód. MBAM našel škodnou a byla odstraněna, ne ale v nouzovém režimu (je v tom rozdíl, jestli spustím program se v nouzovém, nebo běžném režimu?). Je docela možné, že to opravdu přestalo fungovat po odstranění škodné. Tak že reinstall? :-( Pak si dávat pozor, co tam tu škodnou zanese.
Zkusím jšte prohledat programy, jestli tam opravdu není něco nainstalováno.
Díky moc za rady.
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 2. 2017 09:59

je v tom rozdíl, jestli spustím program se v nouzovém, nebo běžném režimu?

ANO. Vykonajte ešte raz kontrolu v núdzovom režime systému.
Ten MBAM (trial verziu) nechajte 15 dní zapnutý - dovtedy zistíte, čo sa to tam snaží dostať do vášho počítača. Vyskočí vám nejaké takéto okienko:

Obrázek

rockab píše:... firefox chtěl při vyhledávání captcha kód....
Skontrolujte ešte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rockab 20. 2. 2017 10:12

Já mám samozřejmě MBAM nainstalovaný, ale mám ho vypnutý po spuštění windowsu :-( Myslel jsem že stačí sem tam provést kontrolu, ale bohužel.
Tak že celý probém nefunkční klávesnice v části win 10, bude opravdu k vůli malware. Jedinou věc, kterou jsem snad poslední dobou instaloval, byla aplikace od webshare. Mrknu ale ještě do programů podle data instalace.
Naposledy upravil rockab dne 20. 2. 2017 10:15, celkově upraveno 1
rockab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 10:12

nový utorrent se ví už dlouho, že obsahuje malware. Používejte jeho starší verzi.
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 20. 2. 2017 10:17

Vložený obrázok bol iba ilustratívny. :idea:
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod powlcz 20. 2. 2017 10:26

Já vím ^^ , jen mne to napadlo zmínit
powlcz
Junior