tajemne pripojeni zarizeni a nasledne odpojeni

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrCi 7. 3. 2017 18:11

Zdravim,
co par minut se mi ozve zvuk jako pri pripojeni zarizeni (napriklad flashka) a o chvilku pozdeji zvuk pri odpojeni... ale nic vedomne nepripojuju... tak se chci zeptat, jestli je moznost v nejakem event logu zjistit, o jake pripojeni se jednalo... ?? Je mi jasne, ze muzu zrusit ten zvuk, ale při běžném používání mi ten zvuk vyhovuje, ale teď nevím, co ho "aktivuje" ... - dík za rady :)
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 3. 2017 18:16

Připojení zařízení najdeš v Systémovém logu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrCi 7. 3. 2017 18:37

mohl bys prosím případně poradit, kde ten log najdu? Děkuju
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 3. 2017 20:40

Pokud vím, eventy zařízení se standardně nelogují.

Co to způsobuje lze zjistit např. monitorováním vytváření příslušných klíčů v registru skrze Process Monitor, respektive pomocí DevManView.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 8. 3. 2017 09:57

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/. Všetko čo nájde odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 3. 2017 11:03

Zkus USBDeview od Nirosoftu, máš tam možnost setřídit USB-zařízení podle datumu / času posledního připojení a tedy když ten prográmek spustíš těsně po tom odpojení / připojení, budeš vědět, co to bylo (za předpokladu, že to bylo USB-zařízení, samozřejmě).
http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Edit: koukám už ti výše r34ktor doporučil DevManView taky od Nirosoftu, je univerzálnější, jsou tam vidět všechna zařízení, ale tím pádem je trochu nepřehlednější. Setříděním podle času v registrech se ale výsledku určitě dopracuješ.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 3. 2017 11:58

vladimir píše:Setříděním podle času v registrech se ale výsledku určitě dopracuješ.

Řazení podle času nefunguje, protože nejde o čas posledního připojení.

Sleduj konec seznamu. Nově přípojená zařízení se zobrazují tam.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 3. 2017 12:04

Pro USB zařízení to čas připojení je, pro jiná zařízení asi ne. Jaké tedy má být řazení, aby se poslední změny objevily dole?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vkre 8. 3. 2017 12:23

Může to dělat vadné USB zařízení trvale připojené například k internímu USB portu , mi něco podobného dělala vadná interní čtečka karet.
vkre
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 3. 2017 12:25

vladimir píše:Jaké tedy má být řazení, aby se poslední změny objevily dole?

Řazení nemá na nové položky vliv. Vždy se zobrazí dole. Aby se správně zařadily, se nutné provést opětovné seřazení kliknutím na záhlaví příslušného sloupce.

vkre píše:Může to dělat vadné USB zařízení trvale připojené například k internímu USB portu , mi něco podobného dělala vadná interní čtečka karet.

Podle ID není problém odhalit viníka, ať už je to cokoli. Mě to před cca půlrokem způsobovala vadná UPS (respektive její monitoring připojený přes USB).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrCi 8. 3. 2017 15:08

Děkuji za rady, vyzkouším

-- 12. 3. 2017 22:13 --

vim, že mohu editovat, ale to nevím, jestli by bylo vidět, že jsem napsal odpověď...

no, použil jsem oba programy , jak usbdev tak devman a u obou kdyz jsem vsechny mozne "sloupce" seřadil podle času, tak poslední nejnovější čas byl kolem 20 hod, ale posklední zvuky odpojení a připojení se ozvaly teď kolem 22 h :/ tak nevim... jsem z toho zmateny... asi nejjednodussi bude vypnout v nastavení zvuků ty zvuky po připojení a bude co :( (způsob jako když Homer Simpson "opravil" zavadu na autě tak, že přelepil kontrolku páskou...) :/

-- 12. 3. 2017 22:14 --

aha :D tak dokonce tlačítko editace tu nevidím, a ono mi to automaticky přidalo příspěvěk do mého staršího ... :D - tu není tačítko pro editaci kolegové? :O
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků