windows update služba-přístup byl odepřen

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mople71 1. 4. 2017 16:05

Hm, prava na spusteni mas. Muzes zkusit pouzit Windows Repair.

Obrázek Windows Repair (All In One):

• Stáhněte si WAIO Portable.
  • Archiv vyextrahujte na Plochu.
  • V extrahované složce nalezněte aplikaci Repair_Windows, klikněte na ni pravým tlačítkem a zvolte možnost: Obrázek Spustit jako správce.
  • V dolní části aplikace se přepněte do nouzového režimu tlačítkem: Obrázek
  • Potvrďte zavření všech oken a restart zařízení tlačítkem Ano (2x).
  • Po úspěšném restartu do nouzového režimu opět nalezněte aplikaci Repair_Windows, klikněte na ni pravým tlačítkem a zvolte možnost: Obrázek Spustit jako správce.
  • V horní liště se přepněte do záložky: Obrázek
  • Zkontrolujte zatržítko u volby Automatically Do A Registry Backup a klikněte na Open Repairs.
    Obrázek
  • Zobrazí se okno s volbou oprav. Odstraňte zatržítka u všech položek a zatrhněte pouze následující položky:
    • 03 - Reset Service Permissions
    • 17 - Repair Windows Updates
    • 26 - Restore Important Windows Services
    • 27 - Set Windows Services to Default Startup
  • V pravém panelu nastavte restart OS po dokončení oprav:
    Obrázek
  • Klikněte na tlačítko Start Repairs a nechte aplikaci pracovat.
  • Proces může být časově náročný. Po dokončení oprav se PC restartuje.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 4. 2017 00:22

Když ten program začal opravovat, viděl sem, že tam bylo spousta chyb s hlášením, že nemá k něčemu přístup. Po restartu, když sem chtěl spusti Služby, tak mi WIndows nedovolil přístup viz: https://goo.gl/oVlOIO. Ten obrázek je sice v angličtině, ale měl sem to samé v češtině. Funkce Smart Screen byla vypnutá. Takže zase obnova Windows ze zálohy. :D
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2017 05:07

Správcovskou konzoli mmc je nezbytné spouštět s admin právy.
Např. jednoduše si vytvoř ikonku na Ploše a ve Vlastnostech si to zaškrtni.
Alternativně se můžeš přepnout pro občasné admin akce do účtu s admin právy.
freekarol píše: obnova Windows ze zálohy

= nejmoudřejší, nejspolehlivější a nejrychlejší řešení zaseknutého WNT.
Každý ovšem není schopen vytvořit zálohu + záchranné bootovací médium, přestože je v 6. řadě OS WNT k tomu účelu vytvořené jednoduché a přehledné GUI
Kód: Vybrat vše
sdclt
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 4. 2017 09:37

Byl sem přímo v admin účtě a Služby sem otevřel jako správce. A přesto to nešlo.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 4. 2017 13:01

abychom si rozuměli, co přesně myslíš "admin účtem"? skrytej a zakázanej účet se jménem "Administrator" nebo výchozí účet, založenej při instalaci?

protože ten rozhodně NENÍ admin...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 4. 2017 13:18

Skrytý administrátorský účet mám vypnutý, zatím nebyl důvod ho používat. A když MS nazývá administrátorským účtem i ten, který si sami vytvoříme(přestože nemá plnou kontrolu jako ten od MS), tak ho logicky nazývám administrátorským.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 4. 2017 15:26

A az ti to pofrci a znovu pouzijes tu s.agoru ktera
ti u desitek pri prvni minoritni aktualizaci klidne uplne bezne sestreli windows update, muzes si kolecko zopakovat znovu.Tim myslim minitools ktery buhviproc dobrovolne vsude nacpals.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Juwa2 2. 4. 2017 16:38

freekarol píše:Skrytý administrátorský účet mám vypnutý, zatím nebyl důvod ho používat. A když MS nazývá administrátorským účtem i ten, který si sami vytvoříme(přestože nemá plnou kontrolu jako ten od MS), tak ho logicky nazývám administrátorským.

Ale zjevně ho nějaká utilita použila - zpytuj svědomí. Protože náprava půjde docílit (jak je vidět) opět pouze z účtu který má plná admin. práva.
Takže to obnov ze zálohy a příště si rozmysli než to zase něčím rozdrbeš...
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 2. 4. 2017 20:34

Vím, které programy používám a jediný z nich, který by to mohl udělat, je Windows Update MiniTool, o kterým zatím nikdo neřekl, že by zapnul a používal k aktualizacím zabudovaný admin účet. Stejně tak ještě nikdo nehlásil, že by mu poškodil Windows Update. A já sám ho pužívám velice dlouho.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 3. 4. 2017 08:36

Jen nápad - nikde jsem se v celý týhle diskuzi nedočetl, jestli jde o legální Win (jestli ne, nesoudím, to je každýho věc). Existuje utilitka "Aktivátor windows", která nějak (nevím jak) aktivuje Win (od 7 vejš) a zakáže aktualizace aby MS neodhalil, že jde o warez. Není v těch dvou PC něco podobnýho?
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 4. 2017 08:58

Windows je legální, štítek s produktovým klíčem mám jak na notebooku, tak na počítači. Ted už ty klíče samozřejmě neplatí po upgradu na desítky. A windows update sem vypnul sám, zapínal sem, jen když sem chtěl aktualizovat. Což ted nejde.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 3. 4. 2017 09:09

OK, byl to jen nápad ;-)
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 4. 2017 09:32

Tak skrytý administrátor byl taky neschopen zapnout Windows Update.
freekarol
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2017 14:39

Předmět zprávy: windows update služba-přístup byl odepřen

freekarol píše:Tak skrytý administrátor byl taky neschopen zapnout Windows Update.

Je zbytečné aktivovat obecné účty.
Každý účet, zařazený do skupiny Administrators, má totožná práva jako defaultní účet Administrator.
Aktivace tohoto účtu => bezpečnostní díra.
Viz jedna z možností snadného hacknutí WXPx/32.
Naštěstí je v OS WNT 6. řady tento účet defaultně zakázaný.
Ale je mi jasné, žes to chtěl jen zkusit.
Nepřišel jsi na příčinu závady ani studiem hlášek v Admin logu => korektní řešení havarovaného OS:
freekarol píše: obnova Windows ze zálohy

V IT praxi platí zásada:
"Co neopravím do 20 minut => další pokusy jsou zbytečnou ztrátou času => obnova OS ze zálohy."
Záloha OS je nejrychlejším řešením např. po havárii systémového SSD.
Přeji Ti úspěch a příjemný den:
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod franta321 7. 4. 2017 09:20

A ještě jeden nápad: nemáš ve Win 10 nainstalovaný něco jako DoNotSpy10? Teď se hrabu v jeho nastavení a vidím tu několik možností jak zabránit WU fungovat (Defer Windows Upgrades, Disable Automatic Windows Updates atd.).
franta321
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka