Nefunguje vyhledávání: Tyto výsledky nemusí být kompletní...

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod postcd 10. 4. 2017 09:54

Po kliknutí na Windows ikonu v systémové liště Windows 10, (já tomu říkám tlačítko "start" protože je v místě jako u starých Windows), začnu něco psát a očekávám, že se mi najdou programy/soubory odpovídající tomu vyhledávání.

ale nenajde se nic ani běžné Windows programy jako kalkulačka.

Místo toho se zobrazuje:
"Tyto výsledky nemusí být kompletní..." po přejetí myši na to: "Výsledky vyhledávání nejsou ještě kompletně připravené ale pracujeme na tom. Zkuste to znovu za pár minut."

Toto se již zobrazuje asi 3 dny, počítač dávám uspat, třeba se to nějak seklo. V Ovládacích panelech / Indexování píše že Indexování bylo dokončeno. Zkusil jsem přidat nový adresář a po dokončení jeho indexování stále to samé. Pak jsem zkusil ve Správa počítače / Služby restartovat službu Windows Search, ale nepomohlo. Restart explorer.exe také nepomohlo. Počítač zatím restartovat nechci, jaké jsou další možnosti aby to vyhledávání začalo fungovat? děkuji
Stáváme se tím, na co myslíme.
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 4. 2017 10:18

Nechceš restartovat počítač? Tak to je každá rada drahá.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 4. 2017 17:08

1) Zakaž vyhledávání v síti = jedna z mnoha nesmyslných zhůvěřilostí W10.
2) Ujisti se, že je vypnutý FastBoot = další zhůvěřilost W10.
3) Restartuj OS.
4) Vyzkoušej hledání.
Ve W10 je kupodivu téměř na úrovni Visty/W7; totálně zmršené je jen ve W8.x.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 10. 4. 2017 20:28

Vyhledávání zmršené ve Windows 8? Tam bylo nejlepší ze všech verzí Windows zatím.
OP: Zkus tohle https://www.tekrevue.com/tip/how-to-sol ... x-rebuild/
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod radecekh 11. 4. 2017 06:04

Aby fungovalo vyhledávání, musí windows nejdřív indexovat soubory. To dělá jen tehdy, když se počítač fláká. Pokud na něm běží nějaká úloha, která ho vytěžuje (o čemž svědčí to, že ho nechcete restartovat), tak se to prostě nedodělá.
radecekh
Junior