nefunkčni ikony na ploše

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milan1941 23. 4. 2017 08:31

jak mohu odstranit nefunčnost ikon na ploše
milan1941
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 23. 4. 2017 08:45

A co tak ty ikony odstranit?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior

Odeslat příspěvekod milan1941 23. 4. 2017 09:21

diky,ale jak budu po odstraněni pouštět jednotlive programy,třeba firefox.Nejsem žadny odbornik.ročnik 1941.diky
milan1941
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robbert 23. 4. 2017 14:23

Aha. Pokud bude nutno spouštět takto programy, bude nutné ty ikony/zástupce znovu vytvořit. Postup vytvoření zde:
https://www.youtube.com/watch?v=8hcSuGgH8pY
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 4. 2017 06:50

Přišel bych se svým Troškou do mlýna: Ono snad ani nejde o vytvoření nových ikon (což doopravdy není problém, je to práce na 5 sec včetně vypití panáka slivovice), ale o to, proč přestaly ikony fungovat. To je třeba zjistit, protože se také může stát, že vytvoření nových ikon nepomůže. K tomu zjištění ale nemáme dost informací (jestli fungovaly, jak se stalo, že přestaly a podobně) a ostatně, to je nejlépe řešit na místě někým znalým. Bude totiž třeba zkontrolovat to, či ono (prostě spoustu drobností i zásadních věcí, vč. možnosti zavirování) a to takhle, na dálku, když na je na druhé straně drátu laik (což není hanba - každý má svoje a nikdo nemůže rozumět všemu), nelze.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 24. 4. 2017 12:20

Aby to nebyl něčí vtip, že na pozadí je printscreen původní obrazovky a skutečné ikony jsou skryté.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 4. 2017 15:48

ilja2001:
klasický fórek z dob prvních českých Windows v.3.xx. :-D
Ekonomky marně zobaly jak slepice. :-)
V tom případě stačí standardní postup:
pravomyš -> Zobrazit -> Zobrazit ikony na Ploše.
Pytlík:
výjimečně ;-) máš naprostou pravdu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod monikash 24. 4. 2017 16:59

A nefungují ikony na ploše nebo na dolní liště? Nefunkčnost na spodní liště dělávala aktualizace W10 a tady pomohlo vložení instalačky W10 a provést opravu.

A taky u některých dotykových obrazovek v AllInOne od Lenova to občas blbne, kdy se místo dvojkliku u ikony vpravo nahoře objeví chlíveček pro zaškrtnutí.

Chtělo by to někoho zběhlého v IT, aby se na to podíval.
Moto One Vision
Sony A6100, A7S, A7R2, Panasonic G80
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Pytlík 24. 4. 2017 18:19

Milanr1: Jsem oslněn a oněměl jsem úžasem...
Pytlík
Pokročilý